KASIM 2016

   KASIM AYI ETKİLERİ 2016

Kasım ayına çok taze bir yeniay etkisiyle giriyoruz. 30 Ekim Terazi burcunda oluşacak yeniay Güneş-Ay-Merkür eşliğinde oluşuyor.
Bu yeniay TERAZİ'deyken dolunay da Koç'ta gerçekleşiyor bu durumda 
KOÇ
YENGEÇ
OĞLAK açısından son derece önemli olaylar gelişmeye açıktır. Bu ayın en fazla etki alan burçları bu dört burç olacak. Bunlarla birlikte Kova ve İkizler’in de etkileşimleri yoğun olur. Diğer burçlar ise dolaylı yönden etki alırlar.Terazi burcunda yeniay 13 derecede gerçekleşiyor, Swati nakşatrasına denk gelecek;  ilişklerimizde şüpheci olacağımıza işaret ediyor. 


UMUTLARIMIZ VE BEKLENTİLERİMİZ BU AY HANGİ YÖNDE GELİŞİR?

Terazi hem ilişkilerle ilgili  hem de para piyasalarını çok fazla ilgilendiren bir burçtur. Özellikle bankacı olanları, bankalarla çalışan herkesi veya yatırımlarından umut bekleyen herkesi ilgilendiren gelişmeler oluşabilir. Ama bunlar tam çözüm sağlayıcı da pek olmayabilir, genelde kriz ekonomisini iyi idare eden ve kaybedenler yüzünden kazananlar kazançlı çıkabilirler, yeni yatırımlar için biraz daha beklemekte fayda var. Türkiye  bu yeniay değişimleri ile yine de yakinen ilgilenecektir. Türkiye haritamızın geleceğinin değişmesi bölgesinde oluşuyor çünkü.  Ekonomik dalgalanmalar bu birkaç ay daha devam edecek. Çünkü Satürn hala Akrep’te ve Rahu’da hala Aslan’da! Bu etkiler altında muhteşem bir ekonomik iyileşme bekleyemeyiz ama Terazi’deki yeniay bazı yardımcı fikirlerin gelişmesine yardımcı olan insanların varlığını da göstermekte. Bu ay bir çözüm arayışı mevcuttur. Kasım 15-Aralık 15 arasında atılacak adımlar her alana iyi gelmeyecektir. Çünkü Güneş ile Satürn birleşimi gerçekleşecek ve risk alınmamalıdır, daha sonrasında nakit akışında sıkışıklık gelebilir, büyük umutlarla başlanan işlerde büyük maddi kayıplar oluşabilir.  Yeniay bazı güzel vaadlerle göz boyayabilir ve büyük sanayiciyi desteklemiyor diyebilirim.
Duygusal boyutta Terazi burcundaki yeniay ilişkilerimizi çok düşüneceğimizi söyler. Bizi derinden etkileyen en önemli yaşam alanımız ilişkilerimiz. Bu alanda rahatsak diğer alanlarda daha fazla mutluluk gelebilir. Koç burcu yeni başlangıçlar için heveslidir. Terazi  karar vermek zorunda kalacağı ikilemlere girebilir. Yengeç, bulunduğu mekanı ortamı değiştirmek için ciddi adımlar atabilirken, Oğlak ise kariyeri için radikal değişimler düşünebilir. İkizler, yaratıcılığında gelişmeleri keşfeder ve Kova ise şansıyla başarılmayanı başarabilir bu ay.


GÖREVLERİMİZ VE BAŞARI AÇISINDAN BU AY NELER VAAD EDER?

Ay başında oluşan Terazi yeniayı ile birlikte bu ayın gezegen yerleşimlerinden en çarpıcı olanı Mangala (Mars) 1 Kasım’da Oğlak burcuna geçerek burada mega güçle baskı kurmaya başlamasıdır. Mangala Oğlak burcunda yücelmekte. Bu ay hayatımızda bir alanda baskı kurmaya meyilli olacağız. Bir konuda birilerini çok zorlayacağız, oldurmak için elimizden geleni ardına koymayabiliriz. Sessiz sedasız olanlar bile bu ay değişik bu enerjiden dolayı şaşırabilirler ve hazırlıklı olurlarsa bu yüksek enerjiyi kendi lehlerine çevirebilirler. Mangala enerjisini en güzel kullanan burçlar  Aslan, Kova ve İkizler olacaklar. Hodri meydan güç sizde kim tutar sizi misali.

Koçlar işyerinde bu enerjiden sıkıntı duyabilirler, işyerlerinde kapanan bir birim olabilir veya bu dönem çok uzun saatler çalıştırılabilirler. Yine de üretken bir dönemdesin sevgili Koç  üret üretebildiğin kadar...

Boğalar, haklarını aramak adına inatlaşabilirler. Bu inat eşi ve ortakları alanında oluşabilir, eğitim bu ay sizi çok yoracak ve sınav sonuçlarını yükseltmek için zorlanabilirsiniz. Öğretmenlerinize baskı uygulama isteği artarabilir. Veya öğretmenseniz baskı göreceksinizdir.  

Sevgili İkizler bu ay çok eleştiri alabilirsin ama galip gelen sen olacaksın. Bu eleştirilerin bir kısmı hayrınadır, çünkü yeniay yüzünden önün açık görünüyor. Lafların yapıcı yönünü bulmaya gayret edip değişim rüzgarlarına kendini bırakmalısın.

Yengeç stres altında kalıyor; kısa süreli Mangalik doşa etkisi altına gireceksiniz, eş, ortak ve danışanların baskısından bunalabilirsiniz ve siz de onlara çıkışabilirsiniz, karı-koca kavgaları bol olabilir bu ay, bunalmamak ve bunaltmamak için siz bu ay bol seyahat etmelisiniz. Baktınız sıkıntılı insanlar size geliyor hemen mekan değiştirin çünkü bu size çok iyi gelecek, yeniay sizi bu konuda destekliyor.

Aslan, bu ay kükremeye başlıyor gerçekten. Uzun süredir Satürn’ün 4cü evinizden geçmesi sizi baymış durumda Kantaka Şani denen bu etkiden dolayı tam özgür olamıyorsunuz,  ama bu ay Mangala gücü ile  yaptırımlarınızla gücü elinizde tutabileceksiniz. Başarı ve para da akıcıdır.

Başak burcunun özellikle 8-29 Kasım arasında  önü çok açıktır. Dimanta yoga etkisiyle yeni bir konuda başlangıç için motivasyon oluşacak.  Yeni fikirler üretken olmanızı destekliyor, Mangala ile kendinizi atak ve girişken hissedebileceksiniz.Terazi, bulunduğu yeri terk etme enerjisiyle çok hareketleniyor. Taşınmaya , ev almaya bile kalkabilir. İlişkilerinde biraz kalbini kıranlar olabilir, gönlünü hemen hızla bu ay birine açmamalısın. Annenizle bu ay tartışmalar oluşabilir.


Akrep burcu bu ay çok hareketli, sportmen, devamlı hareket içinde olacak. Bu ay Akrep burcunda çok fazla hareket oluşuyor. Bundan fayda göreceksiniz çünkü Satürn son 1,5 yıldır size yeter artık dedirtmiş olabilir bence. 7 Kasım’da Venüs Akrep burcunu terk ediyor. Aşk ilişkilerinde değişimler olacaktır. 8 Kasım’da Merkür Akrep burcuna giriyor, iş para ve menfaatleriniz açısından yenilikler düşünmeye başlayacaksınız. 16 Kasım’da Güneş Akrep burcuna girecek, bütün bu etkilerle Akrep bu ay çok hareketli ve çok yoğun olur. Ama özellikle Ay’ın Akrepten geçtiği günler Bazı Akrepler için inişli çıkışlı ve bunaltıcı olabilir ;  1-2-3-298-29-30 Kasım!
Yay burçları uzun süredir Mangala etkisiyle asabi- fazla hareketli-ona buna sataşan duygularla boğuştu, en basidinden içsel huzursuzluk vermiştir, güven duygunuz son bir aydır sizi aşırı rahatsız etmiştir, bunları terk ediyorsunuz biraz daha huzur geliyor size ama Mangala Yay’dan çıkınca kazançlar alanınızda sorunlar ve gereksiz harcamalara sebeptir. Ama 7 Kasım’da Venüs Yay burcuna girince duygu dünyanızda hareketlenmelerden sevinebilirsiniz. Bu genel olarak ay sizin için pozitif bir ay niteliğinde, 29 Kasım’da da Merkür geliyor, Akrep’ten sonra en çok hareket sizde oluşuyor.

Oğlak burcuna oturan Mangala ile güç delisi olmamaya çok özen göstermelisiniz, Mangala insanın fikirlerini çeler, ruhunuz bile ilk başta duymaz, fazla atak olacaksınız, önemli bir güçle donatılıyorsunuz, bu gücü taşımayanlar etrafına zarar getirebilir, gücü orantılı kullananlar  büyük başarılara imza atarlar. Özellikle yönetim kadrosunda terfi oluşabilir, gayretiniz pektir ve tuttuğunuzu altına döndürebilirsiniz. Emirlerinizle bazı kişiler kırılacaklar. Baskı dosajınıza dikkat edin diyeceğim ama iş dünyasında bunun zor da olduğunu biliyoruz. Mesela sizden birilerini işten çıkartın diyebilirler.

Kova burçlarının 9cu evlerindeki yeniay bu ay yüzlerini nihayet gülebilir ve ayrıca 10cu ve 11ci evlerindeki hareketlenme kariyerde iyileşme ve sosyalleşme artırıcı görünüyor. Yine de kendinizi kaderin ellerinde hissetmeye devam edebilirsiniz. 9-10-23-24 Kasım tarihlerinde kararlarınızda çok düşünerek adım atmalısınız.

Balık, bu ay maddi konularda fors uygulayacak. Alacaklarınız varsa bu ay kolaylıkla geri alabilirsiniz. Arkadaş gruplarında bu ay davranışlarınız eleştirilebilir ve tartışmalara sebep olabilir.  Kırmamaya özen gösterin bir daha dostlukları geri kazanmak kolay olmuyor.


DUYGUSAL KONULARDAN NE HABER?


Ekimde Venüs Akrep burcundan geçtiği için sevenler için daha çok hüzünler oluşmuş olabilir. Birarada olan çiftlerin tutkularını körükleyiciydi  ama  kıskançlık arttırıcıydı da kavuşamamış çiftler için daha da uzaklaştırıcıydı, kavgalar anlaşmazlıklar sıkıcı boyuta gelişmeler oluşmuş olabilir. Hüzünlü arayışlar, melankolik duygular Akrep Venüs’ü için kolaylıkla söylenebilir.  Özetle Akrepten geçen Venüs gerçek mutluluğu getirici pek olmuyor. Bu durum Venüs 7 Kasım’da Yay burcuna girince değişiyor, sevdiklerimize karşı daha anlayışlı olabiliriz çünkü kendimizi daha özgür hissedebileceğiz. Gözyaşları diner, bu ay özgürleşme ayıdır. Venüs Jüpiter’in burcunda değişik davranır, daha flörtöz bir hava esebilir. Kısa buluşmalar, uzak yerlerden aşklar gündeme gelebilir. Sevdiğimiz uzaklara gidebilir veya bizim gözümüz uzaklarda olabilir, Sevgililer tek başlarına  veya arkadaşlarıyla tatil planı yapabilirler, olsun arada uzaklaşmak iyidir, yapışık olmayın bu ay, hayatın keyfini çıkartın, sevdiklerinizi de özgür bırakın, seviyorsa zaten size geri dönecek ama rahatlamış ve bütün stresini atmış olacak, döndüğünde size büyük bir de sürpriz hazırlayacaktır , çünkü ona anlayışınızla bulunmaz bir arkadaş veya eş olduğunuzu kanıtlamış olacaksınız, özgürleşmenin bir zararlı tarafı ise düşünmeden atılan adımlardır, bu ay ortasında Koç burcunda temel içgüdüleri  tetikleyici bir dolunay var. Güneş Terazi'den çıkmadan önce 14 Kasım'da Koç burcunda Dolunay etkisi verecek. Bu dolunayda hepimizin cesareti sınanabilecek. Koç burcunun duygusal açıklarımızı tetikleyen bölgesi olan Baharani nakşatrasında büyümeye başlayan Ay dolunay olunca erkek-kadın ilişkilerinde çok büyük gerginlikler bekleyebiliriz. Özellikle kıskançlık yüzünden oluşan saldırılar, tecavüz, hakaretler tehlikeli boyutlara gelebilir, ölüm oluşabilir. Çünkü hem Mars hem de Rahu bu dolunayı direkt etkiliyor, duygu yükü ağır bir dolunaydır;  10-18 Kasım dönemi bunun artacağı en yüksek dönemdir. Özgürleşmek demek tam da yakınen tanımadığımız kişilere göz kırpmak olmamalı, çünkü bundan biz zarar görebiliriz bu dolunayda. Korumasız olanlara gelelim; çocuklar, bu dolunayda çocuklar özellikle daha fazla gözümüzün önünde bulundurulmalı. Özellikle taciz ve tecavüzlere karşı ebevenyler aşırı dikkatli olmalılar. Sizin iyilik dolu sevginiz bol olsun bu ay, 7 Kasım'dan sonra Venüs Yay'daki  enerjisi etrafımıza kol kanat germe meylimizi bollaştırıyor. 

Kasımı, ay sonunda Akrep burcundaki yeniay ile kapatacağız. Bunun etkilerini diğer ayda irdelemek üzere... sevdiklerinizle mutlu olun inşallah.  

Ek notlar: 

 1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.

2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.
3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla
Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın


Namaste

Jyotişa Pandita 

NANDİ Himalaya

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilirsiniz. KÜNYE özgeçmiş..."


Jyotişa Pandita NANDİ Himalaya. Paraşara / Jaimini / Vastu İç Mimari uygulamaları.  Brihaspati Devaguru Center- Hindistan / Rama Mantra Şastra Akademi  Danimarka. İletişim "vedikastroloji@yahoo.com" Facebook Vedik Astroloji Bülteni, VedikAstroloji Blog yazılarımın her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR