AY VE YÜKSELEN BURÇ

AY; ÇANDRA, VEDİK İÇİN NİYE BU KADAR ÖNEMLİ ?  Vedik astrolojide öncelikle zihnin temsilcisi olarak kabul ettiğimiz Ay Burcunu kullanmaktayız.  Ay burcumuz son derece önemli. Çünkü gündelik yaşantımızda önce zihnimiz her işe karışıyor ve bizi yönlendiriyor.  Pek çok kararımız Ay burcumuzun gücüne bağlı oluyor. Hintliler astroloji konusunda çok başarılılar, niye? Çünkü onlar  bireyi incelerken RUH-BEDEN-AKIL üçlüsüyle tanıyorlar. Bir bireyi etlkileyen her tip katmanı çok derin ruhsal alanlarda inceliyorlar. İlk olarak  bir kişiyi anlamak istiyorsan onun AY BURCUNA BİR BAKIVERİN. Bir sürü şeyin cevabını AY burcunda bulacaksın.
Sonra Ay burcumuzu mikroskoba yatırıyoruz, adeta hücre yapısına bakıyoruz, büyütüyoruz  bu sefer, enerjisi nasıl? zihin ruha ne kadar hükmediyor onu inceliyoruz, bunu da işte NAKŞATRA ile yapıyoruz. Yani Ay burcunun mikropkoba yatırılmış halidir Nakşatra. Senin detayın ve genetik kodun bile Nakşatra içinde yazılmıştır. Ne kadar uzun yaşayacaksın, yaşam sana gülecek mi? dayanıklı mısın? yeteneklerin nelerdir? bu dünyaya niye geldin? bunları Ay burcunun olduğu Nakşatra'dan anlayabilirsin. Nakşatra astrolojisi bütün sistemlerin ana temeli harita çıkartmayı pek bilmesen de Nakşatranı bilirsen vedik astrolojiyi çok seveceksin, çünkü sana seninle ilgili derin bir kapı açıyor.

Gökyüzünde 27 tane Nakşatra ve 12 tane Ay burcu var. 

Öncelikle AY BURCUNU BULACAĞIN VE NAKŞATRANI DA HESAPLAYAN AY BURCU HESAPLATICISI YARDIMINLA bu bilgilere ulaşabilirsin


HESAPLATMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYABİLİRSİN.
http://ayburcunubul.co.nf/


Linkte google map bulunuyor, bazen şehirleri bulamadık diyorsunuz ama yakınlaşmanız yeterlidir bu dünya haritasına sizi götürür, köyünü bile tıkladığında otomatik enlem ve boylam gelecektir. Büyültüp küçültmen yeterlidir.  Doğum saatini de bilmen tabi gerekiyor, doğum saatini bilmiyorsan AY BURCUN büyük olasılıkla değişmez ama NAKŞATRAN saatlik değişimlerde değişebilir. Bazen Ay burcu 1 dakikayla bile değişebiliyor , doğum saatini bilmiyorsan yanlış çıkabilir.


AY BURCUNU BİLDİĞİNDE fikirlerinizi yeşertip yeşertemediğini, korkularınızla baş edip, hedeflerinize ne kadar yakın olduğunuzu, çevrenizden ne kadar  destek aldığınızı anlayabilirsin. Ay; ÇANDRAİ seni desteklemiyorsa etrafında seni desteklemez, takdir göremezsin.  


YÜKSELEN BURÇ; LAGNA,  NİYE ÖNEMLİDİR?

LAGNA yani Yükselen burcunuza göre okuduğunuz yorumlarda yaşamınızda iplerin ne kadar elinizde olduğunu anlayabilirsiniz. Fırsatları veya zorlukları sizin kendi zekanızla değiştirip değiştiremeyeceğini görebilirsiniz. Yükselen burcunuzu doğum saatini biliyorsanız aşağıdaki astroloji programı vasıtasıyla  bulabilirsin. Yükselen burcunuzun güçlü etki aldığı yıllarda bireysel eylemler ve hedefe kitlenmek çok büyük kapılar açar. Ay burcunuzun iyi etkiler aldığı yıllar, kollektif çalışmalar, satış pazarlama gibi konular, halkı ilgilendiren her konuda başarı elde edilir. Bu yüzden Ay burcuna göre okuduğunuz yorumlar eğer çok olumlu ama yükselen burcunuza göre okuduğunuz yorumlar ters etkideyse, o yıl sunulan fırsatları kendi kendinizi bloke edenin siz olması muhtemeldir.   Eğer tam tersiyse, yükselen burç yorumları çok olumlu ama Ay burcu yorumları sert ise  belki tırnaklarınızla kazıyarak ulaştığınız, planladığınız kurgu ne ise onu altın kutuda bile sunsanız  size yüz çevrilebilir,  desteklenmeyebilirsiniz. Global anlamda Ay burcunuzun yıl içinde yükselene göre iyicil etkiler alması çok makbuldür. DOĞUM GÜNÜ BURCUNUZ ; GÜNEŞ; SURYA

1 NİSAN DOĞUMLUYUM YANİ (FALANCA) BURCUM...

Güneş, SURYA, yaşamın kaynağıdır. Türkiye'de genel yorumlar batı astrolojisinde Güneş'e yani doğduğunuz güne yazılmakta bu yüzden YENİ OLAN VEDİK İLE karşılaşınca bunun da böyle olduğunu düşünenler çok. Yukarıdaki açıklamaların yeterli olduğunu düşünmekteyim. Yorumların çoğu geneldir ve evet bu yüzden elbette okuduğunuz burç yorumları hatalı da bilseniz size uyabilir ama doğrusu bu değildir. AY burcuna göre okumaya gayret edin.  Güneş vedik astrolojide, genel sağlığınızı, otorite figürlerini, devletle olan ilişkinizi ve egolarınızı nasıl kullandığınızı gösterir.   Yazılan yorumlar bu alanlarda fikir verir size. 


Vedik astrolojide doğum gününüze göre Güneş burcunuz aşağıdaki gibidir, şaşırmayın :) Biz NASA'nın kullandığı astronomik koordinatları kullanıyoruz bu yüzden burçların tarihleri değişmektedir.  Bu niye olmaktadır? sonuçları nedir?  bloğumda bir sürü yazı var, vaktiniz olduğunda okuyabilirsiniz.  

KOÇ BURCU 14 NİSAN-13 MAYIS

BOĞA BURCU 14 MAYIS- 13 HAZİRAN

İKİZLER BURCU 14 HAZİRAN- 15 TEMMUZ

YENGEÇ BURCU 16 TEMMUZ- 15 AĞUSTOS

ASLAN BURCU 16 AĞUSTOS- 15 EYLÜL

BAŞAK 16 EYLÜL – 16 EKİM

TERAZİ 17 EKİM- 15 KASIM

AKREP 16 KASIM- 14 ARALIK

YAY 15 ARALIK- 13 OCAK

OĞLAK 14 OCAK- 12 ŞUBAT

KOVA 13 ŞUBAT- 13 MART

BALIK 14 MART- 13 NİSANBİR ASTROLOJİ PROGRAMI İNDİR


DOĞUM HARİTANIZIN ÇIKARTILMASI İÇİN AŞAĞIDAKİ PROGRAMI KULLANABİLİRSİNİZ .  PROGRAM ücretsizdir. En son sürümü olan 8'i indirebilirsiniz.
İngilizce olan olan bu programı basit menülerle anlattığım youtube videomu izleyin faydalanacaksınız.
programı indirme linki:

 http://www.vedicastrologer.org/jh/Menüleri anlattığım video 

linki https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGs
Sevgilerimle
Namaste


JYOTİŞİ  NANDİ  HİMALAYA


NANDİ Himalaya Jyotişi. Jaimini & Parashara śiṣya. İç Mimar  İletişim e-mail     vedikastroloji@yahoo.com. Mail yöntemiyle soru-cevap yapamıyorum, bir harita analizi günler almaktadır bu yüzden lütfen randevu alınız. Facebook adresim Vedik Astroloji Bülteni'nde ve burada bloğumda yazdığım bütün yazılarımın  her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR