RETRO GEZEGENLER

Gökyüzü retro (geri giden) gezegenlerin hakimiyetinde bugünlerde. Şenlik mi kargaşamı tabi onu size sormalı. Retrolarda kararsızlıklar, yeni başlangıçların gecikmeleri, randevuların gecikmeleri, olacak işlerin oluşamaması, işlerin olsa bile sonradan aaa bu niye böyle olmuş demelerle karşılaşıyoruz. Retroları takip edenleriniz bunu daha iyi anlayabilirler. Bugün 20:14 civarında Merkür retro harekete geçiyor. Yılda üç kez retro olan Merkür için bu tarz yazılar muhakkak okuyorsunuz olsanız da gökyüzünün hareketleri heryıl aynı günde aynı olamayacağı her Merkür retrosu da aynı sonuçta sert veya yumuşak olmaz, gökyüzü bugünkü konuma ancak 26bin yıl sonra gelir derler, kim öle kim kala tabi :)  kolay değil 26 bin yıl sonra bu gezegen yerinde kalır mı bilinmez. Bu etkileşim hepimizin hayatında farklı bir şekilde oluşuyor tabi . Retroyu bilmemiz  bizi trafikteki kaosta çıldırmamızı önleyebilir ve yan araçtaki sürücüye daha sempatik yaklaşabiliriz, çünkü bundan nasılsa retro enerjisi sorumlu , adamın bir kabahatı yok zar! Retroyu bilmemiz bize karar verirken hayde bre hemen bunu bitireyim enerjimizde acele etmememizi sağlayabilir , ben hızlı olsam bile etrafımın kafası karışık olabilir. İşin ucunda bir başkası da olacaksa o retroyu nasılsa bilmiyor olabilir! Avantaj gibi görülen bir ileri günlerdeki promosyona katılmak, o promosyon günü bize gayet can sıkıcı bir sonuç oluşturabilir.  Bu yüzden bu bilgiyi bilmemiz biraz daha uyanık olmamız için yararlıdır.

MERKÜR 28 Nisan akşamı RETRO OLUYOR şu an durmuş hareketsiz durumda neredeyse, durmuş, bu daha da tehlikeli ne olacağı belli olmaz enerjisinde. Özellikle retroya henüz girmediğimiz bugün içinde (28 Nisan) satın aldığımız her ne ise (araç-bilet-kıyafet- aklına ne geliyorsa) çok düşünmek gerekir. Retro süresince de tabi düşünmek şart  Düşünmek ve öyle karar vermek, acele etmemek kötü markaları, bozuk ürünleri bizle buluşturmaz. Merkür’de ertelenen her iş çok güzel biter bu da iyi tarafı. Cevaplanmayan mektuplar cevaplanmalı, eski dostlar aranmalı, daha çok çalışmalı, üstünkörü iş bitirilmemeli. Yeni arkadaşlarla tanışmak dostlukjları yarım bırakıyor, Merkür retrosunda çok denedim.. ı ı … sonu gelmiyor. Tavsiye etmiyorum. 

MERKÜR KİMDEN ETKİ ALIYOR? Merkür yansız bir gezegen, kimin yanına giderse ondan etkilenir. Şu an Venüs ve Güneş ile birlikte Koç burcunun sonunda bulunuyor. Güneş sert, Venüs yumuşak etkiler verecektir. Arkadaşlarımızın bir kısmı yumuşak bir kısmı kralvari – ben bilirim- ben şunu senden iyi yaparım etkilerde bize davranışlar sergileyecekler demek ki! 14 Mayıs’a kadarki dönemde Retro Merkür’ün kafası oldukça karışık olacak. Bu retro bizi biraz daha uğraştıracak çünkü gökyüzünde şu an 

Merkür haricinde başka retrolar da var; 

MARS RETRO, sinir artar, asabi bozuluklar ve tartışma arayan insanlar çoğalır, sudan sebepten pire için yorganı yakanları görebiliriz. Bu arada Mars gergin olduğu için adrenalin fazladır ve enerjimiz çoğalır –evet- bunu güzel yöne kanalize edelim. 

JÜPİTER RETRO ama Jüpiter de durmuş durumda çünkü bir haftaya retrodan çıkacağı için iyice yavaşlamış hatta durmaya yakın, durmuş bile diyebilirim, çok yavaş, bu da tehlikeli bir durumdur. Jüpiter konularını hiç desteklemez, şansımız daha az, çocuklarımızın üstünde  koruma az, paramızın değeri ve harcamalarda sorun çıkartır.

SATÜRN RETRO bu retro yaza kadar devam edeceği için genel anlamda azıcık depresif bir atmosfer oluşuyor dünyada. Özellikle emeği, çalışma hayatımızı ve üzüntülerimizi, hastalıkları temsil ettiği için bu tarz sorunlarınız  varsa üstüne çok düşmelisiniz anlamına geliyor.   

UĞUR-BOLLUK BEREKETLE İLGİLİ
 Retrolara alışa duralım bir hafta sonra 6 Mayıs’ta Koç burcunda yeniay oluşacak, her yıl olduğu gibi Koç burcunda oluşan yeniay ertesi 8-9 Mayıs 2016’da 3cü ay gününde bereketli bir gün olarak kabul edilen Akha Tej (akşaya tritiya) Hindistan’da kutlanacak. Bereket ve şansın göstergesi kabul ediliyor. Çünkü gökyüzündeki her iki ışık olan GÜNEŞ ve AY parıl parıl durumdadır. Doğum haritasında bu iki ışığın parıldıyor olması çok makbul bir durumdur. 

GÜNEŞ KOÇ’TA PARIL PARIL PARLAR, KRAL GÜCÜNE SAHİPTİR
AY BOĞA’DA ŞAHANE ENERJİ YAYAR , KRALİÇE GÜCÜNE SAHİPTİR.

Bu bereket enerjisinin hakimiyeti 8 Mayısta 15:21’de başlıyor ve 9 Mayıs’ta 12:22’de bitiyor olacak. Bu gün yılın diğer günlerine göre daha uğurlu olduğu kabul ediliyor. Bu uğur sizin yaşamınıza da tez bulaşsın inşallah.  


Sevgilerimle Namaste
JYOTİŞİ  NANDİ  HİMALAYA
Jaimini & Parashara śiṣya. İç Mimar

NANDİ Himalaya Jyotişi. Jaimini & Parashara śiṣya. İç Mimar  İletişim e-mail     vedikastroloji@yahoo.com. Mail yöntemiyle soru-cevap yapamıyorum, bir harita analizi günler almaktadır bu yüzden lütfen randevu alınız. Facebook adresim Vedik Astroloji Bülteni'nde ve burada bloğumda yazdığım bütün yazılarımın  her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR