YENİAY YENGEÇ VE PARİVRAJA YOGA

HİKAYENİ YENİDEN YAZMA FIRSATI BU YENGEÇ YENİAY’INDA


Yılda ortalama 12 yeniay varsa bunlardan en duygusalı, içimizdeki huzura  odaklanmaya kolaylık veren Yengeç  yeniay dönemi oluyor.  Tüm yaşayan varlıklar içindeki su elementinin yükseldiği ,  bu Jala Tatva etkisi duygularımızın kolayca ifadesi, içgüdülerimizin güçlü olduğu, iyimser veya çekimser (harita durumuna bağlı) pek çok varlığın birbirine bakarken gözlerinden çıkan duygu ışığında farklı bir enstantene yakalayabiliriz.  Erkek veya kadın herkesin içindeki  şefkat gücünü arttıran Yengeç yeniayı içimizdeki huzuru yakalamak adına nadide zamanlardan birini gösteriyor.  Çok derin sularda yaşayan bir istiridye içine kaçan toz zerresini kendini korumak adına sedefle kaplamaya başladığında ve çok yıllar sonra nadide bir deniz incisi haline dönüştürdüğünde yarattığı nadide güzelliği ile bizleri hayrete düşürür.  Aynı istiridyenin içgüdüsel davranışı gibi spontene hareketlerimiz ve dürtülerimiz yani atmamızın gücü ile otomatik davranışlarda bulunuruz.  Bu haritaya hakim olan Atma Karaka bütün iyi yogaları kötüye çevirirken, bütün kötü yogaları da iyiye çevirecek büyük gücümüzle aslında büyük bir gücü içimizde taşıyoruz. Bu yüzden doğum haritasında önemli bir referans noktası olan atma karaka insanı vezir de edebilir, tersini de bütün süper görünümleri altüst de edebilir. Yengeç ayındaki yeni ay özelikle bu ya konuştuklarımız ve ifade edemediklerimiz için özel olaylar geliştirecek. Merkür’ün atma karaka olduğu bu yeniayda son derece dürüst ve sözümüzün eri olmalıyız. AY kendi burcunda yeni bir kapı açıyor, aşağıda burç yorumlarını yazdım;  Bir gün kaderimiz gereği biri bize dokunduğunda bir güç ortaya çıkar. Ve ancak çok yıllar sonra zamanın kıymetiyle dönüştükten sonra gerçeği anlayabiliriz. Yengeç burcunun biraz hırçın yanı biraz koruyucu yanı vardır. Bu Yengeç burcu içindeki 3 derin uzay yıldızının etkisinden dolayı böyledir. Punarvasu-Puşyami ve Aşleşa nakşatralarını barındıran Yengeç burcu karakterstik olarak kimini bir çılgından kimini bir hayırsevere dönüştüren tezat enerjiler barındırır. Yengeç her zaman annenin   ona verdikleri kadarını alabilecek ve gelişip kendi dünyasını kuracak.  Alamadıkları varsa hırçınlaşacak. 


PUŞYAMİ NAKŞATRASININ GÜCÜ!  Yengeç burcundaki yeniay, 27 Temmuz 2014, İstanbul Güneş doğuşu haritası 


Bu yeniay  Yengeç’in hırçın yönünde oluşmadı, daha sakin ve değerlerimizi hatırlatacak bir derin uzay düzleminden bize yansıma yapıyor; yeni ay derecemiz sidearl zodyakta 10 derece Yengeç; Puşyami nakşatrasıdır. Elastik, ani, kolay gelişmelere açık rahatlıklar sağlayan güzel etkiler taşıyan bu 28 günlük dönem genel olarak verimlidir. Puşyami Yönetici Satürn; içimizdeki geçmişi tazaler ve dersler çıkartır. Hatalardan ve eksiklerden ders alınıp yeni bir kapıdan geçme fırsatı yakalayabiliriz.  Bu ay Venüs ve Merkür’ün de Yengeç geçişinde olmaları , bizi hayli yoğun Yengeç özelliklerimize odaklayacak görünüyor;  yuva kurmak ve yuvayı korumak, vatanın değerlerine sahip çıkmak, annelerimizin değerini algılamak, birilerine annelik etmek ve en önemlisi KABUKLARIMIZI KIRMAK ÜZERE BİR SÜRÜ ŞEYİN oluşmaya yüz tuttuğu bu yeniayda yalpalamayı bırakmak! 
Parivraja yoga eşliğinde Oğlak burcundaki dolunay, 10 Ağustos 2014, Ankara, Güneş doğuşu haritası 

Özellikle 8-12 Ağustos tarihleri arasında dört gezegen Yengeç burcunda birikiyor. Dolunay dönemine de denk gelen bu birikimde hepimizin yuvasına,  vatanına sahip çıkma dürtüsü kuvetlenir. Çok kişi bireysel sorumluluklarını kolaylıkla eleştirisel bir tavırla masaya yatırabilir.  Dört gezegen birleşimi parivraja yogadır. Yaşamımızdaki bir alandan feragat etmemizi ve daha çok birleşmek, tek vücut olmak  gerekliliğini vurgular.  

  
Ağustos ayında bu 4 gezegen birleşimi yogası parivraja yoga eşliğinde Yengeç YENIAYI yükselen ve AY  burcunuzu nasıl etkileyebilir? 

Yengeç AY/yükselenle doğmuş olanların 1. Evinde olan bu birikimde sizler egolarınızı bir kenara bırakmalısınız, düşündüklerinizde haklı olmayabilirsin, bildikleriniz sizi artık ilerletmeyebilir, bu yüzden her zamankinden çok başkalarının fikirlerine de saygı duymaya ihtiyacın olacak.  

Aslan AY/yükselenler 12. Evinde;  yurtdışından haberler oluşabilir, kaynaklar o yönde daha güçlüdür. Evinde para bağışı yapmalı, kendinde çok fazla biriktiren etrafına da dağıtmalı, alma verme dengesi şaştığında evren  talep edecek ve vermeyenden kendi yöntemleriye almayı bilecektir.  Bu bir hırsız kılığında veya işerlin bozulması olabileceği gibi dağıtana ise Hızır kılığında uğrayabilir. 

Başak AY/yükselenler 11. Evinde ; Vasumati yani Bolluk yogası 11. Evde müthiş!  Bütün yararlı gezegenler  ve yeniay 11. Evde! gelirlerine odaklanmak güzel, akar bollaşır, ama   dostlarını ve arkadaşlarına bo dönem ihtiyaç duyacağını da unutma, unutulan kişiler farklı yaşam olayları ile kendini hatırlatmadan daha fazla  sosyalleşmek ve gruplarda aktif kişi olmak gerekir.

Terazi  AY/yükselenler 10. Evinde ; Vasumati yani Bolluk yogası 10. Evde yine müthiş!  Bütün yararlı gezegenler  ve yeniay 10. Evde! Toplum seni yükseltirken yalnız şunu unutma bireysellikleriyle ve sadece teketek ilişkiyle birşeyler yürümüyor, 10. Evindeki birikimde  topluma borcun var demektir. Bizler için hızla daha fazla ne yapman gerektiğine odaklanmalısın biraz da!

Akrep AY/yükselenler 9. Evinde ; çok önemli yüksek bilgiler öğrenme zamanın geldi, bilmişliği geride bırakıp  bilmediklerini kabullenip, yeni alanlarda kendine eğitmenler bulmalı,  büyüklerinle daha fazla vakit geçirmelisin, özellikle babanın isteklerine, senin için düşüncelerine kulak vermeli. Onların bir bildikleri var muhakkak!

Yay AY/yükselenler  8. Evinde ; komşunun tavuğu kaz görünür misali, başkalarında olanlarla ilgilenmekten uzaklaşıp kendi öz varlığına ve yeteneklerine odaklanmalı, borç almamalı, kopyalamaları kenara bırakıp kendi yaratıcılığı çıkartabileceğin gzel bir yeniay! Kendi kapasitendeki üretmeye başladığında gerçekten ilermeye başlarsın.  Sonuç: varlığın uzun vadede zenginleşmesidir.

Oğlak AY/yükselenler  7. Evinde ; Mridanga yoga! Jüpiter karşı burcunda yücelmiş sana çok değerli bir eş ve ortak getirebilir bu yeniay! ticari başarı oluşur ama parivraja yoga der ki; onların arzularını muhakkak tatmin etmeli bu ay senin isteklerinden ziyade onlarınki ön plana geçmeli; ki fikirler büyük fırsatlara ve önemli gelişmelere dönüşsün, onları dinle. Satürn’ün 10. Evde yücelmesi kariyer planları için hiç iyi değil bu ay kariyer planı yapmamalısın. 

Kova AY/yükselenler  6. Evinde ;  Vasumati yani Bolluk yogası 6. Evde yine müthiş!  Bütün yararlı gezegenler  ve yeniay 6. Evde! Altın küp yogası derim be buna. İyi özellikler, varlık ve fırsatlar akıştadır. Sana akanı bu ay emektar kişilerle ve çelimsiz hayvanları korumak için harcamalı. Parivraja der ki; göz kalır! Yetimin hakkını koru.  O zaman vasumati yanında parivraja yoga seni zorlamaz, aksi halde zorlayacağı alan sağlık olabilir.  

Balık AY/yükselenler  5. Evinde ; Yeni bilgiler sayesinde maddi dünyanın yanılsamalarını anlayabilmek kolaylaşacak. Özellikle etrafındaki çocuklardan ve gençlerden öğrenilecek çok şey var. Algında ve bilginde  yeni gelişmelere açık olmalısın. Kendine yeni bir gelecek planı yaratabilirsin. Bu yeniay duygusal alanda da   daha önce yaşanmamış derecede yüksek heyecanlar oluşturabilir. Ama biraz fazla güçlü duygu seli oluşabilir; inişli çıkışlı haller!

Koç AY/yükselenler  4. Evinde ;  yücelmiş Jüpiter’i köşeye getiren Hamsa yoga ile oluşan yeniay  Koçları daha fazla iç dünyalarında bir yolculuğa sürükleyebilir. İçe dönüş artar, dışarıyla olan kavgaları bitirmek için güzel fırsatlar ve gürültüyü sonlandırmak mümkündür. Test konusu anne alanından ve gayrimenkulden gelebilir. 7. Evdeki yücelmiş Satürn, bu ay ortaklık ve evlenmek için henüz bekle der!  

Boğa AY/yükselenler  3. Evinde ;  İletişim alanındaki eksiklerine kolayca odaklanılabilen  bu ayda çok kişiyle görüşmek gerekiyor, çok hareketli olunmalı. Ve hatta yazmalısın da! Tebdili mekanda ferahlık vardır derler. Kısa seyahatlar çok iyi gelebilir. Cesaret alanı biraz zayıf bu ay bu yüzden de bunu arttırmak için eşinden ve arkadaşlarından destek almayı ihmal etme. 

İkizler AY/yükselenler  2. Evinde ;  Konuşacak çok konuların birikmiş olmalı ki; bu ay çok anlatmalısın, faydalı gezegenler 2. Evinde bir sürü güzel yoga yapıyor; mutluluğu destekleyen Kalanidhi yoga, özel olarak korunduğunu gösteren Hari yoga, çok özel bilgiler bahşeden Sarasvati yoga da 2. Evinden bu ay ailevi değerlere, özgüvene yardımcı olurken, özellikle serveti artıcı nadide yogalardan da.

SORULARIMIZ ARTACAK
Hepimiz için bu yeniayda kalbimize şu benzer soruları sorabiliriz. Biz bir bütün müyüz? Biz kiminle yaşıyoruz? kendimiz için mi, başkaları için mi yaşıyoruz? Bireysellikle bölünmüşlüğe doğru mu yaklaşıyoruz? Bölmek daha kolay, çoğu zaman birleşmek için bireysel istekleri terk etmek gerekir bu da zordur ama sonucu bize uzun vadede huzur getirir. Bu ay BEN değil BİZ önemliyiz.  ANNEYİ, VATANI, DOYURAN kişileri görmeye başlıyoruz. O enerji bize doğru akışta. Hatıralarını unutmamak, geçmişini unutmamak,  kararlarımızın sonucunda bütünsel bir  yükselmeye sebep verecek.  Bu dört gezegen birikimiyle Yengeç’teki Yeniay etkisi o kadar kudretli ki;  unuttuklarımızı  hatırlatacak büyük bir güçle karşımıza çıkanlar olacak. Anılarınızı  yitirmemek için dondurun,  onlar bizi  güçlü kılar, yaşamınızı dönüp kontrol edin, zaman içinde arada sırada görüntüleri dondurup onları içinize alın ve olanı sevgiyle kabul edin. Onlar sizi buraya şu ana getirdi. Bu ay hayatınızın ve yuvanızın vatanınızın daha iyi bir hikayesini  yeniden yazmak üzere size bol şans ve içgörü diliyorum .  

İşte beş gençten oluşan “Bir Yön” isimli grubun yaratıcı videosunun sözleriyle esenlik ve güzel bir bayram tatili diliyorum. : "Açıklayamadığım hikayeler duvara yazılmış, Kalbimi açık bırakıp onu birkaç gün boş bırakın , Sabah bizim hakkımızda aynı hissetmediğini söyledi 
Öldüğümde mezar taşım üzerinde bu kelimeler yazacak gibi görünüyor 
Ve ben bu gece gitmiş, gitmiş olacağım 
Ayağımın altındaki yol geniş ve açık , Yola sıkı sıkı tutundum 
Yanımdaki hiçlikle , Onu evine götürmek hayatımın hikayesi 
Sürerken o tüm gece ılık ve zaman... 
Donuyor … Ona umut vermek hayatımın hikayesi 
Sevgisini harcıyorum o içinde kırılana kadar 
Hayatımın hikayesi …   Değiştiremeyeceğim renkler duvara yazılmış
 Kalbimi kafesinde açık bırakın , Ve ben bu gece gitmiş, gitmiş olacağım , Ayağımın altındaki ateş parlak yanıyor , Yola sıkı sıkı tutundum,  Yanımda ki hiçlikle 
Onu evine götürmek hayatımın hikayesi , Sürerken o tüm gece ılık ve zaman... Donuyor … Ona umut vermek hayatımın hikayesi , Sevgisini harcıyorum o içinde kırılana kadar , Hayatımın hikayesi … Ve ben geri gelmen için bekliyorum , Ama bebeğim sen koşarken bulutlar peşinde gibiydi , Onu evine götürmek hayatımın hikayesi … Sürerken o tüm gece ılık ve zaman, Donuyor …  Ona umut vermek hayatımın hikayesi.  Sevgisini harcıyorum o içinde kırılana kadar (içinde kırılana kadar) , Hayatımın hikayesi , Hayatımın hikayesi , Hayatımın hikayesi,   Hayatımın hikayesi"
Video:  https://www.youtube.com/watch?v=W-TE_Ys4iwM

Sanatçı: One Direction, “Story Of My Life”.  Türkçe çeviri için Akor Merkezi’ne teşekkürlerimle . NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR