TERAZİ DOLUNAYI VE RETROLAR

MARS RETROSU BAŞLADI...

Bugün 17 Nisan 2016’da öğlenedn sonra Mangal (Mars) retrosuna merhaba dedik. Bu yüzden 2 ay daha Mangal Akrep burcunda geri gidip ileri gidecek ve Vedik göstergelere göre de yaz sonuna ancak Akrep burcundan çıkacak. Akrep burcunda olan Mangal retrosu kendi iç enerjisi olarak aslen çok da kötü değil ama Şani (Satürn) ile birleşmesi hoş değil. Şani, Mangal'ı sevmez ve aralarında bir savaş her zaman vardır, Şani Mangal’ı bastırmaya çalışıyor, Mangal geriliyor. Bu birleşim genel olarak yaşantımızda bir alanda önemli bir gerilim konusu var demektir. Bu retro genel olarak öfke sorunlarına neden olacaktır. Genelde sinir olmak, sinirlenmek öfkelenmekle ilgili sorunları daha çok yaşıyor olacağız. Mangal 29 Haziran'da düzelecek. Bu günlerde barışa daha fazla ihtiyacımız olacak. Saldırılar, savaş benzeri konular, ölümler bu retro boyunca yine canımızı sıkabilir. Yeryüzü hareketlerini de etkileyecek olan bu retrolar özellikle büyük yangınlara, volkanik hareketlere karşı bizi tedbir almak için uyarmakta. Yeraltındaki enerjilerin özellikle pis suların harekete geçmesi, sel taşkınları erezyonlar anlamına da gelebilir.
Bir hafta sonra özellikle Venüs Koç burcuna girince Koç burcunda 3 gezegen olacak, Güneş , Merkür ve Venüs! Bu yeryüzü sarsıntılarında artış oluşturabilir.

22 NİSAN 2016'DA DOLUNAY TERAZİ BURCUNDA...

Bu retrolarla oluşan bir dolunaya yaklaşıyoruz; 22 Nisan 2016’da Cuma sabah saat 8de kesinleşen dolunay açısı hareketli bir burç olan Terazi’de oluşacak, Hareketli burçlar yer kabuğunun ve bizim çok hareketli olduğumuzu gösterir. Özellikle dolunayın Terazi burcunda oluşması yer kabuğunda hareketlenmeyi tetikleyicidir. İlişkilerimizde büyük depremler oluşabilir. Terazi'deki dolunay özel ilişkilerimize ve para kazandığımız işimize çok ışık verecek. Tabi 3 retro gezegen eşliğinde bu yüzden çok alıngan ve hassas olabiliriz. Dolunay 8 derece gerçekleşiyor Terazi'nin birinci dekanatı Swati nakşatrasında kalıyor, denge sağlamak için hazır değiliz anlamına geliyor biraz da. 
Bu yüzden dolunayın enerjisi aşırı fazla gelebilir. İlişkilere politika karışmamalı o zaman sahte olurlar. Bu dolunay sahte , içten pazarlıklı ilişkilerin bitmesini hızlandıracaktır. Zaten Mars da retro, kestirip kolay atabiliriz. Sizi aldatanları kolay tanıyacak ve kolay hoşçakal diyebileceksiniz. Yalnız olanlara ise bu dolunayda kendi kültürlerinden daha uzaklara ait biriyle yeni bir ilişki başlama enerjisi barındırıyor diyebilirim. Bunun için Venüs'ten hangi evde kalıyor bu dolunay ona da bakın. Biraz detaylı olacak ama diyebilirim ki eğer Venüs doğum anında Terazi, Oğlak, Kova, Koç, İkizler, Yengeç ise kendra ve trikona ilişkisinden dolayı bunun ihtimalini yükseltir kalbinizi açık ve ferah tutun, geçmişteki olumsuzlukları bir eğitim gibi düşünün.

Gökyüzündeki bu Retro Jüpiter, R Şani ve R Mars ile bakın bizi başka nasıl etkileyebilir?

Koç Burcu: 8ci evinden bu retroya yakalandın, borçları toplamakta efor sarfedebilirsin. Sanki kaderin bir cilvesi seninle oynuyor gibi , kadersel bir çember içinde aynı olayları yine yaşıyor gibi hissebilirsin. Mars ve Satürn 8ci evi severler, sonuçta sakin kalabilirsen galip çıkman da mümkün.

Boğa Burcu: Om Şanti Om ; Sana birtakım söz verdiydi hani, işte şimdi onlara sıra geldi. Evet ,nerede o tutulmamış sözler? eşinin veya ortağınla takışmaları, müşterilerin sorunları bitemedi bir türlü …zaman da akıp gidiyor? Onların sorunları yüzünden kendi dünyanda da çözümsüz kalmış gibi hissedebilirsin. Sen kendi içine dönmelisin bu dönemde.

İkizler Burcu: Gün bitiyor, işler bitmiyor bir türlü, habire onun bunun yapmadığı görevler üstüne kalabilir. İşten habersiz çıkanlar, yerine yeni kişilerin alınmasında sorunlar artabilir. Evcil hayvanların varsa bu durumdan etkilenirler. Düşmanlarının dilleri uzayacaktır bu dönem. Aldırma Rabbim Basir’dir , her şeyi görendir.

Yengeç Burcu: Hare Rama Krişna; Planlarının gerçekleşmesinde engeller çıkabilir , kararsızlıkların yüzünden de sonuca gitmende sıkıntılar oluşabilir. Bu durum en çok çocuklarını etkiliyor. Çocuğun varsa yaramazlıkları , söz dinlememesi, onun yaşamında iyi gitmeyen bir şeyler senin canını hayli sıkabilir. Onlarla ilgilenmek gereken bir dönem.

Aslan Burcu: Evin veya arabanın fiziki sorunları artabilir. Yangın, atık su boruları, ıslak zeminler, tıkalı su boruları, tıkalı gaz borularına dikkat. Hijyen sorunları, koku ve onarım gerektiren her nevi alanda emek fazlalaşabilir. Mutluluk ve annenle ilgili konularda genel bir blokaj var. Üzdüğün kişilerin ahı kötü geri çarpabilir. Egoyu kenara bırakabilir ve özür dileyebilirsin. Daha fazla kibar olmak gereken bir dönemdesin. Bu dönemde ev ve otomobil alınmamalı.

Başak Burcu: Duşçikya bhava denilen 3cü evde bu Mars, seni bir savaşa sokabilir. Kardeşler ve komşularla ilgili hertip konu dönüp dolaşır senin önüne çıkabilir. Çok dolaşmak, çok hareket etmek, söylenenleri dinlememek gibi sıkıntılar yaşamını yorar. Yerinde oturma tabi ama ağır spora başlamak için iyi dönemde değilsin. Daha dikkatli, kasları zedelemeyen hareketler yapmalısın. Bu dönemde ev kiralanmamalı. Om Şanti Om.

Terazi Burcu: Hare Rama Krişna ; Genel olarak maddiyat konusu can sıkar. Para kazanmakta ya aşırı efor var, ya hiçbir efor yok bırakılmış bir durum var. Konuşmaların şu dönem sertleşebilir, üslubuna dikkat etmelisin. Bu tavrın iş kaybı, para kaybı, dost kaybı olarak sana geri döner. Olmaz böyle! daha alttan almayı öğrenmelisin. Aile konularında çözümsüz meseleler için seni sorumlu tutabilirler. Bu dönemde kasa kiralanmamalı .

Akrep Burcu: Genelde öfken, kaygın birbiri içine girmiş olabilir. Bu yoksa bile nedenini bilmediğin bir huzursuzluk sendromu verebilir. Hiç ortada neden yokken oluşan gıcıklıklar sana rastlayabilir. İş yerinde fiziki problemler maddi zarar oluşturabilir. Bu dönemde ofis kiralanmamalı. Gece erken uyumak, sakinlik ve mantıklı düşünmek Akrebi korur. Meditasyon öneriyorum.

Yay Burcu: Uykusuzluk en büyük sorun olabilir. Haritanda başka etkiler varsa kabus ve acaip rüyalar oluşabilir. Macera hevesi hüsran verebilir. Şu an macera yolculukları yapılmamalı. Yurtdışı bağlantıların varsa negatiflik oluşabilir. Gereksiz hastane işleri ertelenmeli. Doktorlarla öfke sorunları yaşanabilir.

Oğlak Burcu: Para kazanmak için iyi bir dönem aslında ama arkadaş çevresinde, sosyal gruplarda sıkıntılar oluşabilir. Yeni dostluklar edinmek, yeni grup üyeliklerine girişmek bu dönemde mutsuzluk kaynağıdır. Amaçlarını ortaya koymakta zorlama getirebilir.

Kova Burcu: Kariyer alanında çok efor harcarsın ve patronunla sorunlar artabilir. Çok işler başarsan da senin önüne geçenin çok olur, yaptıkların hora gidebilir. İşyerin kapanabilir. Sosyal sorumluluk projelerinde görev almak baskıyı azaltır. Bu dönemde iş değişikliği yapılmamalı.


Balık Burcu: Genel olarak şansında azalma hissebilirsin ve haksızlığa uğrayabilirsin. Buna çok dikkat etmelisin. Uzak yolculuklar için verimli bir dönem değil. Bu dönemde gerek yoksa eğlenmek için uzak yolculuklara çıkmamalı. Üniversitede okuyanlar daha fazla çalışmalılar. Hukuk işi olanlar da daha dikkatli savunma hazırlamalılar.

Hayatımızda bir rezistans yaratacak olan bu geri giden Mars ve Satürn herkesin kendi haritasına göre tabi başka başka konularda olaylar verecektir. Önce AY burcunuza göre bakın sonra Yükselen burcunuza göre bakın tavsiyemdir. Bir alanda fazla emek vereceğimizi işaret ediyor. Ortak Remedi ŞİFA olarak Şanti-huzur mantrası önerebilirim mesela Deva Premal’in sesinden gerçekten huzur verici bir ezgide.
Om Şanti Om… Deva’nın mantra listesinden beğendiğinizi dinleyin, hepsi de huzurumuz için özel şifa verici özellik taşıyor

https://www.youtube.com/watch?v=l5-WaEwrXak&list=PLE64A1E97EC599E67Sevgilerimle Namaste


JYOTİŞİ  NANDİ  HİMALAYA
Jaimini & Parashara śiṣya. İç Mimar


NANDİ Himalaya Jyotişi. Jaimini & Parashara śiṣya. İç Mimar  İletişim e-mail     vedikastroloji@yahoo.com. Mail yöntemiyle soru-cevap yapamıyorum, bir harita analizi günler almaktadır bu yüzden lütfen randevu alınız. Facebook adresim Vedik Astroloji Bülteni'nde ve burada bloğumda yazdığım bütün yazılarımın  her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR