DOLUNAY YENGEÇ BURCUNDA

DOLUNAY YENGEÇ BURCUNDA VE RAHU ASLAN - KETU KOVA BURCUNA GEÇMEYE HAZIRLANIYOR.

Hadi bakalım karneler de bugün geliyor, dolunaya birgün kala kimler sevinecekler görelim.

Bu dolunay Yengeç burcunda oluşuyor. Nakşatrası Puşya. Bu dolunayda değerli olanın affetmek, korumak ve kollamak olduğunu anlayacağız. Paranın erişemediği yerler olduğunu farkedeceğiz. İlahi adaletle ilgili konular yine bu dönem çok karşımıza çıkabilir. Yaşamın, nefes almanın değerini içten algılayacağız, hırsın bize faydası olmadığını idrak edebileceğiz. Bu değerlerle yüzleşmemizi sağlayan, çarpıcı olaylar oluşabilir. 

Bu dolunayın mistik anlamı nedir? Shakambari Dolunayımız şimdiden kutlu olsun. Puşya nakşatrasında oluşan bu dolunayda aç doyar, açıkta olan giyinir, Puşya nakşatrasındaki dolunay bizi besleyen, büyüten toprak anamızın merhametini ve bereketini simgeliyor. 

Bu dolunayı Jüpiter temsil ediyor çünkü. Jüpiter şu an retro, geri harekette düzelmesine de aylar var. Merkür de retro. iki tane iyicil gezegen retro olması bu dolunayın uzalaşma için tartışmalara da açık olabileciğini işaret ediyor. Bir türlü sonuca varmayan toplantılar, antlaşmalar ve eğitim sıkıntılarınız varsa dolunayın etkili olduğu bu hafta biraz daha sakin olmaya gayret edin. Dört gün sonra Merkür geri hareketini de düzeltiyor olacak. Bu hafta tartışma ortamlarından uzuk durulmalı. Jüpiter şu anda sert çalışıyor, önünde Rahu-Mangal- Şani üçlüsü tarafından bloke edilmiş durumda.
Bu durumda bu hafta bazı kararlarımızdan vazgeçebiliriz de! boşa kürek çekmeye gerek yok diyebiliriz. Çünkü iyi niyetli kişiler az olacak. Genelde sahtekarların çoğaldığı bir dolunay bu. özellikle bu para konusunda çok barizdir. Bir de yaşam ve hayat konusunda koruma yapılmalıdır. Jüpiter yaşamın kendisini temsil ettiği için acaip beklenmedik kazalardan uzak durmak gerekir, kazadan nasıl uzak durulur diyeceksiniz belki, sen korumanı yap da enerjisi seni koruyacaktır. Mesela daha dikkatli ol, karşındakine güvenme tedbirini kendin al, gazını, sobanı, ocağına tedbir al. Frenlerini kontrol et gibi gibi.. Atmosferde gergin elektrik anlamına gelen bu dizilim, gönlünüzde ferahlık vermeyen kişilerle ipleri de kolay koparttacaktır. Bu dönem pamuk ipliğine bağlı ilişkileri sonlandırmakla da ilgilidir. Dolunayda bu etkiyi arttırıyor olacak.


GURU ÇANDALA, RAHU- JÜPİTER BİRLEŞMESİ

7 gün sonra eli maşalı geliyor. Bu da ne böyle? Rahu ile Jüpiter birleşimine taktığım Türkçe isim. Vedik terimlere bir türlü alışamayan sizlere artık böyle tarifler yapıyorum :)) Rahu ve Jüpiter birleşmesine Guru-Çandala diyoruz. Türkçe tarifi en kolay anlayacağınız tabir ELİ MAŞALI. Guru çandala olunca Jüpiter'in ahlaklı halinden eser kalmayacak. Bu dönem aldatmalar artabilir. Zayıf akıllar kolay çelinecektir zira. Güçlü kişiler bu birleşimden direkt bir zarar görmezler ama tabi etraflarındaki güçsüz akılları çelinmişse bu kişiler yüzünden üzülebilirler yine de. Bu birbuçuk yıl genel ahlak azalacaktır ve zorla yaptırtma isteği baskın olur yani herhangi bir alanda zorbalık artacaktır. Aslan burcu doğum haritanızda nereye geliyorsa o alanda enerji patlar. Ama iyi bir haber de vereyim bu son bir yıldır savaşvari ortalık Nisan'dan itibaren kendini daha uzlaşmacı bir atmosfere bırakıyor. Zorbalık ve eli maşalı hali en çok maddiyat alanında, güçlerin çekişmesi anlamında yaşayabiliriz. Aslan burcunda oluşacak eli maşalı hal özellikle Aslan burcu yükseni olan ülkelerde gıcık konuları tetikleyebilecektir. Türkiye'nin haritasında İkizler lagna yükseliyor ve Aslan burcu 3cü evde kalacak bu birleşim Türkiye'nin yararına genel olarak hayırlı olayları gösterir diye düşünüyorum.


Guru Çandaladan kim karlı çıkacak? Bu Guru çandaladan yüzde yüz karlı kimse çıkamaz. Eninde sonunda bir yerden Jüpiter zarar gördüğü için hangi burcu sayacağımı bilemedim. Ama Rahu'yu düşünürsek İkizler, Balık, Akrep var. Akrep şu an sade şatide olduğu için de ehh işte diyelim Akrep'e, iç güveysinden hallice durumları. İkizler ve Balık yükselenler veya Ay burçları rahu'dan dolayı daha bir kolay atlatırlar ama tabi Jüpiter yardım etmiyor bu sefer de. Yani biraz karışık sonuçlar deneyimleyeceğiz. Guru Çandala neyseki yıllarca sürmeyecek. 2016 yazın 12 Ağustos'tan sonra Jüpiter Başak burcuna geçince bu eli maşalı tipleme yok oluyor. Bu 7 ay biraz daha gıcık etkiler hissedebileceğiz. Koç ve Kova evlilik ve aşk alanında bunu hissedecektir. Oğlak ve Yengeç para kaydı yaşayabilir dikkat etsinler.
Bütün öğrencilerimize de güzel bir tatil diliyorum. 

Sevgilerimle

Namaste

NANDİ HİMALAYA
NANDİ Himalaya Jyotişi. Jaimini & Parashara śiṣya. İç Mimar. İletişim e-mail     vedikastroloji@yahoo.com. Facebook Vedik Astroloji Bülteni ve bloğumdaki bütün yazılarımın  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR