RASİ DOĞUM HARİTASI NASIL OKUNUR

VEDİK ASTROLOJİDE DOĞUM HARİTASI - RASİ - NASIL OKUNUR?
Vedik astrolode doğum haritasına RASİ ismi verilir, lütfen kavramları not ediniz.
Rasi= doğum haritası
As= yükselen burç yani Lagna bunu da not alın.

Küçük bir not defteriniz olsun, beni devamlı takip ediyorsanız ben öğretme odaklı bir şahısım , 1 yıl sonra not defterinizin dolduğuna şaşıracaksınız.

Aşağıdaki renkli resimde  2 tane ayrı Rasi görülüyor sağda ve solda...

SOLDAKİ resim; Güney Hindistan harita modeli ve burçların yeri her zaman aynıdır, aynen yazıldığı gibidir, bu burçlardan birinde doğduğunuz saate göre yükselen burcunuz yerleşecektir. Sıralama saat yönündedir.

SAĞDAKİ resim: Kuzey Hindistan harita modelidir ve herzaman 1-4-7-10. evlerin yerleri aynıdır ama bunlara denk gelen burçlar değişik olur. Yükselen burcun yeri her zaman sağda sarı renkle belirtilir. Sıralama saat yönünün tersinedir. 
Bazı numaralar yazılmış burada bunlar nedir? Sarı renkli kutuda 7 ne demek? 7 sayısı doğal burçlar kuşağında 7ci burcu ifade ediyor yani Teraziyi. Niye 7 oldu? Çünkü Koç'tan sayarak gidersek Terazi 7ci burç olur. Terazi yazmak yerine 7 yazarak bunun Terazi burcuna denk geldiğini ifade ediyoruz. 1 numara Koçtur- 2 numara Boğa'dır.. bütün burçları sırala.... 12 numara Balıktır,  Burada yazan sayılar özetle 12 burcun numaralandırılmasıdır. 

Demek ki neymiş?
Güney modelde soldaki şekilde her zaman burçlar aynı yerde, yükselen burç değişiyor.
Kuzey modelde sağdaki şekilde her zaman yükselen burç aynı yerde, burçlar değişiyor.

Her 2 harita modelini aynı anda kullanmıyoruz, kimisi onu kimisi bunu kullanır, ben her zaman Güney harita modeli ile çalışmaktayım kişi beyninin algoritmasına göre birini sever.
Benim bağlı olduğum okulum Güney ve burada anlatmadığım Doğu modeli tavsiye ediyorlar. Kuzey model de çok kullanıldığı için burada anlatma gereğini duydum. 

Örnek çalışma: Harita sahibi arkadaşımız Jüpiter'inin hangi evde kaldığını sormakta? Oğlak burcunda yer almış.

(Ju) parantez içinde Ju harfleri geri giden Jüpiter'i belirtiyor. As yazan yer yükselen burç Terazi'de, bunu bir sayacaksın --> 2. Akrep--->3. Yay--->4.burç Oğlak ve burada Jüpiter var, O halde retro Jüpiter bu kişi için 4cü evde olacak.

Sen hangisini sevdin? Güney model mi? Kuzey modeli mi?

Başka pratik bilgilerde buluşmak üzere ...Temel eğitim için kayıt bırakabilirsiniz (8 ay sürmektedir) vedikastrolojiegitim@yahoo.com
Ek notlar: 

 1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.
3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla
Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın
https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGsNamaste

Jyotişa Pandita 

NANDİ Himalaya

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Siz de astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilirsiniz. KÜNYE özgeçmiş..."


Jyotişa Pandita NANDİ Himalaya. Paraşara / Jaimini / Vastu İç Mimari uygulamaları.  Brihaspati Devaguru Center- Hindistan / Rama Mantra Şastra Akademi  Danimarka. İletişim: "vedikastroloji@yahoo.com" Facebook Vedik Astroloji Bülteni, VedikAstroloji Blog yazılarımın her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

2017