TERAZİ BURCU

BURÇLAR KUŞAĞINA BAKIŞ 7Cİ BURÇ TERAZİ


BİR YOLCULUĞA ÇIKMA VAKTİ GELDİ YA HU...
Gezinti Güneş Terazi'de artık, 30 günlük ziyaretini bu sefer kendini feda ettiği bir alan olan Terazi burcunda gerçekleştirecek. Burası aslen para pul ve ilişkilerin yaşandığı dışarı dönük Terazi ama bu Terazi'nin içinde kendini anlaması gerekiyor ki ilişkilerinde başarılı olsun bu da içe dönüşle gerçekleşir, burçlar kuşağında en zor içe dönen burçların başında olan Terazi ilişkilerini çözemediği için dış dünyaya fazla takılıyor. Kendini bilen kişi etrafındaki herkesle barış içindedir, bu da evliliğine, işine, ortak ilişkilerine yansır. Teraziye çok fazla miktarda huzur gerekiyor. Aklı ilişki sorunlarındayken bu nasıl gerçekleşecek ki? Terazi vedik astrolojide en sinirli burçlardan olduğunu biliyor musunuz? Çünkü karşı burcu Koç ve Mars tarafından yönetiliyor . Aslen ilişkilerinde devamlı kendi Mars’ını sokuşturuyor. Mars kestirip atan huylara sahip, kestirip atan kişi asla başaralı da olamaz, mutlu da olamaz. Derler ki Akrepler kindardır, hayır efendim Akrep olsa olsa duygusal kıskaçlıklarından zarar görür , duyguları çok yüksektir , çünkü karşı burcu Venüs –Boğa. Terazininki başka bir model ve daha zararlı bir modeldir, sivrilikleri var çünkü. Bu dünyaya da bu sivriliklerini kız erkek ilişkilerinde yaşadıklarınla törpüleyecektir.


Vedik astrolojide seni rahatsız eden bazı kalıplar var bunlara genel olarak DOŞA diyoruz. Sevgili Terazi yükselen veya Terazi Ay burcu Mangalik (Mars) doşayla doğdun sen, çünkü karşı burcun zaten Mars’ın burcu olan Koç. Önce içindeki huzuru bul sonra ilişkilerinde başarılı olacaksın. Otomatik Mars enerjisi işte Terazi’nin sevgi arayışını dengesini bozabiliyor. Mutlu olan Terazilerin başka bir gezegenden yardım gördükleri aşikar, eğer sizde sorun yoksa haritanızda başka bir yerden başka bir gezegen yardım etmiştir ondan böyledir.
Terazi Venüs tarafından yönetiliyor ama insanlarla olan ilişklerinde bu venüs’ü kullanabiliyor mudur? Genelde evlilik ve ortaklıklarında sivridir, kız ve erkek arkadaş ilişkilerinden de bahsediyorum sadece aşık olduğun kişiyi söylemiyorum, dış dünya ile ilişkin Mars olduğu için ilişkilerinde ruhsal alanda da birşeylerden de haberdar olması gerekiyor elbette. Bu yüzden her yıl 30 gün Güneş burayı ziyaret ettiğinde Güneş'in bu burçta düşmesiyle hadiseler yaşanır. Bunlar hepimiz için oluşur, sadece yükselen Terazi veya Ay burcu Terazi olanlara yazmıyorum, Terazi burcu doğum haritanızda hangi eve düşüyorsa onunla alakalı törpülenmeler başlar. Örneğin bir Koç yükselende bu durum ilişkileri alanında olabilir, kişinin eşi törpülenmeye başlar. Terazi Ay veya yükselende kendi törpülenir; alçakgönüllü olmayı öğrenecektir. Bir Başak Burcu para konusunda alçakgönüllü olmayı öğrenmesi gerekir. İkizler yükselenli bir şahsın çocuğu bu dersi alır. Nihayi amaç zararlı egoları törpülemektir. Her yıl bir ay boyunca bu zamanlarda Vedikte Transit Güneş Terazi'deyken etrafımızdaki hadiselerle ve bizim eylemlerimizle bir alanda alçakgönüllü olmamız gerekir. Para herşeyi satın alamaz bilinci uyanır. Bugün buna ek olarak Ay, Boğa burcunda, Merkür ve Jüpiter hala birleşimde. Bütün bu göstergeler içimizdeki ruhsal disiplini güçlendiricidir. Bu yüzden bugün bu yazıyı yazdım size. Güneş Terazi burcuna yeni girmedi , gireli 2 gün olduydu. Özellikle bugün Ay'ın bulunduğu dereceler Rohini nakşatrası olduğu için kendimizi yargılamadan ilerleyebiliriz. Ne yaparsak önce kendimize yapıyoruz. Haftasonu oluşan Balık dolunayı yazımda da belirtmiştim, bu senin yolculuğun kesinlikle, dışarda arama, herşeyi kendinde ara öncelikle. Dolunay etkisi hala aktif. Bu ay ruhsal alanlara odaklanın, kendinize alan açabileceğiniz uygun bir alan muhakkak bulacaksınız. Sabreden derviş muradına ermiş derler, aslen büyüklerimiz hep doğru söylemişler.

"Hz. Pir, Yûnus’a dedi ki: Bir meyvenin olgunlaştığını kendisi bilemez. Onu ancak bahçıvan bilir. Bir talebenin kemâlini de en iyi hocası bilir, fakat gayretlerine devam etmesi ve kendisinde bir varlık hissetmemesi için belli bir mertebeye kadar ondan hakîkati gizleyerek onu daha ilerilere götürür!"
İdrakınız geniş olsun efendim Ya HU


 notlar:  1-Ay burcunca göre okursan daha net etkileri göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür.
3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Program ücretsiz indirmek için tıkla
Programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıkla
https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGsNamaste

Jyotişa Pandita 

NANDİ Himalaya

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Siz de astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilirsiniz. KÜNYE özgeçmiş..."


Jyotişa Pandita NANDİ Himalaya. Paraşara / Jaimini / Vastu İç Mimari uygulamaları.  Brihaspati Devaguru Center- Hindistan / Rama Mantra Şastra Akademi  Danimarka. İletişim: "vedikastroloji@yahoo.com" Facebook Vedik Astroloji Bülteni, VedikAstroloji Blog yazılarımın her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR