YAY BURCU


Günaydın bugün Güneş 10:43'de Yay burcuna girdi . Ortalama 1-2 gün egomuza alan tanımak gerekiyor. Su burcu Akrep'ten çıkarak ateş burcu Yay'a girmesinden dolayı bu hafta bazı kaza vari tehlikelere , duygu değişimlerine açık olabileceğimizi işaret ediyor. Rabbimin RAHMAN ve RAHİM sıfatları bizimle olsun.
Yay burcu özgürlüğü yüzünden ilişkilerinde ancak özgürlüğü seven kişilerle anlaşabilir. Yan burcu Akrep'ten yoğun bir etki almadığı sürece kıskançlıkla alakası pek olmaz. Evi erken terkeder, terk edemiyorsa bile aklı ailesinde pek olmaz. Evli olsa bile önce arkadaşları ve dışarısı gelir, ailesini kolayca terk eden yönü olumsuz yanıdır. Güçlü Venüs varsa ancak yerinde oturur. Jüpiter güçlüyse evde unut onu!
Felsefeyi, öğrenmeyi , öğretmeyi sever. En olumsuz tarafı kendi bildiğinde haklı olduğunu düşünmesidir. Ne de olsa Jüpiter tarafından yönetiliyor, Jüpiter ben en doğrusunu bilirim sen bilemezssin, ben sana bunu ispat edeceğim der. Bunu biliyor muydunuz bilmem! Bu yüzden bu ispatta o kadar ileri gider ki ; hem adalet savaşçısı olabilir hem de politik bir lider olabilir.Evet Yay burcunun politik yönü de fazlaca var, bu tabi YAYı Rahu'ya yaklaştırıyor. Yay burcu kişisinin aslen Jüpiter'e gitmesi gerekiyor. Ama Rahu Yay burcunda düştüğü ve ayuş debilitede olduğu için Rahu doğum haritasında sıkıntılı yerleştiyse ilal halkı yöneten, insanları üzen baskıcı bir karaktere bürünür. Her burçtan elbette melek çıkacak değil ya, etkileri 2 türlü düşünmek gerek her zaman. Astrolojide şöyle bir yanlış görüyorum Jüpiter'e fazla iyicil yaklaşılıyor. Her gezegenin bir gölge tarafı olduğunu unutmayın. Kanseri ve şeker hastalığını Jüpiter tetikliyor mesela nerede kaldı iyicilliği! Merhamet Jüpiter'den gelir, kötü bir Jüpiter ise merhametsizliği arttırır mesela. Sinsi bir Jüpiter de var. Bunu unutmamak lazım. Jüpiter genelde sert gezegenlerden etki alıyorsa şansızlıklar artar.
Yay bildiğinin peşinden gidecek illaki! Artık iddiası neyse ona sarılacak. Onu sevdasından koparamazsın. Çünkü Jüpiter çok inanmak demektir. Neye inanacaksın? O artık yükselen burcunun ne olduğuna bakar. Vedikte Yay olanlar savaşmayı bu yüzden aşırı sever. Çünkü aşırı bağlanıyor o sevdiği alana. Koç gibi elinde sopayla yapmaz bunu bilakis, aklıyla, yazılarıyla yapar. Pekçok gazeteci yazar'ın da bu etkisi görülüyor. Ya Yay'dır, Yay Jüpiter, ya da Yay'a açı drişti alan Jüpiter vardır. Yay'ın kaleminde hep bir öğretici etki ya da Rahu'ya gittiyse bir laf tartışmaları hali vardır. İlla bildiğini kabul ettirmek için bir yaşam savaşçısı olur. Doğum haritasının etkilerine göre hangi yöne gideceğin belirlenir. Bu kadar iyi bildiğini düşündüğü için de öğretmenlerin YAY etkisi veya güçlü Jüpiter etkisi aldığını görürüz.
Aşka gelince. Yani aşka gelebiliyor muyuz önce ona bakalım. Venüs Yay burcundan bakarsak 11. ve 6. evleri yönetiyor. Hangi aşk? Serbest aşk olabilir veya yaşım geldi evleneyim der ve sonra kendi bildiklerine geri döner. Aşkla alakalı bir burç diyemiyorum Yay'a. Yüzlerce Yay evleniyor elbette, ama ana tema bu. Venüs güzel yerleştiyse evlenmeye koşa koşa gider, iyimser ya zar! Sonra yıllar geçtikçe tek başına sinemaya gidenleri görüyoruz :)) Olsun canım öğrettikleri bize gerçekten önemli açılımlar yaratıyor, bırakalım zodyakta bir burçta kendine münhasır oluversin, herkes de aşk peişinde gidecek aşk adamı olacak değil. Filozofların adelet savaşçılarının burcu YAYların önünde saygıyla eğiliyorum. Onlar düşünsünler, adalet versinler getirsinler, daha ne istiyorum. Bana faydalı , beni, seni ilerletecek birşey öğretenin, koruyanın evren de önünü otomatik önünü açar. 
Sevgilerimle. Namaste 
NANDİ Himalaya Jyotişi. Jaimini & Parashara śiṣya. İç Mimar. İletişim e-mail     vedikastroloji@yahoo.com. Facebook Vedik Astroloji Bülteni. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır kopyalanamaz 

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR