Kayıtlar

Kasım 3, 2015 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

SIFIRDAN TEPEYE ÇIKMAK

Resim
Yoga nedir? haritanı al , yere uzan , belirli yoga hareketleri yap demek değildir elbette. Doğum haritasındaki 2-3-4-5-6-7-8-9  gezegenin birbiriyle oluşturdukları , bazen de tek başına bir gezegenin özel yerleşimine vedik astrolojide YOGA diyoruz. Yoga birleşmek demektir, bir kombinasyon oluşur. Yoganın bize göstermek istediği bir amacı vardır bize birşey der: sen bu şu olacaksın bunlar şunlardan kaçınmalısın bunlar şunlardan yardım gelecek veya bunlar şunlardan telef olabilirsin gibi bir sürü anlamı vardır. En sık rastlanan 2 yogadan bugün bahsetmek istiyorum.
Fakirlikten zenginliğe çıkış olur mu? Olur.... Çaptan düşme olur mu? Bu da olur.  Kimler hep kazanır veya kaybetmesi beklenen bir kişi nasıl kazanır? Nice krallar kaybettiler veya nice zavallılar , yeteneksizler kazandılar! 
Tam biri kaybedecekken bir bakmışsın makamında artış olmuş? Veya tersi olmuş kazanacakken kaybetmiş. Bu nasıl oluşur? Evet vedik astrolojide bunun temel 2 göstergesi var. Birincisi viparit raja yoga dediğimiz…