2016 EKİM KASIM ARALIK

2017'YE KADAR RASİ BURÇLARA GENEL BAKIŞ açısını ayrı olarak yayınlamak istedim. 
v e d i k   a s t r o l o j i y e göre gökyüzündeki hareketler bize neler diyor?
Hepimiz tek bir burç etkisi taşımıyoruz bunu unutmamak lazım, örneğin Ay burcumuz başka , yükselen burcumuz başka, doğduğumuz günün burcu başka yönden bizi etkiler, bu etkilerin miksajıyız. Özellikle tavsiyem AY burcumuza göre okuduğumuz etkiyi öncelikli etki olarak almaktır. 
Sayfanın en altında notlar kısmında Ay burcumuzu nasıl hesaplayacağız? hangi siteyi kullanacağız? bilgileri de paylaştım, 
Sonbaharda ilk farkettiğimiz değişim yaprakların dökümüdür, bu bir değişim dönemidir, eskiyen yapraklar dökülsün kü tazelenmeye sonradan fırsat gelsin, bu sonbaharda rüzgarsı etkiler güçlüdür, hatta hastalıklar bile artar bu dönemde, bu yüzden kendimizi korumamız gereken bir dönemdir.  Sıcak içecekler özellikle çok önemlidir, yemeklerimizi pişirip yemek, çiğ beslemeyi azaltmak çok faydalıdır, sonra beden zaten alışır ve metabolizma güçlenir, Sonbahar Şani'nin (yani Satürn) mevsimidir, Satürn doğası gereği bazen hüzün ve durgunluk verebileceği gibi, çok çalışmak da olumlu bir Satürn'ün meselesidir. Satürn olmasaydı dünya başı boş sadece zevk ve eğlencelerin merkezi olur ve başıboşluk içinde kalabilirdi. Oysa bir düzen gerekiyor, bunun dozajında ve rahatsız edici şekilde olmayışı da olumlu ve sebat eden verici ve kimseyi üzmeyen , fedakar Satürn insanları ile gerçekleşiyor. Her gezegenin olumlu veya olumsuz yönleri mevcut sonuçta. Hiçbir gezegen sadece iyicil veya sadece kötücül olacak değil ya!.
Sonbaharda ruhun içinde eskimiş körelmiş duyguların yaprak dökümü olur, sonbahar hüznün mevsimidir deseler de doğanın taşıdığı toprak renklerin çılgın bir dansını içinde barındırır, doğal olan toprak elementine çok ihtiyacımız var bu dönemde, toprak berekettir, sonbahar aslen değişimin olduğunu ve buna ayak uydurursak yeni güzelliklerin bize yansıyacağını kanıtlayan da bir mevsimdir. Her sonbahar tabi aynı etkide olmuyor; Şu an transit Şani Akrep burcunda 2017'de Yay burcuna geçecek, Guru (Jüpiter) 2017 Yazına kadar Başak burcundayken, Kader düğümleri Rahu ve Ketu ise Aslan-Kova burçlarında geri gidiyorlar. Bu yerleşimler genel bakış atarsak:  

KOÇ BURCU:

Koç burcu bu üç aylık periodta 8ci evlerinde kalan Satürn etkisinde Aştami Şani’nin ağır enerjisiyle boğuşmaya devam edecek. Ya değişeceksin ya da değişeceksin, başka seçeneğiniz bulunmuyor. Olaylar sizi yolunda gitmeyen her şey için değişime zorlayabilir, değiştirmekten korkmayın, cesur olun. Haritası kararlı olanlarda miras ve başkalarından gelen kazançları arttırabilir ama yine de de para geçicidir. Değişmeyen tek şey değişimdir diyorum. Bu dönem çalışmak gerekir ve sonuçlarını sonradan alabilirsiniz.

BOĞA BURCU:
Satürn 7ci evinizde, digbala güçte, güzel bir enerjiniz var, hareketlilik söz konusu ve Jüpiter’de 5ci evinizde bu da aslen güzel açılımlara vesile olur ama sonuçlardan tam mutlu olamayabilirsiniz çünkü Rahu 4cü evde. Her zaman gökyüzü fıstık gibi olmuyor. Bazen iki iyi etkiye bir ters etki olunca iyi şeyler oluşsa da keyfinizi kısabiliyor işte! Bu dönem güzel şeyler olacaktır ama sizi mutlu etmeyebilir, heen moral bozmayın, her işte bir hayır vardır deyin, bu dönem olan her şey güzel ve size sonradan başka güzel kapılar açtırabilir.
İKİZLER BURCU:
Şansınız bu yıl biraz zayıflamış görünse bile şu anki genel gezegen geçişleri çok faydalı pozisyonda. Satürn-Rahu favori enerjiler veriyor, düşünsenize en sert gezegenler sizi koruyor pozisyonda, ezdirmiyor ve kazandıran durumdalar ama niye hala huzursuzum diyorsan; sadece Mars’ın karşı burcunuzdan geçişi sizi asabi yapıyor diyebilirim. Karşı burcunuzdaki Mars huzursuz insanları size yakınlaştırıyor böylece onların olumsuz enerjileri sizi rahatsız edecektir ve hatta hiddeti, kazalara açık oluşabilir. Ekim ayında sabırlı olmasınız, Venüs, Akrep burcundan da çıkmış olmalı, 7 Kasım’dan sonrası rahat geçecektir.
YENGEÇ BURCU:
Orta karar etkilere sahip bir dönemdesiniz, bazen mutlusunuz bazen değilsiniz. Yaşam tam istediğiniz gibi olmayabilir. Mars şu ara iyi yerde. Kavga gürültü azaldı, Ekim genelde rahat geçer. Ama asıl sıkıntılı haber şu ki; uzunca bir süre Rahu Aslan burcunda kazançlarınıza zıt yerde duruyor ve hatta bu durum 18 Ağustos 2017’ye kadar devam edecek! Gelirlerinizde delikler, açıklar oluşacak demektir. 2017 başında Satürn sizin için çok olumlu yere kayacak, elinizdeki gücü daha güzel kullanabileceksin. Rahu hala Aslan’da olsa bile 2017 bir nebze daha iyi olabilir. Ama daha buna vakit var, yine de haberin olsun diye yazdım. Özetle 2016 bitene kadar maddi kaynaklarda sıkıntıya dikkat et fazla açılma diyebilirim.
ASLAN BURCU:
Satürn 4cü evinizde hala ve Kantaka Şani dönemidir. Gayrimenkul, anne, içsel huzur soru işaretidir. Kantaka Şani yönsüzlük gösterir. Ben neredeyim? Bu haksızlık, bunlar olmamalıydı, ben daha iyisini hakkediyorum… Gerçekten daha iyisini hakkediyorsunuz bunun anlaşılması için Satürn’ün 2017’de Yay burcuna geçmesini bekleyeceksiniz. Rahu da Aslan burcunda tam tepenizde olduğu için huzursuzluğu arttırıyor, endişe, hezeyan, korku, inat, etrafı pek dinlememe etkisi yaratır. Destek size gelirlerinizden; Rahu’yu lehinize çevirirseniz maddi akışta çok sorun olmaz, Herşey de pek kötü sayılmaz, huzursuzluk var ama Jüpiter Başak burcundan emeklerinizin heba olmadığını, bereketinizin korunduğunu da belirtiyor. Ama bir şartla; başkalarını ters eleştirme, aksi davranma, kıskançlık yansıtma, 1 cümle bile arkadan konuşma yaparsan Rahu, Jüpiter’i yener ve aylarca parasız bırakabilir sizi.
BAŞAK BURCU:
Bilinçler açık, hedefler yüksek, istek şahane, arada sırada can sıkılmalarınız olabilir ama genelde Başak için olumlu gelişmelerden bahsedebilirim. Tek kusur şu olabilir, bu yıl Jüpiter’in verdiği iyimserlik ve pozitiflik yüzünden altından kalkamayacağın işlere de başlayabilirsin. Hedefleri büyüten Jüpiter pozitif kalmana yardımcı olacak ama bir de şu gerçek var ki! Dünyada herkes şu dönem sizin kadar saf ve temiz olamaz, işin perde arkasını da düşünmelisiniz. Size çelme takmaya hazır kişiler de var, orta yolu bulmalısınız, kötülerin varlığını bilerek tedbirler alarak planlar yapın ve böyle uygularsanız çok uzun vadede başarılı olacaksınız zira Jüpiter 12 yılda bir sizi ziyarete diyor. İşte o zaman bu zamandır, Ağustos 2017’ye kadar kim tutar seni!’
TERAZİ BURCU:
Önünde Satürn, arkasında Jüpiter olan Teraziler… İki adım ileri bir adım geri durumları söz konusu. Bazen birkaç gezegenden fayda geliyor yalancıktan, bazen de gelmiyor. Denge yok şu dönemde. Biraz iç sıkıcı, bazen kahkahalar var ama sürekli değil. Terazinin kefesi hep bir yandan daha ağır basıyor. Satürn burç değiştirene kadar bu da böyle devam eder durur. Rahu desen 11ci evinde sahte dostluklar, palavradan gülücükler verecektir. Yabancı memleketlerden hayır var ama kendi memleketinden isyan verecek, acı getirebilecek. Para gelecek ama sonunda bir bedel de ödetecek sen de şaşıracaksın sonra yok artık dedirtecek ileride. Vedikte Rahu 11ci evde sıkıntıdır! Verir ama sonra kopartırlar senden. En güzeli maddi konulara fazla önemsememek ve 12ci evde kalan Jüpiter’e yani içi sesine ve iç alemine yönelmek olur bu devrede. Şubat 2017’den itibaren fena değilsin merak etme. Sen de öğreniyorsun işte dengeleri böylece yaşamın oyunlarıyla…
AKREP BURCU:
30 yılda bir gelen Satürn ile son dansınızı yaptığınız aylardasınız. Özellikle Ay Akrep olanlar; yaşam oldukça değişime uğramış olabilir, “Ne diyeceğimi bilmiyorum, ne yapacağıma emin değilim, ona başlıyorum olmuyor, bunu hedefliyorum oluşmuyor, bir tutukluk söz konusu sanki?…” diyen Akrepler etrafımda çoğunlukta. Gerçekten çok büyük bir sınav verdiniz. Artık başka birisiniz belki de. Çok uzun bir yoldan geldiniz ve yaşamınızda ya içsel ya da dışarıdan bir konuda bir değişimin arifesinde olabilirsiniz. İş değişimi, boşanma, evlenme kararı verme veya verememe, bir alanda zorlanma, terfi alamama, bir türlü bir karara gelememe… Akrep burcu yükselen burcunuza göre hangi alanda kalıyor? Boğa- İkizler-Başak-Yay yükselenli olan Akrep Burçları bu devreyi daha kolay atlatırken, özellikle Yengeç-Aslan-Kova-Terazi-Balık yükselenli Akrepler (Ay burcunuza göre okuyorsunuz aman ha unutmayın) daha fazla emek harcıyorlar. Peki Ay burcunuz Akrep ve herşey yolunda gidiyorsa ? Ay necha banga yapmış olabilir yani Ay Akrep’teki düşüşü terse çeviren bazı yerleşimler olabilir. (Mesela Ay-Mars ile birleşiyorsa veya Mars Koç burcundaysa gibi…). Bunun bir sürü göstergesi var, Akreplerde necha banga yapan (tesirden kurtulan demektir) kişiler daha çok bu değişimi içsel yani psikolojik değişme şeklinde yaşarlar ve çok içinde olgunlaşarak da bu dönemi 2017 Şubat'ında bitirecekler. Az kaldı ha gayret.
YAY BURCU:
Bu dönem aslen kendini pek serbest hissetmiyor olabilirsin, yapman gereken çok önemli işlerin var, boş duramıyorsun bunun sebebi arkadan itekleyen Satürn enerjisi. Aslen bu iyi bir enerji. Sade şati 1ci evre deriz biz buna, şu an bu enerji senin mutluluk dünyana, özel yaşamına çok baskın etki ediyor. Yaylara tamamen duygusal yorum yazıyorum; değişik gelecek sana çünkü özgür bir tpsin genelde ama evlilik, bir birliktelikle ilgili önemli karalar verebilirsiniz. Evlenmek isteyen Yaylar için bu enerji daha çok güven duyduğun bir kişiye doğru yönelmek gibi. Mantık evliliği de tam diyemiyorum, karışık günleri geride bırakma isteği, kendi yuvanı kurma isteği çok baskın olabilir. Duyguların biraz gergin de olabilir şu dönem zira Mars Ekim boyunca Yay burcunda olacak. Kasım ve Aralık daha rahat kararlar alınabilecek aylardan. Evli olanlar veya ilişkisi devam edenler için; sizler ise karşınızdaki kişiden birşeyler isteyebilirsiniz, konuşmak için ve iletişim için harika zaman. Yolunda gitmeyen ne var? Sana neler batıyor? Bunları tek tek kesinleştir ve belirt. Eğer bu önündeki 4 ayda açılmayacaksan ne zaman açılacaksın? Konuşmalısın Tatlı tatlı eleştire eleştire hatta!.
OĞLAK BURCU:
Bu dönem Jüpiter yüzünüze gülüyor diyebilirim. 2017 yaza kadar bir konuda şans kapınız açık görülüyor. Hangi kapıda açıktır tabi bilemiyorum, bu doğum haritanızdaki evlerle ilgili ama genel örnekler verirsem; Örneğin; Yükselen burcu Oğlak olanlar için; yaşamınızda talihiniz açık bu yıl 1 gayretle 3 katı şans ve fırsat elde edebilirsiniz. Bir çeşit talih kuşu sizi ziyaret edecektir diyebilirim. Talihi açık olan hata yapsa bile üstü örtülür, elini attığı işlerde başarı otomatik gelir. Ay burcu Oğlak olanlar için şansınız diğer insanların elinde diyebilirim, bu yıl verici olduğunuz sürece talih sizinle birliktedir Ay tembelliği hiç sevmez, siz vermezseniz şansı unutun! Doğum günü: 15 Ocak-13 Şubat arasında doğanların para kapısı daha açık olacak ve genel olarak otoriter figürler, erkek-baba- patron ve hükümetten yana şansı artabilir. Genel olarak özetle; Suya sabuna dokunmadan işleri rast gidenler vardır hani, işte bu yıl biraz bunun gibi bir yıl etkisinde olabilir. Zorluklar varsa bile engellerin açılması eskiye göre daha kolay olur diyorum.
KOVA BURCU:
Her inişin bir çıkışı vardır sevgili Kova. Merak etme. Şimdi nodlar seni bu yıl tutuyorlar, Ketu seninle olacak. Ketu senin değer yargılarında külliye bir değişim yaratmak için seninle. Sen yapında inatçı, reformcu ve kendi bildiğim dedik birisin. Ama başka gerçekler de var aslen, bunlar senin iyiliğin için olacak güzel konular da olabilirler ama senin idefix bir yapın var ve nasıl düzelecek bu? Değişmen de şart oysa ki? İnat olunca kendine yararlı olacak alanları da zararlı gibi algılayan bir yönün de var sonuçta. İşte bir başkası derse olmaz da olaylar vasıtasıyla bazen bunu insan idrak ediyor. Ketu ve Rahu kader nodları vasıtasıyla bu önümüzdeki en az bir yıl boyunca bazı kadersel olaylar yaşanacak ve senin yaşamla inatlaştığın konularda değişimler söz konusu olacaktır. Bunda biraz fazla resitans var şu ara çünkü Satürn 10.cu evinde seni başka yönden, Jüpiter 8ci evinde yine hayat seni başka bir yönden bir takım konularla da fazla meşgule diyor olabilir örneğin Jüpiter 8ci evde değişim ve dönüşüme karşı çıkma, normlarını biraz gevşet diyor. Satürn 11ci evine girince 2017’de bu değişimlere daha kolay ayak uydurabilirsin şu an ise Satürn 10cu evde daha uzun çalışma saatlerinde fazla çalışma ve ciddiyet istiyor senden. Rahu’nun enerjisi size iyi gelecek bir enerjide; ayrıca yabancılarla ilişkilerini güçlendirirsen , yurt dışı bağlantılarına önem verisen ve seyahatlar yapabilirsen de bu dönem daha ferah geçecektir. Bir iki cümle daha ekleyim: Rahu 7ci evdeyken (en az 10 ay daha böyle); ticari işlerde abartıya kaçma, karşındaki 2 güzel söze hemen kanma derim. Karşılıklı ilişkilerinde kılı kırk yarman gereken bir yıl bu. Bazen ilişkilerinde şüpheci olman da fayda bile var, kendini korumaya almalısın, tedbir güzel şeydir.
BALIK BURCU:
Ağustos sonundan beri güzel bir ferahlama geldiyse gerçekten Jüpiter’ini güzel kullanıyorsun diyebiliyorum. Jüpiter 12yılda bir geçtiği eş ve ortaklar bölgesinde ferahlama getirebilir. İnsanlar sizinle dost olmak için can atabilirler, evlilik veya ortak yapılan işlerde verim olur. Gönlünüz ferah, etrafınızdan iyilikler görmeniz tez oluşur. 2017 başına adar Satürn’ün yeri şu an sadece biraz şansınızı aşağı çeken bir bölgede. İşveren ve babyla ilgili konular sizi belki üzebilir. Biraz çabalarsanız bunu da halledersiniz. Eğer ki doğum haritanızda Jüpiter güzel yerleştiyse (örneğin 1-5-9-4-7-10ci evlerde) bu etkiden maksimum güzel fayda alacaksınız. Jüpiter diğer evlerde biraz daha fazla çabanızı gerektiriyor. Rahu-Ketu kader aksları da güzel yerleşimdeler. Bu yıl genel olarak Balıklarda başarı, ferahlama, elini attığı işte verim bekleyebiliriz. Bunlar olmuyorsa diğer burçlardan da başka etkiler alıyor belki de ! Mesela yükselen burcunuz Balıktır da , Ay burcunuz Akrepse bu etki indirgenebiliyor. Öncelikle Ay burcunuzu bir kontrol edin. Güzellikler sizinle olsun .

notlar: 

1-Ay burcunca göre okursan daha net etkileri göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür.
3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Program ücretsiz indirmek için tıkla
Programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıkla
https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGs
Namaste

Jyotişa Pandita 

NANDİ Himalaya

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Siz de astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilirsiniz. KÜNYE özgeçmiş..."


Jyotişa Pandita NANDİ Himalaya. Paraşara / Jaimini / Vastu İç Mimari uygulamaları.  Brihaspati Devaguru Center- Hindistan / Rama Mantra Şastra Akademi  Danimarka. İLETİŞİM : vedikastroloji@yahoo.com. Facebook Vedik Astroloji Bülteni, VedikAstroloji Blog yazılarımın her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR