GÜNEŞ TUTULMASI NOTLAR 24 EKİM 2014GÜNEŞ TUTULMASI NOTLAR  Çeşit çeşit yolculuklar vardır. Bazısı yarım kalır ve yıllar geçer unutmazsın asla! Eksik kalan o parçan tamalanmamıştır çünkü. Anılarını haminnenin çeyiz sandığında bohçalara sakladıysan bu hafta aç bakalım. Olmadı! Satürn eninde sonunda buna zorlar... Terazi'de yücelimde son günlerini geçiren Satürn, Güneş ve Venüs ile tutuluyor. Bir zamanlar mazide bıraktıkların ve aldığın bütün derslerin toplamı bu hafta bizim işimize yarayabilir. Bu sayede yeni bir yol açarsın kendine. Değişimler -miş gibi davrananlardan ziyade -evet diyenlere sağlıklı bir gelecek başlatabilir. Kendini hor görme,dışarıyla değil ihmal ettiğin kendinle uğraş derim ve en önemli tavsiyem Güneş düşüşte tutulacağı için fazla bu hafta para harcamayınız. 20 Ekim 2014. Namaste
GÜNEŞ TUTULMASI NOTLAR  Sen bütünlenmedikçe kendinin ayna görüntüsüne şikayet ediyorsun…
İçimizdeki dişil ve eril yönlerimizle ne kadar dengedeyiz? Kadın erkek arasındaki görünmez kement işte bu denge varsa birbirine atılır. Bunu konuşanlardan, düşünenlerden isen biraz daha şanslısın. Terazi burcundaki tutulmalarda önce acı kalpte tam şu sesle hissedilebilir “cııızzzz” . Yetti dersin belki! İlişkisizliklere dair bir yolculuğa çıkılır, sonucu bana kalırsa aylar içinde beklenmedik taze açılımlar yeni başlangıçlara kapı açılır. Olan olmuştur ve artık sen eski sen olamazsın. Şu anki senden memnun değilsen ve başka biri olman için içindeki kaynayan suları boşaltmak gerekiyor. Biz genelde kalbimizi kaynayan kazanda pişirmeyi sevebiliyoruz. Vazgeçmek mi bir terk ediliştir yoksa bıktırmamız mı? Terazinin tutulması kazanı deviren bir hareketi çabuklaştırır. Ne de olsa hareketli bir burç olan Terazi çabuk gelişmeler senin bile beklemediğin tepkilerine açık verir. 24 Ekim’de 6 derece Terazi’de Rahu’nun yıldızı Swati’de orijinal bir Güneş tutulması yaklaşmakta ; KALP bazında önce kendine sonra sevdiklerine karşı sorumlusun. Sen dersin "ben bir dişiyim beni çok beğenirler...". Diğeri der ki "ben tam bir erkeğim, kadınımı hep mutlu ederim...". Lakin dokunmaya, dokunulmaya dair yaydıklarından ziyade senin sevgini sunuşundaki tarz daha önemlidir. Mikro kozmoz olarak sen kendinin farkında olmadıkça kişiliği, kısa süren birincisinden ziyade uzun ve sonsuz sürecek ikinciye “sevgiyi hediye edişine, onun mutluluğunun senin sevincin olduğu anı anlayışına ve aşkın sürekli akışına ” hazırlamalı. Sen bütünlenmedikçe kendinin ayna görüntüsüne şikayet ediyorsun., her şey domino etkisinde birbirini etkiliyor. Sen değiş, görüntün, sesin, etrafın değişiyor, sevdiklerine dokunduklarla DÖNÜŞ DÜNÜŞEBİLDİĞİNCE… Merkür bugün sıfır derecede Terazi’de 27 dakika sonra Başak burcuna geri düşecek ve böyle bir yazı çıktı. Teşekkürler hepinize. 16 Ekim 2014. 10:27.  
GÜNEŞ TUTULMASI NOTLAR  Değişimler haftasındayız. Merkür kendi burcu Başak'a doğru gerilemeye devam ederken Venüs ile birlikte yanık pozisyonda. İçsel duygumuz en yakınlarımızdan ; zedelenmişlik, haksızlık, kıymet görememe, sevilmeme gibi düşünceleri arttırabilir. Kaybettiğimiz şansımıza odaklanacak olan bizler yerimizde biraz rahatsızlık duyabiliriz. Tebdili mekanda fayda var. Uzak yerlere seyahat yanık Merkür için çok iyi. Al biletini bekleme. Nefesini değiştir. Gördüğün herkesten bir feyz al. Tutulma ile birarada olan bazı değişimler güçlü planlar eşliğinde olumluya döner. İpleri bırakmaya gelmez. Dış seslerden fayda yok şu dönem. İç sesin en doğrusunu biliyor zaten. 15 Ekim 2014.  
GÜNEŞ TUTULMASI NOTLAR Ne fark! eder ha sana olmuş ha bana olmuş..olan olmuş! Herşey hepimizi ilgilendiriyor. Güneş tutulmasına yaklaşıyoruz. Birbirimizle kenetlenmeli ve görünmez bağlarla bağlanmalıyız olabildiğince. Yargılamak değil düzeltmek zamanı bu. Yermek değil, yükseltmek zamanı bu. Olumsuz taraflarımızı bile kaldıraç gibi kullanabiliriz. Güneş güçsüz olduğu yerde Terazi'de tutulacak. Özellikle ilişkilerde, tüketici konumunda israfa karşı cüzdanımızla ilgili denge şart. 13 Ekim 2014.  
NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR