RAHU BAŞAK BURCUNDA

  • Hayatın kendisinin orijinal ve heyecanlı olduğunu düşünüyorsan RAHU seni kutsuyor olabilir Güçlü bir RAHU, şan büyük ruhsallık getirebilir

Bu hafta Kuzey kader noktası olan Rahu burç değiştirdi. Bu değişim henüz yeni türlü dolaplar etrafımızda dönebilir. Dikkatli ve ihtiyatlı olmamızda yarar yarar. Rahu'nun bu derecelerdeki anahtar kelimesi, kandırılmak veya kandırmaktır. Karmik derin uzayda kimse bir başkasını gerçek anlamda kandıramaz tabi, bu gerçeği idrak eden bu değişimden zarar görmeyecektir. Bu hafta oluşan olaylardan çıkacak sonuçlar bizim yaşama bakış açımızı çok değiştirebilir de. Rahu burç değiştirince  Başak burcunda karşısında bir de Mars'ı görecek! bu birleşimin sonucu kolay olmayabilir, başımıza gelen konu başlığı her ne ise eksik yönlerimize dokunacağına emin olabilirsiniz.  Ay burcuna göre bu birleşimi dustana evlerinden görenler teğet geçen olaylarla karşılaşsa bile sorun yok. Bu burçlar; AY YENGEÇ- AY TERAZİ-AY KOÇ-AY KOVA. Diğer AY sahiplerinin farkındalık düzeylerini yükseltmeleri ve algıları açık olmalı. Faydalı gezegen daşalarında olanlar da bu değişimi sükunetle karşılayacaklardır. Yükselen burca göre de düşünülebilir ama AY daha önemlidir.  


Kuzey Kader Noktası Rahu   yer değiştirdiğinde; son bir buçuk yılın kaderi olayları yön değiştirmeye başladı artık. Yeni konular bizimle karşılaşmayı bekliyor. 

Eski defterleri kapatıyorum artık. Beyaz bir sayfa açıyorum. Olan olmuş, iyisiyle kötüsüyle karma bana vurmuş kalan tecrübelerimle beni olgunlaştıran herkese teşekkürlerimi sunarak gülümseyerek yola devam ediyorum. Size de tavsiye ederim!

Rahu -Ketu aksı 566 gün  Başak-Balık burcunda ikamet edecekler. Rahu'nun nadir iyi hareket ettiği burçlardan biridir Başak. Karşısındaki burç Balık burcunda ise Ketu yerleşmiş olacak. Bu Ketu için de çok iyi. Ketu, beklenmedik gayrimenkul fırsatları tanırken, ruhsal platformda güzel açılımlar sağlar; vedik astrolojide en yetenekli olmanın göstergesi de olan Ketu, Jyotişi-Vedik Astroloji konularında önemli gelişmeleri de gösteriyor. Hem Vedik Astroloji hem de batı Astrolojisi dünya çağında değerini daha fazla bulmaya başlayacaktır. Gereksiz bilgiler elenirken, değerli yazılar ön plana çıkacak.  Bu aks bir bilinç açılması verir. dolayısıyla insanlar yüzeysel bilgilerden çok konunun anlamını incelemek için zaman harcarlar ve değerli bilgilere ulaşabilirler. 

  "Ich verstehe dich, I understand you. Je comprends..." seni anlıyorum... Rahu;  bize yabancı olan herşeyde kolaylık sağlar . Özellikle bu 1,5 yıl yabancı dil öğrenmek isteyenler için güzel bir fırsat belki de. Rahu-Başak  Yabancı memleketlerle  ve yabancı kişilerle ekonomik anlamda işbirliğinde uyum verir. 

Yabancı ve uzaklarla ilgili her tip konu bizi daha fazla meşgul edecek. Rahu bilinmeyen için bilgi taşıyandır. Rahu'yu yöneten nagalarla bu bilgi evrene akar. Herkesin haritasında bir Ketu-Rahu yerleşimiş vardır. Eğer uzay bilgilerine, mistik alanlara, astrolojiye, vb alanlara çok yoğun bir ilginiz var ise Rahu-Ketu aksınız güçlüdür. Örneğin; Rahu Kova-Ketu Aslan, Rahu Boğa-Ketu Akrep, Rahu İkizler-Ketu Yay. Rahu Başak- Ketu Balık; bu alanları destekleyen en güçlü yerleşimlerdir. 
Rahu Başak geçişinde Merkür'ün burcu olduğu için oldukça orijinal fikirler üretebiliriz. Yeni keşifler olabilir. Özellikle uzayın keşfiyle ilgili yeni konular bizi bekliyordur. Uzun süredir kaliteli, uzay filmleri de yapılmıyor,bu konuda da orjinal senaryolar bekliyorum. Rahu'nun döngüsü ortalama 18 yıldır. Doğum haritasında Rahu Başak-Oğlak-Boğa olan kişilerde özel bir durum daha oluşuyor; kısmi bir Raja yoga etkisi yaratacak yani, tanınmışlık, ilerleme ve dünyevi fırsatlarda genişleme sağlayacaktır.  Rahu'nun olumsuz yönlerinden de bahsetmiştim :

AŞK KONUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER... Rahu'nun bu haftaki burç değiştirmesi özellikle Venüs'ü Başak- Boğa-Oğlak-Balık olanlar için aşk-sevgi-evlilik alanlarında çok mühim olayları barındırıyor. Rahu acıtır. Acıtması aydınlatmayı getirmesi açısından bence iyidir o başka! Ama çok acıtır. Acı bilinçte soruşturma verir ve hakikate yöneltir. Bu sistemin sunduğu eğitim modellerinden biridir.  Yine de siz değerli okuyucularımı  acıtmasını hiç istemem . Bu yüzden Ay burcu veya Venüs burcu BAŞAK-BOĞA-OĞLAK-BALIK olanların özel ilişkilerinde ihtiyatlı olmalarını tavsiye ediyorum. Ne kadar süreyle? 13 Temmuz 2014- Ocak 2016 arası Rahu Başak burcunda olacak. Çabuk güvenmemek olayları hafifletebilir. Daşalarınızın ve doğum haritanızın gücüne göre bu geçişi rahatlıkla atlatabilirsiniz. Rahu etkisi, gözlerinizi boyamaya çalışabilir unutmayın!   Rahu'nun en tehlikeli derecesi gökyüzünde en yüksek dereceyi aldığı Atma Karaka olduğu dönemlerdir. Rahu 20 Haziran'dan beri AK derecede idi, 13 Temmuz'da AK dereceden düşecek.  Birbuçuk yıl içinde zaman zaman yine AK dereceye ulaşacak. Bunun yanısıra  AY YENGEÇ- AY TERAZİ-AY KOÇ-AY KOVA sevgi konusunda başarılı görünüyor. Diğer burçlar ise orta seviyedeler. Kendi özel daşalarınız elbette her zaman yorumlarımın üstünde etkiye sahiptir.


Rahu yanısıra hızlı gezegenler de oldukça hareketliler; bugün VENÜS İkizler burcuna geçti. Sabaha karşı ise MARS da burç değiştirerek Teraziye giriyor. Bir gezegen yönettiği burcun (burada Mars için Koç’un karşı burcu Terazi) karşısında huzursuzdur. Bu yer değişimleriyle ne anlıyoruz? Sevgide iletişimin değerli olduğunu, hep bizim haklı olamayacağımızı gerçekten sevilmek için bizim de içten sevmemiz gerektiğini bize kanıtlayacak olaylarla biraz anlarız. Onu didiklemekten çok neden böyle biraz onun gözüyle de empati kurabilmeli ve  tolerasyonu öğrenmeli . Mars’ın enerjisi zıt; buna biraz engel olan tolere edilmesi zor bir Mars var;  ilişkilerimizde pişmanlıklar yaşamayalım. Mars Terazide uzun kalıyor, 2 aya yakın. Mars yalnız başına da değil Satürn ile birleşime girerek , Yama Yoga oluşturacak; buzdağının tamamını görebilmeli ve gerçekten de kazanmak için çok çalışmak gerekiyor şu ara.  Mars-Satürn birleşimi finansal kaynaklar için de zorlayıcı piyasa durumları demek.  

Yeni beyaz bir sayfa açmayı unutmayın

sevgilerimle...


14 Temmuz 2014, 00:00NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR