AŞKIN TEDAVİSİ

YENİAY BAŞAK'TA VENÜS İLE...Biz azizin verici kalbinden bir politikacının alıcı elleri arasındaki yelpazede sen neredesin acaba bugünlerde? Gökyüzünün güçlü durumları devam ediyor,  bir uçtan diğer uca bütün değerlerin ortaya çıkması için bağlantılarda haraket fazla. Gezegenler yine birbirlerine destek olarak ardışık dizilmişler , bir yapma güdüsü içinde yükseliyoruz. Ama bugün ve yarın için şunu hatırlatayım ki; “Meğersem istediklerime ulaşmam an meselesi de ısrar ettiklerim beni sürüklermiş! Aslında şu an sahip olduklarım bir ödülmüş... “ diyebiliriz de, işte bu iki gün kapalı Ay'ın konusu bu. Ay ışık almıyor, gelen binbir çelişkiyi gönderin. Yeniaya az kaldı. Konsantre olmalı. Sabretmeli. 


Yeniay 24 Eylül 2024, Çarşamba oluşacak. İlkokulda bizi depresyona sokan A noktasından B noktasına  3 saatte 40km hızla varan şu meşhur araç C noktasına vardı mı acaba? 3 muslukla 6 saatte dolan havuzun iki musluğunu da açık unutsalar sonuç üç harfli giriş sınavlarında bizi etkileyecektir muhakkak. Malum Başak burcunda bir yeniaya yaklaşıyoruz. Güneş Başak’ta ve Rahu ile de ;zihin mantıksal ve hesap kitaba daha fazla çalışıyor. Bu yeniayda değerlerimizin  gücüne fazla odaklanacağız, almak için çekip koparma gücümüz yüksek, Swiss otelin kral dairesini arzulatan enerjiler Terazi’de yücelmiş Satürn’den gelirken, arzu ve istekleri çoşturan Jüpiter de Yengeç’te yücelmeye devam ediyor dolayısıyla  iyimseriz veya değilsek, etrafımızda birkaç tanesi muhakkak var.  Kasım ortasına kadar fazlasıyla  almaya odaklıyız, daha iyi yaşam isteyen konfor isteğimize cevap verecek maddi bağlantılara bakar durumda ve arzumuz tetiklenirse maksimum ötesine geçebiliriz.  Hafıza linklerimiz bir  o kadar sağlam ve geçmişten aldığımız derslerin sonucunu kazançlılık olayına dönüştürebiliriz.

Maddi konular hayli hareketliyken aşk için ne demeli?  İlişkilerde aşkın kalıcı olması için çok baskı uygulayabilir veya üstümüzde denenebilir, tabi aşk baskıyı sever mi bilmem!  Uzun süredir aşka yazılarımla dokunamadım. Yalnızlara şunu demeliyim ; Eğer yeterli pozitif kadere sahip isen o özelinle karşılaşman uzun  sürmez. Olmadıysa olması için beklerken kalbinle karşılaşman için  aşk için bir nevi hesap kitap yapıp yapmadığına bakman iyi olur.  Venüs yeniayın arkasından  birkaç saat sonra Başak burcunda ilerlerken bir çekiniklik, soğuma  ve sorgulamalar dönemi başlayabilir. Mesela bugüne kadar  sevmeye mi öğretmeye mi çalıştın? Sevgilim; “ ben bunu severim, ben şundan hoşlanırım, bana bunu al bana şunu yap…” modu tamamen bir öğretme, hesap kitaba dayalı bir haldir. Karşındaki kişinin seni kendi gücüyle sevmesine izin verdin mi ? yoksa onu kendi arzularına hizmet edeceği başka bir moleküler duruma mı döndürüyorsun acaba?   Kendinden başkalaşmış sevgililer mi yarattın beyninde? ve hatta elde ettiklerini kendileştirdiysen eğer zaten o kişi senden bir süre sonra gidecek demektir. Belki de çoktan gitmiştir. Şimdi Venüs Başak olduğunda bunları düşünme ve teşhisiyle birlikte düzeltme imkanı geliyor.  Farkında olmak en şahane düzeltmedir, ne yaptığını anladığında iyileşme başlar, sorun ne yaptığımızı anlayamadığımızdadır. 

Venüs haritada zayıf olduğunda aşk ve sevmek alanında genel olarak ne yaptığımızı bilemiyoruz. Keza geri giden Venüs, yanık Venüs’ün tabağında hep yanık bir yemek bulunacak, ta ki yemeği yakmadan pişirmeyi  öğreninceye kadar ocakta altı açık bırakılmış ve unutulmuş tencereleri olacak.  Sevilmek için izin almaya gerek yok, evrende zaten sevgi enerjisi sonsuz bir akışta, sadece ona yaklaşma biçimi önemli,
Değersizliklerimizi tedavi edip, aşka baktığımızda,  sevmenin kalp işi olduğunu ve  öğretmeyi bırakman gerektiğini de anladığında, aşk yaşanılası ve dokunulası bir güzelliktir. Aşkın tedavisi de olur mu demeyin, olur. Venüs’ünü tedavi et değersizlik duygun da büyük değişiklikler oluşur ve aşka bakış açık değişir. 

İlişkiler konusunda genel olarak Upapada alanını, Venüs'ün Rasi ve Navamsadaki yerleşimlerini reçetelerle tedavi etmek işe yarıyor.


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR