SIFIRDAN TEPEYE ÇIKMAKYoga nedir? haritanı al , yere uzan ,
belirli yoga hareketleri yap demek değildir elbette. Doğum haritasındaki 2-3-4-5-6-7-8-9  gezegenin birbiriyle oluşturdukları , bazen de tek başına bir gezegenin özel yerleşimine vedik astrolojide YOGA diyoruz. Yoga birleşmek demektir, bir kombinasyon oluşur. Yoganın bize göstermek istediği bir amacı vardır bize birşey der: sen bu şu olacaksın bunlar şunlardan kaçınmalısın bunlar şunlardan yardım gelecek veya bunlar şunlardan telef olabilirsin gibi bir sürü anlamı vardır. En sık rastlanan 2 yogadan bugün bahsetmek istiyorum.

Fakirlikten zenginliğe çıkış olur mu? Olur.... Çaptan düşme olur mu? Bu da olur.  Kimler hep kazanır veya kaybetmesi beklenen bir kişi nasıl kazanır? Nice krallar kaybettiler veya nice zavallılar , yeteneksizler kazandılar! 

Tam biri kaybedecekken bir bakmışsın makamında artış olmuş? Veya tersi olmuş kazanacakken kaybetmiş. Bu nasıl oluşur? Evet vedik astrolojide bunun temel 2 göstergesi var. Birincisi viparit raja yoga dediğimiz biri kaybederken sen kazanacaksın anlamına gelen bir gösterge. Mesela bu yogada ya biri ölecek veya işten atılacak ya da artık ona insanlar sırtını dönecek diğer, kazanacak , sen üste çıkacaksın ve paraya konacaksın gibi pek de hayırsız bir karmik gösterge olsa da bana ne! ne olursa olsun diyenlerde sevindirici olabilir. Çünkü kaybeden bir kişi var veya ölen biri var sen bundan fayda görüyorsun. Bu yogaya sahip olanların dikkatli olması gerekiyor. Mesela 2 kişi birbiriyle bir türlü uzlaşmıyor biri birini beğenmiyor ben nasılsa kazanırım ne olacak ki diyor ve uzlaşmıyor diyelim. Ama red edilenin bu dediğim göstergesi var ise bir süre sonra uzlaşmayan ama güçlü gibi görülen zaman geçtikten sonra yenilir, birşeyler olur, gider zannettiği şeyler oluşmaz ve tahmin etmediği yerlerden yenilir bu kişinin muhtemelen köşe evlerinde çok güçlü malefikler vardır (yenilenin) diğerinde ise dustana evin yöneticisi dustanada güçlü bir lord ile viparit yoga yapıverir. Bu durumda seyirciler ağızları açık seyrederler, aaa nasıl oldu da bu oldu derler. Bu yogalar çoğumuzun haritasında olabilen basit yogalardır aslında. Viparit yogayı otomatik hesaplayan programlardan ziyade konunun detayını iyice bilmeniz şart örneğin aşağıdaki haritada viparit yoga yapmış 12'nin lordu Mars ve 6'nın lordu Venüs'ü görüyorsunuz. Ama bu yoga viparit olarak  çalışmayacaktır . Neden?


örnek x
2ci göstergede zenginlik için ölüm veya işini kaybeden bir kişi yoktur kişinin köşe evlerinde düşmüş sert gezegenler vardır kişi bir süre sonra çok büyük zengin kişi olur, örneğin Rahu Akrep'te Ketu Boğa'da ama köşelerde olmalı bu. Mesela bu yoga sıfırdan tepeye çıkma göstergesi olabilir. Diğer gezegenler bu yogayı tabi desteklemeli. Haritasında bu yerleşimle doğmuş binlerce kişi var ama hepsi de böyle mi kuzum? Değil. Diğer yogalarla birarada incelemek lazım ama ne tepeden aşağı yogaları irdelerken bu muhakkak olmalı.


örnek x


Jüpiter Yükselende düşüşte ; Barack Obama
 Tam tersi olursa mesela Rahu Boğa’da Ketu Akrep'te ve köşe evde olursa bu kişi zaman içinde fakirleşir. Keza Satürn köşe evde ve yücelmişse de durum iç açıcı olmaz. Bu tip kişilerin uykudan uyanmaları gerekiyor çünkü onlar aslen spritüel liderlerdir. Para peşinde boşuna koşmamalar zaten gelmiyor para ve ceo gibi bir mevki de oluşmayacak. Bir süre gelse bile daşası gelince çok dikkat etsinler. Birikim yapsınlar ki düşme anında bu onları korumalı. Düşme anı her zaman kendisinin hatasını göstermez mesela Koç yükselende Satürn 7. evde eşinin düşeceğini ve kişinin bu yüzden düşeceğini de gösterebilir. Bir sürü seçenek var anlayacağınız. Hepsini belirtmem burada imkansız. örnek x
Yükselende güçlü Rahu; Amy Winehouse


Bu yogalar haricinde tabi başka bir sürü göstergeler de var bugün bu 2sini sadece yazmak istedim. İyi bakın kendinize. 
SEVGİLERİMLE 
NAMASTE  

 Jyotişi Danışman ::: Jaimini/ Parashara śiṣya  ::: İç Mimar  Vastu Mimarı

Vedik Astroloji Parampara Eğitim Merkezleri : Hindistan, Yeni Delhi, Bhimtal  "DEVAGURU Brihaspati Center, PSJ " Guruji Pandit Sanjay Rath & Guruji Sarbani Rath/ Danimarka, Kopenhag, "RAMA Regional Academy for Mantra and Astrology" Guruji Visti Larsen

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR