2016 KALAAMRİTA YOGA BASKINYARIN SABAH 30 ocak 2016'da KALAAMRİTA YOGAYLA UYANIYORUZ


Yatcaz kalkcaz sabah kalaamrita yogayla uyanıyoruz! 30 Ocak sabahı Rahu'nun burç değişimiyle yaşam alanlarımızda değişim dönemine adım atıyoruz. Aslan--Kova burçlarında oluşan bu hareketlilik herkesin doğum haritasına göre şekillenecektir. Ve 12 burca da bir şekilde olumlu veya olumsuz değişimler verebilir.
Rahu Aslan'dan pek endişem yok aslında burada Rahu iyi davranırken çok ilginç olarak , karşı burça da otomatik geçecek olan Ketu Kova'da iyi sayılmaz. Guru paramparada Gurujilerimin ekolünde Ketu Kova'da iyi kabul edilmez, ayuş debilitede kabul edilir yani yaşam fonksiyonlarında düşüşe sebep verebilecek acaip hastalıklar, tehlikeli rahatsızlıklara yakalanma riski verebilir. Bu sanırldığı gibi Kova burcunu direkt etilemez bütün burçları etkiler. Ketu'nun Kova burcunda olduğu 1,5 yıllık dönem içinde dünya için tehlikeli hastalıklara karşı tedbirler alınmalıdır. Hijyene önem verilmelidir. Su havzalarındaki toksik etkiden çok büyük tehlike gelebilir. Ve bu toplumları çok kötü etkileyebilir. Özellikle zehirli gazlara karşı tedbir elden bırakılmamalıdır. Bazen bir gecede değişen hayatlar vardır bu tarz olaylara karşı da tedbirler alınmalıdır, bazı haritalarda bunun yaşanacağı değişik bir döneme giriyoruz. Mesela bir reaktörün içinde yanlış bir zamanda basılan bir buton çevre halkını kötü etkiler, veya bir nehre dökülen atık zehir bir sürü şehri olumsuz etkiler. Jüpiter-Rahu birleşimiyle oluşan bu etkide bu işi yapanlar da sıyrılabilir olan çevreye olur.
Yarın sabahki değişimde gezegenler haritanın bir yönünde diziliyor olacak aslen sadece Rahu burç değiştirmiyor gezegenlerin hepsi bir baskı altına alınıyor olacaklar. Bu dizilime KALAMRİTA YOGA diyoruz. Etkisi son derece ruhsal olan bir yogadır. Dün Grand Malika yogayı yazmıştım.Bu yoga da bir çeşit grand malika yogadır ama yogayı Nodlar kontrol ederler. Nodlar yaşamın kadersel konularını gösterir. Kalamrita yogada sonuç Ketu'ya doğru gider olayların sonucunda kader bizi biryere sürükler olaylar elimizde değildir. Ketu dünyasal konulara terstir yani evliliğe, paraya mevkiye aldırış etmez sonuçta Ketu'nun istediği ruhsal gelişimdir, ve bunu elde edene kadar kişiyi sıkar ve daraltır, elindeki parayı yok etmek için, ilişkileri ruhsal boyuta götürmek için çeşitli senaryolarla yaşam bize kendini bu yönde belli eder. Bu yoganın sonucu büyük ruhsal sıçrayıştır. Bu yoganın nihayi sonunda bütün dünya büyük bir ruhsal farkındalığa bir sıçrayışa hazırlanıyor. Sıçrayamayanlar da olacaktır, dünya alanında daha mutsuz ve müdacele içinde kalırlar. Çok şükür olanlara mı diyorsun. İçinden savuyor musun? Başına gelen olumsuzluklar özünü görmen için gelir teee sen anlayana kadar devam eder. Bu yılki etkiler işte buna daha yakın, özünü görebilecek misin? Kalamrita yoga zaman zaman daha yoğun yaşanacak zaman zaman da etkisi hafif olacak örneğin yarın başlayan yoga 11 Şubat'ta bitiyor. 22 Şubat'ta tekrar başlıyor sonra 10 Mart'a bitiyor. Bu yoga sonra tekrar yaz sonunda aktive oluyor. Aktif dönemlerde hızlı bir tekamül deneyimleyeceğiz ve zamanın daha da hızlandığına şahit olacağız. özellikle Nisan'dan sonra olumlamalar yapmak çok önemli. Niye Nisan'dan sonra?
VEDİK takvimde her yıl bir kapıdan girilir bir kapıdan çıkılır. Bu bir labirenttir. Şu an labirentin ortasında 29cu kapıdayız, bu kapıdan çıkıp 30cu kapıya Nisan'da giriyoruz ve sonraki bir yıl SINAV yılıdır. 30cu kapı sert bir kapıdır. Bu yogalarla birlikte derslerimizi iyi çalışalım, bu sınavı da evelallah verebiliriz. 

BU YIL DAHA ÖNCE ANLAMADIKLARININ FARKINA VARIYORSUN. KEŞİF KENDİNDE BAŞLAR, ÖZÜNE MERHABA DE. 2016 SENİN YILIN OLSUNSınav alanlarımız genel olarak neler? 
KOÇ: Gelirler, arkadaşlıklar, dostluklar
BOĞA: Kariyer
İKİZLER: Şans, baba, uzak yolculuklar, vize
YENGEÇ: Borçlar, miras
ASLAN: Eş ve ortaklar
BAŞAK: Hastalıklar, düşmanlıklar
TERAZİ: Aşk, çocuklar
AKREP: Anne, gayrimenkul
YAY: Cesaret, günlük yaşam, komşular
OĞLAK: Servet ve verdiği sözler
BALIK: Gizli düşmanlıklar, yurt dışı sorunları


Sevgilerimle
NamasteNANDİ  HİMALAYA
  


 NANDİ Himalaya Jyotişi. Jaimini & Parashara śiṣya. İç Mimar  İletişim e-mail     vedikastroloji@yahoo.com. Mail yöntemiyle soru-cevap yapamıyorum, bir harita analizi günler almaktadır bu yüzden lütfen randevu alınız. Facebook adresim Vedik Astroloji Bülteni'nde ve burada bloğumda yazdığım bütün yazılarımın  her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR