RUH EŞİ

 RUH EŞİ konusunda birşey yazmak canım istedi bugün. Malum bugün aşk gezegeni Venüs'ün günü, bir cuma yazısında anlam kazanabilir bu konu.

Önce kendi kendime soruyorum: ruh eşimi aramalı mıyım?  önce duyguma baktım.  Gelir gibi oldu sanki duygusu... bir dakika....
Evet duygusu var gibi...
Bugün Venüs Şukra (şükran gibi birşey bu Venüs ) 1 derece Aslan burcunda, biraz olmazı arar gibiyiz de. Asil, sevecen, bahtiyar, he yönüyle zengin (maddi manevi), bizi hoş tutacak, kral güçleriyle donanımlı birini hayal edebiliriz. 
Şukra Venüs -Mangala ve Guru ile de aynı burçta bugünlerde. Bir ay bu birleşim devam edecek. Venüs-Mars birleştiğinde tutku yükselir. Aşkın gözü kördür derler ya işte öyle bir aydayız bu ay aşkın gözü de kör olmaya müsait.
Mangala Mars malum ateş  ve Guru Jüpiter de konuları tetikler ateşle barut olur beklentiler .
Ruh eşlerimiz bize kolaylıkla gelseydi eminim ki dünya bir aşk yuvası olurdu, insanlar öpüşmekten işini derdini unuturdu, savaşlar olmazdı, ekonomi bile sarsılırdı, onlar o kadar çok olurdu ki birileri de ruh eşlerine düşman da olurdu hatta.  

- Ruh eşim nerdesin? diye devamlı soran biriysen senin bir gezegenle büyük bir sorunun var. hem de tahmin etmediğin bir gezegen bu sözde aşk dağıtan VENÜS.

Biran ruh eşini düşününce kendinizi ferahlamış yükselmiş ve bulutların üstünde hissediyorsanız Venüs doğum anında yücelmiş olabilir.  Çünkü zor olanı ve az bulunan bir kişiyi arıyorsun ve üstüne üstelik bulacağından da eminsin, kalbinin içinde o kadar inanıyorsun ki sonra bir bakmışsın yıllarını yanlız bitirmişsin. Sonra yaşlanma başlar, adaylar azalır gelenleri yaşlı diye beğenmezsin bu sefer. Sen o kadar bulutlar üstündesin ki aşağıda olan biteni anlaman zorlaşır. Evet şimdi Venüs yücelmiş kişilere sesleniyorum. Biraz Venüs Aslanlara, Venüs Boğa'ya da sesleniyor olabilirim. Diğer Venüs'ler biraz daha bu dünyadan sayılır. Siz bu dünyadan değilsiniz, herşeyin en güzeline, mükemmeline odaklanıyorsanız , Venüs'ün açılarıyla mükemmel bir sanatçı, dramatik bir romantik, ünlü bir tasarımcı olabilirsiniz. 

Bir gezegenin en güçlü olma haline yücelimdedir diyoruz. Venüs , doğum anında Balık burcunda olduğu zaman . Hele ki Navamsa haritası D9'da Balık'taysa ruh eşini ömür boyu arayabilirsin. Bulur musun? tabi orası başka faktörlere de bağlıdır. Ama beklentin o kadar yüksek olur ki evlenmen, sana uygun bir eş bulman çok zor olabilir. Yücelimdeki bir gezegenin de aşk konusunda başa bela olduğu işte burada görülür. Yücelmiş Venüs evlilik konusunda beklentileri o kadar yükseltir ki ruh eşinin tarifi bu dünyadaki kişilerin yapılarıyla örtüşmez.  Bu yüzden yücelmiş gezegeni olmayanlar bazı açılardan daha şanslıdırlar diyebilirim, çünkü tatmin olmaları daha kolay olur. Yücelmiş bir Venüs'ün ayakları yere basmaz ve beyaz atlı prensiyle veya Holywood'dan bir artisin hayaliyle yaşlanması son derece doğaldır. Olmazsa olmasın! der kestirip atar. Olsun diye beğenmediği biriyle olamaz. Rahu açıları baskın olmadığı sürece aşk için de paraya tamah etmez, aşkı parayla satın almaz.  
görsel: National Museum , Yeni Delhi.Ruh eşini arayanların işte yücelmiş Venüs açıları baskın oluyor. Ruh eşi seni her koşulda kabul eden, onu düşündüğünde senin ayakların yerden kesilmiş gibi duygular veren ve senin iyiliğin için senin yaşam enerjini arttıran enerjiler veren kişidir. Bunu cinsel uyumla karıştıranlar da tabi olabiliyor. Ama tensel ve ruhsal uyumu aynı anda yakalamak herkese denk gelmeyebilir. Ruh eşinin uyumu kişinin doğum haritasına göre şekillenir. 

" Tanrı bu evreni yarattığına göre milyonlarca ruh arasında birini de senin ruh eşin olarak yaratmıştır"  Diye pozitif düşünelim mi? Olur...

Önemli olan bu kişiyle karşılaşabilme durumu. Yani biraz uğraşacaksın ve en son pazıl taneciğini yerine oturtacaksın. Eğer siz de ruh eşinizi arıyorsanız  Venüs Şukra'nın beklentileri yüksek ve navamsada Balık'ta mı bir bakın, yücelmiş başka gezegenle birleşmiş Venüs de benzer etki getirir.  Hatta Düşmüş bir Venüs (Başak'ta) eğer neca banga (durumun iptal edilmesi hali) yapıyorsa yani başka bir gezegen tarafından kurtarılabiliyorsa da ruh eşini umutsuzca arama meyli verebiliyor. Raside ve navamsada 2 haritada da Venüs  yücelmişse beklentilerinizi gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü o zaman hayalinizdeki beyaz atlı prens sadece masalarda yaşıyor olabilir. Sanatçıysan olduğun yerde yüksel ama biriyle birlikte olmak istiyorsan gerçeklere biraz daha yakın bakmak gerekir. Venüs yücelmemişse aşkta arayışınız ve  işiniz daha kolay diyorum .

GELELİM ŞU DÖNEMİM GÖKYÜZÜ HAREKETLERİNE

 GURU JÜPİTER; Aslan burcunda o kadar hızlı ilerledi ki neredeyse diğer burca geçiverecek ama tabi bu yazı bulur, daha geri harekete girecek Guru Jüpiter. Jüpiter Aslan burcunda yaşam üzerindeki koruması çok az, ekonominin dengesizleşeceğini bir yıl önce de yazmıştım. Jüpiter Aslan'da yaşam kaynaklaırnı kurutucu ve hayata tehlikeler getirici durumda, kazalara belalara açıklık fazla, gerekli korumalar 2 boyuttan olmalı ruhsal ve maddi koruma (sigorta, kilit, araç bakımları ve pür dikkat yollarda araç sürmek) lehimize ki yaza da zaman var özellikle Jüpiter'in durağan kalacağı günler daha çok tehlike altında riskteyiz. Bu yıl sigorta konusuna önem veriniz. Olmaz ... olmaz bu sene başınıza enteresan bir maddi bir hasar gelebilir. Keza ekonomi iyi görünmüyor. Jüpiter'in etkisi vibrasyonel manyetik dalgaları nedeniyle hiddet, öfke arttırıcı ve  iyi niyeti azaltıcı bu da piyasalara yansıyacaktır. Ekonomiyi insan zihninin dalgalanması yönetir aslen. Özellikle sıkıntılı nakşatralarda Ay geçişlerinde karar vermeyin.  Hergün nakşatraları takip ediyorum. Gününü koruyacak etkiler aslen bu nakşatraların bilgisinde verilebiliyor ve görülebiliyor,   Nakşatraları takip et gününü koru.  Nakşatra yazılarım bloğumda fazlasıyla mevcut. 
Jüpiter Aslan'dayken başkasının verdiği kararlardan çok fazla etkileniyor olacağız ama eğer elinizde hayır deme şansınız olursa 27 ay gününden en az 10 tanesinde bunu diyebiliriz. Ay hergün gökyüzünün bir bölgesinden geçerken belirli bir rotadan geçer bu rota gezegenlerin ötesindedir ve sabit yıldızlara bakarız.  En sert etkide olanları belirteyim: Ay Yengeç'in sonundayken Aşleşa'da. Ay Aslan'ın başındayken Magha'da. Ay Akrep'in sonundayken Jyeşta'da. Ay Yay'ın başındayken Moola'da. Ay Kova'nın başındayken Satabişak'ta. Ay Koç'un ortasındayken de Baharani sıkıntılıdır. Orta sıkıntıda ve hafif olanlar da var tabi. Hepsini şu an belirtemiyorum. Bu günlerde insanlar sinirli, enerjiler sert, huzursuzdur.  Başlangıçlar iyi etki vermez.

ŞANİ SATÜRN: Şu dönem Akrep'te ileri harekette olan Şani -Mangala ile Yama yoga kombinasyonu  yapıyor. Mangala ve Şani birbiriyle kendra açı içinde. Bu sert bir açıdır. Sert konuşmalar, mücadele, terör, yavaş ilerleme, husumet çokçadır. Bundan korunmanın en basit yolu koruma çalışmanızda "Şani" ve "Mangal" isimleriyle kendinizi ışık çemberine alın. 

RAHU-SURYA GÜNEŞ- BUDHA RETRO MERKÜR : Güneş ışıkları, Rahu'nun etkisiyle kapanmış durumda. Bu hakikatı örter ve daha çok maddiyatımızı etkileyebilir. Şu dönem harcama yerine biriktirme yapılmalı. Ayağını yorganına göre uzat demek istiyorum. Merkür'ün geri hareketi bir haftaya bitecek. Başak burcunda yücelmiş olduğu durumuyla geri giderken bütün sıkıntıları aşma pozisyonu 3 kat daha fazla. Merkür şu an bize avantaj sağlayan tek gezegen belki de.  Tutulma sırasında Merkür büyük destek sağladı ve etkileri hafifletti. Keza Rahu'nun güçlü Başak , Ketu'nun güçlü Balık etkisi de tutulmaları olması gerekenden daha minör derece yansıtıyor. Yani bu sonbahar tutulmaları yazılanların aksine az etkide olacaktır. Merkür bir hafta sonra düzeldiği zaman kendimizi daha güçlü hissedeceğiz 



AŞK OLUN SEVGİLERİMLE










NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::





śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR