DOLUNAY ASLANDA 22 ŞUBAT 2016

BUGÜN DOLUNAYIN KUDRETİ SİMHA BHAVA GÜCÜNDE ! ÇOK YÜKSEK

Bugün dolunay akşam üstünde tam kesinleşiyor benim alanımda, kutsal bilgelerin hesapladığı sistemde (Vedik) bu dolunay Aslan burcunda oluşuyor. ASLAN SİMHA, HERŞEYİN KRALIYIM, BENİ KİMSE YENEMEZ, BEN ÇOK GÜÇLÜYÜM der.

SİMHA BHAVA ASLAN BURCUNUN EVİ...

BU DOLUNAY ÇOĞUMUZ KENDİNİ YENİLMEZ HİSSEDEBİLİR.
Aslında spritüel alanda egoları yok etmek, mütevazi olmak pek makbuldür. Ama mitleri okuduğumuz zaman en sevgi dolu yol gösterici büyüklerin bile yeri geldiğinde HAKİM ve CEBBAR vasıflarıyla ortama sukünet getirdiğini biliyoruz. Yeri ve zamanı geldiğinde ben güçlüyüm demek de çok önemli ve çok iyidir, bu koruma şeklinde yapıldığında EGOdan çıkar ve RAHMAN boyutunda tecelli eden bir güç haline dönüşür. Haddini bilmezlerle mücadele edecek bir kral, bir lider de olmalıdır zamanı gelince bunun olması daha makbuldür. Evrensel sistemde yılda bir kere Aslan burcunda dolunay olur bu etki aslen bütün yıl için yeterlidir. İşte bu Aslan dolunayı da bugüne denk geliyor. Bu dönemde seçilecek liderlerin gücü yüksektir. Enerjiler doğru akışta olduğunda çevremiz pozitif yarar alır. Hem o liderin kıymeti daha çok bilinir hem de nadir olan gerçek liderler sık gelmedikleri için dikkat çekerler. Gökyüzü konumlarına baktığımızda gerçek liderlerin çok sık doğmadıklarını görüyoruz. Gezegenlerin öyle konumları olmalı ki bir kişi her türlü kaosla mücadele edebilsin, arkasından bir sürü kişiyi inandırsın ve topluma güzel şeyler bırakabilsin. Liderlik 5ci evden gelir. 5ci evin gücü yönetme kabiliyeti getirir. Çünkü aurası elverişlidir. Aslan buruncun zodyağın 5ci burcu olduğunu unutmayalım. Özellikle Koç yükselenli Aslan burçlu biri mükemmel bir liderdir. Aynı zamanda müthiş bir Jyotişi de olabilir. Çünkü Jyotiş Güneş ile alakalıdır. Liderliği sadece ülke yönetimi, şirket yönetimi olarak algılamayalım. Her yerin bir lideri olur. Bir aile kurumunda da bir lider var, ya erkek eş ya da kadın eş liderdir evinde. Hangisinin haritası baskın ise o otomatik aurasıyla etrafını yönetmeye başlar. Bu kolay iş değil aslında, bir sürü insanla uğraşmak, onları organize etmek kolay değil. Gerçek liderler takımlarını yetiştirirler ve bu yetişen kimseler de başkalarını yetiştiriler. Böylece gelişme ve ilerleme oluşur. Bu yüzden de Güneş kadar güçlü bir Rasi doğum haritası ancak liderlik etkisini verir ve kişi yaptığı işten hiç yorulmaz. Severek de yapar bunu. Bilinenin aksine yükselen burçtaki gezegenler kişiyi lider yapmaz. Yükselen burç egoyu arttırıcı etkiler vereceği için beğenilmeyi ve ünlemnmeyi seçebilir ancak. Ama gelelim ASLAN SİMHA DOLUNAYI İÇİNDE HAKİM - VELİ – CEBBAR – KAHHAR - RAHMAN VASIFLARIMIZ UYANACAK.
Vedik kültürde de evrenin koruyucu vasıfları hayvan kafalı insan vücutlu avatarlarla resmedildi. Mesela NARASİMHA DEVA, ne zaman sıkıntıda olursan aklına beni getir der. O Aslan kafalı, eelri pençe şeklinde vücudu insan olan ve şeytansı kralı öldüren, insanlığı kötülüklerden kurtaran büyük avatardı. Yine Aslan ve bazen kaplan (aslan familyasından) vedik kültürde TANRIÇA olan DEVİ DURGA’nın koruyucu hayvanıdır. Aslan , Simha , Güneş gücünü aktive eden ve sizi zenginleştiren bir burçtur. Dolunay pek çok konuyu aydınlatıyor. Dolunaydan 15 gün öncesinde ve 15 gün sonrasına ASLAN enerjisi etkili olacak.Çoğumuzun içinde liderlik var aslında ama şartlar ve kaderin cilveleri bunu ortaya çıkartmakta her zaman adil davranmıyor. Bu her bireyin içindeki lidersel ve güçlülük duygularında artış verebilecek bir dolunaydır Bu dolunayda gökyüzü konumları izin verdiği için kendi çevremizin lideri olabilecek güçlü enerjiler oluşuyor. Eğer gezegen döneminiz (daşa) de buna izin veriyorsa bu dolunayı kendi gerçek gücünüzü anlayabilmek için kullanabilirsiniz. Bu seferki Aslan burcundaki Dolunay özel bir dolunay çünkü çok değişik bir gökyüzü dizimini de ortaya çıkartıyor.
Dolunay Guru Çandala üstünde; Ay Rahu ve Jüpiter birleşiyor anlamına geliyor; içimizde hassasiyet de çok yüksek, içsel bir farkındalık bombardımanı da yaşatacaktır bu dolunay. Bu yüzden enerjinin dengelenmesi için bu hafta agni artırıcı yani içimizdeki ateşi körükleyen yiyecekler yenmemeli, özelikle acılı yemeklerden uzak durulmalı. Bol su içmek enerjiyi dengeler ve içinizde yatan lideri görme fırsatı sunar size.
Jüpiter şu an retro geri gidiyor; hedeflerimizde ve isteklerimizde o kadar arzumuz yüksek ki hedefe kitlendiğin zaman seni kimse durduramaz. Dolunayın anlamı çok ışıklı demektir bu yüzden de hedef ve isteklerimizi büyütecek ışıklandıracak günlerin içindeyiz.
Rahu, Jüpiter birleşimi Guru Çandala yoga; Bu yogaya sahip müthiş insanlar gördüm, ama bu müthişlik çok sivri bir müthişlik olur, olusmzu yanı olduğu gibi mesela müthiş bir lider olabilir ancak ne zaman olur? Rahu’yu ehlileştirdiğin zaman olur, kendiliğinden de bu pek olmaz, çok çaba ister, bu yüzden bu birleşimin olumsuz yönü evet vardır ama eğer ki Rahu’yu kendi tarafına çekersen Jüpiter 6 kat büyük güçle çalışmaya başlar. Bu dolunayda yine bunun yansımasını göreceğiz
Dolunay KALAMATRİTA YOGA’yı tetikleyecek ; Önümüzdeki 17 gün boyunca bu yoga tekrar aktive oluyor (daha önce çok yakın bir zamanda tekrar aktive olmuştu), Gezegenler Rahu’dan başlayarak Ketu’ya doğru diziliyor ve gökyüzünün yarısı dolu yarısı boş anlamına geliyor. Bu ne demektir ne yapılmalıdır? Bu yoga ile karşılaştığımız günlerde bunun etkisini kendimize olumlu döndürmek için bizde olan bir şeyi vermemiz isteniyor demektir.  NATURAL PANCHANG
Natal Chart Date: February 22, 2016 Time: 13:49:02 Time Zone: 2:00:00 (East of GMT) Place: 29 E 04' 26", 40 N 59' 55" Altitude: 0.00 meters Lunar Yr-Mo: Manmatha - Magha Tithi: Pournimasya (Sa) (25.66% left) Vedic Weekday: Monday (Mo) Nakshatra: Magha (Ke) (53.91% left) Yoga: Atiganda (Mo) (34.72% left) Karana: Bava (Su) (51.32% left) Hora Lord: Mercury (5 min sign: Le) Mahakala Hora: Moon (5 min sign: Ta) Kaala Lord: Mercury (Mahakala: Mercury) Sunrise: 6:49:37 Sunset: 17:45:32 Janma Ghatis: 17.4759 Ayanamsa: 24-04-00.01 Sidereal Time: 23:52:39


Kalamrita yoganın açılımı FEDAKARLIK ENERJİSİNİN UYANIŞI anlamına gelir. Doğum haritasında bu yogası olan biri fedakar olmadığı zaman elinden ne var ne yok kaybeder. Ta ki fedakarlığı öğrenene kadar. Doğum haritanda yoksa ama gökyüzü bu konumdaysa o zaman geçici süre ile özellikle bir şeyleri karşılıksız vermelisin, bu bir bağış, bir emek paylaşımı, aş dağıtmak, giyecek dağıtmak şeklinde bir yardım olabilir.
BU DOLUNAY BİZE FEDAKAR OLMAYI DA ÖĞRETECEK.
Her yıl Aslan burcunda bir dolunay olmakta bu yılın dolunayı9 derece Aslan’da Magha Nakşatrasında oluşuyor. Şimdi de nakşatrasına bakalım. MAGHA ateş gibi olan, kor gibi bir yakan bir nakşatra, dokunursan yanarsın, dokunduğun yeri yakarsın, Aslan burcunun çok kutsal bir derecesi olan 9 derece, bazıları için egoların savaşı da oluşacak. Bu dolunay o kadar güçlü ki içimizdeki Ben’i ters taraftan da dürtebilir. Ama unutamamak gerekiyor bu dolunayda amacına ulaşmak istiyorsan bir fedakarlık yapabilmen çok önemlidir çünkü kalamrtita yoga fedakarlık yapılmadığında senin bunu yapman için kollarını sıvayacak ve sistemde bir şekilde bunları gelip senden çatır çatır alacak.
Kalamrita yoga’nın aksine kendinde biriktirme yapan bir kişinin karşısında Tanrının görünmeyen tokadı gelir. Dolunay’ın Rahu ve Jüpiter üstüne denk gelmesi beklenmedik olayları ilk başta arttırıcıdır da. Cinnet geçirenler artabilir , ardında da bazı gizemlerin çözüldüğüne de şahit olabiliriz.
Burçların dolunayda etki alanları neler? Önce Ay burcunu sonra Yükselen burcunu okursan daha iyi olur. Ay burcunu bilmiyorsan

SADECE AY BURCU HESAPLAYAN SİTEME GİDİP BULABİLİRSİN
http://ayburcunubul.co.nf/

HANGİ ALANDA FEDAKARLIKLAR BİZE İYİ GELECEK? Fedakarlığın alanı mı olur efenim demeyin. Oluyor işte çünkü size bu dolunayda iyi gelecek alan doğum haritanıza göre evlere göre şekillenmiş durumda. Bu alanlar nedir?

KOÇ BURCU: Fedakarlık alanı gelirleriyle ilgili, arkadaş çevrene onlar için güzel bir şeyler yapmalısın
BOĞA BURCU: Toplum için beklentisizce, maddiyat beklemeden fedakarca bir şeyler yapmalısın.
İKİZLER BURCU: Birilerinin okuması öğrenmesi için ön ayak olmalısın
YENGEÇ BURCU: Birinin borcunu kapatmasına yardımcı olabilirsin.
ASLAN BURCU: Eşin ve ortağınla ilgili bir fedakarlık yapmalısın.
BAŞAK BURCU: Yanında çalışan kişiler için hatta açık düşmanların için bile bir fedakarlık yapabilmelisin
TERAZİ BURCU: Muhtaç çocuklara yapabileceğin çok fedakarlık var bekleme.
AKREP BURCU: Annen için bir fedakarlık yapmalısın, Çok kişi annesi için canı kurban ama ya annesiyle düşman olanlar? En acı olan bir evladın anneden göremediği şefkatti ve çocuğu hırçın ve sevgisiz bir şahıs yapar , Ay Akreplerde zaten sade şati üstünüzde fedakarlık zor gelebilir ama annenle olan bağların zayıfsa toparlamayı deneyebilirisn bu da senin ruhunun yapamadığı bir fedakarlık aslında, kızgınlığını suya at.
YAY BURCU: Kardeşlerine veya komşularına bir fedakarlık yapmalı.
OĞLAK BURCU: Ailesi için bir fedakarlık yapmalı.
KOVA BURCU: İnsanları iyileştirmek için bir fedakarlık yapmalı. Kendi ismiyle ürettiği bir ürün varsa onu ver. Kendi bedeninle ilgili bir fedakarlık , mesela bir kişinin bizzat fiziki yanında olman veya bedensel bir aktivite, Rahu burcu oldu için gidip kazma küreği alman lazım ağaç dikmeni tavsiye ediyorum
BALIK BURCU: Kendi memleketinden olmayan kişileri doyurmalısın, dünyada aç olan o kadar kişi ve evsiz var ki onlara fedakarlık yapmalısın

DOLUNAY ENERJİSİ SİMHA ASLAN GÜCÜNDE HAYLİ YÜKSEK BU DA DİLEKLERİN OLUŞMASINI KOLAYLAŞTIRIYOR.

DİLEKLERİNİZ BARIŞ-HUZUR VE SEVGİYLE GERÇEK OLSUN EFENDİM.
 
NAMASTE

JYOTİŞİ  NANDİ  HİMALAYA

NANDİ Himalaya Jyotişi. Jaimini & Parashara śiṣya. İç Mimar
 İletişim e-mail     vedikastroloji@yahoo.com. Facebook adresim Vedik Astroloji Bülteni'nde ve burada bloğumda yazdığım bütün yazılarımın  her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR