AKREP BURCU

Bugün Akreplere biraz torpil geçeyim.  Dün Güneş ve Merkür Akrep burcuna girdiği için bu enerji hepimizin yaşamında vurgulanacaktır.
Vedik astrolojide farklı bir zodyak ve burç hesabı kullandığımızı hatırlatarak özetle birkaç bir şey yazayım . Batı astrolojisine göre bütün hesaplamalar 24 derece bir önceki burçtan hesaplanıyor.

AKREP BURCUNDA 3 TANE ANA TEMALI ENERJİ VARDIR, kısaca özetleyeyim
Akrep burçlar kuşağının en gizemli burcu, çünkü Ketu tarafından yönetiliyor. En hızlı tekamül edebilir, ama en büyük savaşçı da olabilir çünkü diğer tarafında da Mars tarafından yönetiliyor. Yani 2 tane ayrı kader seçebilir.
1- Akrep burcunun ilk 3 derece 20 dakikası; VİŞAKKA NAKŞATRASI alanında bir gezegen varsa artık o gezegenin içeriği ne ise (özellikle AY ) ben istiyorum bu olmalı diyen iddaacı bir tip, savaşan sonuna kadar koparmayı seven bir tip, kinci diyemeyiz ama gıcık edebilir etrafını çünkü başarı odaklı bir tip bu Akrep derecesi.
2- Akrep burcunun 3 derece 21 dakikasından başlar 16 derece 40 dakikasındaki alanda ANURADA NAKŞATRASI alanında ETRAFLARINA şefkat dağıtmaya çalışan kişilerdir. Huzur ararlar, ama bulamadıklarında çok sinirlenirler. Herşey dengede olmalı isterler. Liderlik ve yönetim konusunda çok iyidir. Anne ile sorunlar olabilir. Melakolik yönü de yüksektir. Daha fedakar bir model anlayacağın ama canım cicimle yapmıyor pek, azıcık da ketum.
3- son kısım 16 derece 41ci dakikadan burcun sonuna kadarki kısımda JYEŞTA NAKŞATRASI var. özellikle 26-27-28-29cu dereceler çok sıkıntılı yaşam olayları, öfke patlamaları, inatçı ve sert, uzlaşılması zor tipler bunlar, başka sert konumlar varsa öç alan , affetmeyen bir tip bu. İnadım inat der de o lokmaya dokunmaz açlıktan ölse de... Jyeşta'ya aman ha sakın kuyruğuna basmayasın.

Akrep'te en baskın özellikler özellikle Güneş, Ay, Ketu, Mars varsa yaşanır. Diğer gezegenlerin özelliklerine göre bunları yorumlayabilirsiniz. Venüs varsa mesela aşk konusunda bunlar yaşanırken, Güneş varsa para konularında bu yazdıklarım baskın yaşanır. Jüpiter varsa kişi eğitim konusunda hırs basar. AY Akrep mesela genel yaşam felsefesinde bunları uygular, AY Akrep doğan bir kişinin doğum günü Akrep burcuna gelmese bile tam bir Akrep olur. Ay burcunun güçlenmesi gerekir, bol süt için, sağlık koruması için de Aytaşı öneririm. En makbulü Mars ve Ketu Akrep'te daha çok dengeli kişilerdir.
Özetle diyorum ki genel olarak Akrep'in egosuna yetişemeyiz. Hande Yener çok güzel anlatmış "yanmam lazım , daha çok yol almam lazım, kendimden caymam lazım diyor". Hande Hanım'ın doğum haritasını bilmiyorum ama Akpep burcuna yazmış bir nevi bu şarkıyı. Bir bakayım haritasına... Şimdi baktım da inanmıyorummm! Mars'ı 15 derece Akrep burcunda ve Anuradha bölgesindeymiş. Nasıl çekiyor ama enerjisi... 


Doğum saatini bilmediğim Hande Hanım'ın haritasında bulunan Yay burcundaki birikim onun çok beğendiğim şarkı sözlerindeki orjinalitesini çok iyi anlatıyor.   Ancak bir Yay birikimi bu kadar düşündürücü, felsefik ve başkaldıran sözlere lirik yaklaşımlar sunabilir.  Bir gün doğum saatini bulursam haritasını da yorumlamak isterim. 


    

                                                       facebook                                                        eğitimler   Jyotişi  Danışman ::: Jaimini, Parashara śiṣya  ::: İç Mimar  Vastu Şastri    
   İletişim e-mail :  vedikastroloji@yahoo.com    

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

2017