KOÇ BURCU 2017

2017’YE GENEL BAKIŞ  VE KOÇ BURCU
Satürn, vedik astrolojiye göre 26 Ocak Perşembe günü 18:04’de  Yay burcuna giriyor. Bir devir kapanıyor ve yeni bir dönem açılıyor.
Satürn doğum haritamızda aktifleştiği zaman doğal enerjisi gereği bazı konularda kısıtlama getirir, bunlar sonucunda kendimizi daha çok sorgulamak durumunda kalıyoruz. Satürn bir burçta iki buçuk yıl kadar kalır. 2017’de retro hareketi yüzünden Satürn tüm yıl boyunca  Yay burcunda olmayacak.
Satürn Yay burcuna girdiğinde Yay burcunun doğasıyla ilgili alanlarda kısıtlamalar, yavaşlamalar oluşacaktır, bu alanlardan bazıları şöyle; genel  özgürlük teması, kanunlar, hukuk, avukatlar, savcılar, geziler, turizm, uzak diyarlar, yabancı felsefeler, yüksek eğitimler, üniversitelerle ilgili her konu diyebilirim. Satürn Yay burcunda bu alanlarda yeni ve kısıtlayıcı düzenlemeler getirecektir.   
6 AY sonra Transit Satürn geri harekete geçiyor ve 20 Haziran 2017’de Akrep burcuna geri gelecek.  Sonra bu etkinin tam bitmesi  yine Transit Satürn’ün 26 Ekim 2017’den sonra Akrep burcundan çıkmasıyla oluşuyor.

Her burç farklı yaşam alanlarında bunu deneyimler. Genel Satürn sorunları yerine bu sefer her burç için hem yıllık öngörü yazayım hem de Satürn’ün bize ne gibi karmik paket hediyeleri var be bir görelim.

HANGİ KONULARA ÖNEM VERİYORUM?
BU YIL KİMSE KENDİNE GÜVENMESİN: Neden böyle diyorum. Bu yıl önemli gezegenler gereğinden fazla dinamik hareket içindeler. Satürn-Rahu ve Jüpiter birbirinden bağımsız olarak hızlı bir burç değişimi yaratacaklar.
Özellikle 18 Ağustos’tan itibaren bunu çok bariz hissedeceğiz.
Transit Satürn bu hafta burç değiştiriyor ama sonra yine geri giderek Akrep burcunda olacak.
Tr Rahu 18 Ağustos’ta Yengeç’e – Ketu Oğlak burcunca giriyor.
Tr. Jüpiter 12 Eylül’de Terazi’ye giriyor
Sonra da
Tr. Satürn 26 Ekim’de yine yay burcuna giriyor.
Dünyadaki ve çevremizdeki köklü değişimler bu gezegenlerin hareketlerine endekslidir.
Gördüğünüz üzere gezegenlerin çok fazla değişim yapacağı bir yıldayız bunun net anlamı :  büyük köklü değişimler yılındayız. Bugün burçlara 2017 yorumları yazsam bile bu hareketler geldiği günde yeniden bunları revize etmem gerekecek. O ordan biryere girerken bu buradan başka bir etki yaparken bir bakacağız ki diğer ay başka  etki altına gireceğiz. Bu yüzden sadece transit Satürn’ün bulunduğu burç bizi etkilemeyebilir. Rahu-Ketu kader noktaları aksı bu yıl yaz sonunda , bizi korumaya çalışan transit Jüpiter ise , yazın yer değiştiriyor. Transit Satürn yıl içinde 2 kere burç değiştiriyor. Bütün bunların hareketliliği bizim başımızı döndürecektir. Tam bir işimiz olurken elimizden kaçabilir, tam düşüşe geçmişken birden yükselişe de geçebiliriz. 2017 çok hareketli, dinamik ve değişik bir yıl olacak.
ÜLKE POLİTİKALARI HARİTAMIZIN ÖNÜNE GEÇER: Evet bir doğum haritamız var ve şüphesiz gezegenlerin burç değiştirmeleri bize tek başına iyi gibi gözükebilir ama    bir yatırımcıysak, bir iş adamıysak, toplumu ilgilendiren işlerde isek ( bu bir sürü sektörü içine alır)  dünya ve ülkemizdeki politik liderlerinin kararlarından  etkileniriz. Ülkemize ait bir dönem haritası var, bunların da incelenmesi gerekir. Dünya bu yıl rahat bir nefes alıyor mu yoksa kaos ortamında mıyız? (12 burç bitince bu konu da gündemim arasında)
ÜLKE ASTROLOGLAR 2017’DE NE YAPACAKLAR: Bu da güzel bir konu, ülkemiz  astrologlarından kimler bu yıl başarılı öngörü yapabilirler, bunlara da ilerleyen günlerde  değinmek isterim. Gerek batı gerek vedik astrolojiyle ilgilenen kişiler bu yıl ne yapmalılar? Burada kimsenin kişisel haritasına bakmadan farklı tekniklerle sizi bilgilendireceğim. (12 burç ve ülke haritaları bölümü bitince … bu konu da gündemim arasında)

VEDİK ASTROLOJİYE GÖRE KOÇ BURCU YORUMLARIM

Bu yorumu Ay burcu Koç, Yükselen burcu Koç  olanlar okuyabilir. Hiçbir astroloji bilgisi olmayan okuyucum elbette doğduğu günü baz alarak da Koç burcunu okursa kendine uyan bazı bölümler bulacağını düşünmekteyim. Vediğe göre  Ay burcunu veya yükselen burcunu bilmiyorsan ve  14 Nisan- 15 Mayıs arasında doğduysanız Koç yorumlarımı okuyabilirsiniz. Ay burcunuz başka, yükselen burcunuz başka da olabiliyor o zaman 2 ayrı burç yorumu sizi ilgilendirebilir. Vedik astrolojinin çok katmanlı bir sistemi var ve  Ay için duyguları gösterir bunu oku duygularını anla gibi basit bir yorum yapamayız. Çünkü bunun ötesinde çok geniş çaplı gelişmemizi anlatan 27 adet Ay Nakşatraları da mevcut.  Vedik astrolojide üstadlar her zaman öncelikle Ay burcunu esas alın diyor. Bunun yanı sıra  yaşamında kendi isteklerini yapabilen biriysen yükselen burcuna ait yorumları da okumalısın.AY - YÜKSELEN KOÇ BURÇLARITransit Satürn’ün, 6 ay süreyle  8. eviniz Akrep’ten çıkmasıyla üstünüzdeki baskı ve zorunlu değişimler azalmaya başlayacak, beklenmedik bitişlerin yorgunluğunu bırakıyorsunuz.  
26 Ocak- 20 Haziran dönemi
Koçlar için İyi haber Aştami (aştami 8 demektir)  Şani dönemi bitiyor: Satürn 8. Evinizi terk edecek.
 Çabalama ve gayretiniz çok olmasına rağmen sizi  tökezleyen olaylar bir türlü bitmemişti bunlar bitiyor. Bazen insan gayreti yüksek olsa da başaramaz ve bu kendine olan güveni sarsar , moral çöker, çöken moral yaşamı  depresyona veya kaosa sürükler. Bu durum bitiyor.  Hayatın direksiyonu tekrar  ellerinize alıyor, yaşamınızda bir yükselme grafiğine giriyorsunuz.  Önünüzde yapıcı, faydalı  altı aylık dönem açılıyor, son 3 yıldır oluşan talihsiz olaylar sizi beklediğinizden de geri bırakmış olabilir.  Bu dönemde güzel konular evet var ama desteklemeyen bir alanız da olacak bunu söylemeden edemem;  hukuk hadiseleri!  Mahkemeler ve kanunlar alanında şansınız zayıf olacak, Satürn Yay burcundan geçerken siz muhakkak bu konuya dikkat edin. Ayrıca tr. Satürn Yay’dan geçerken uzak yolculuklar ve özellikle  dağlardan gelen tehlikelere herkesten daha fazla açıksınız. Turizm işiyle uğraşanlar da bu geçiş dönemince sıkıntılara, gecikmelere karşı tedbir almalılar.
Koçlar ,   Satürn peşimizi bıraktı ohh ne rahat diyip hemen büyük değişimlere  atılmamalısınız çünkü transit Satürn   20 Haziran’da - Akrep burcuna geri dönüyor.  20 Haziran’dan sonrasında  bekleme, yeni bir gerileme, durma veya beklenmedik hadiselerle  karşılaşmalar olabilir. Örneğin acil nakite ihtiyaç duyma ve kredi çekme zorunluluğu,  sevdiğiniz birinin yaşamınızdan çıkması , eş veya ortaklarınızın altından kalkamayacağı miktarlarda para sıkıntısı çekmesi, kredi ve borçlarınızda tuhaflıklar sizi yine rahatsız edebilir.  Satürn çok ilginç ki 8. Evde parayı miras yoluyla da getirebiliyor. Miras tabi bir kişinin hayatının sonlanması dolayısıyla geliyor.  Satürn, sizi bir mirastan faydalandırabilir.  Tr. Satürn 26 Ekim’de Akrepten çıkacak,  nereden baksanız bu 5 ay uzunca bir süre sayılabilir. Koçlara tavsiyem, bu yılın üçte ikilik döneminde yine de miras yoksa, ihtiyat içinde minik adımlarla ilerlemeniz gerekiyor. .  
Özetlersem bu 21 Haziran-26 Ekim dönemi; Bitirilmemiş bazı işleriniz olduğunu fark edebilir ,  yılın başında planladığınız yeni konulara bakış açısında eksiklikler olduğunu görebilirsiniz. Koç yapısı gereği acelecidir, hemen oldurmak ve  yapmak ister. Hızlı hareket edenler evet bazı konularda ataklıklarından dolayı daha başarılı olabilirler, ama söz konusu Satürn’ün 8. Evinizden geçmesi olunca, sen istediğin kadar atak ol, etrafın atak mı acaba onu önce bir düşün bakalım diyorum. Bitirilmemiş işler çok uzunca bir süre bir daha açılmamak üzere sonlanabilir. Bu sonlanış 18 Ağustos-26 Ekim arasına denk gelirse canınızı acıtabilir. Çünkü 18 Ağustos’ta burç değiştiren Rahu Yengeç’e geçtiğinde sizin mutluluk evinizi gölgelemeye başlayacak.  

KADER AKSLARININ GETİRECEKLERİ NELER?
18 Ağustos sonrası Rahu Yengeç burcunda 1,5 yıllık hareketine başlıyor;  sizin yaşamdan tad almak için farklı alanlara konsantre edecek.  Bulunduğunuz  mekandan memnun olmamaya başlayabilirsiniz. Gayrimenkulde bir kusur oluşabilir, genelde banyoda patlayan borular veya su tesisatlarında ciddi hasarlar olasıdır. Rahu, Yengeç burcu geçişi (1,5 yıl) yeni bir banyo değişimi için iyi bir dönem değildir. Ama tamiratlarınızı tabi muhakkak yaptırın. Genel olarak gayrimenkulde satma arzusu artar, kiracılar için çıkma zorunluluğu oluşabilir. Yeni, büyük bir  gayrimenkule geçişin yolu açılır ama bu gayrimenkule gereğinden fazla  ödeyeceksiniz.  Süre uzun Rahu Yengeç’te 1,5 yıl kalacağı için bekle de sonra ev al diyemiyorum. Şahsi haritanızda gayrimenkul bölümü (D4 varga) muhakkak Koçlar için analiz edilmeli. Rasi haritanızdaki bu değişimden dolayı gayrimenkul veya kiralamalara fazla ödemeler  yapacağınızı  belirtmek isterim. Rahu-Yengeç  geçişi annenize iyi gelmeyecektir, annenizi de ihmal etmeyin, onun sağlığı bozulabilir veya sizinle olan ilişkileri zedelenebilir. Rahu’dan demek ki neyi anlıyoruz? 18 Ağustos’tan sonraki dönem Koçlar için  gayrimenkul konusu gündemde ve anne ilişkilerine dikkat edilecek.   
Rahu yer değiştirince otomatikman 18 Ağustos’tan sonra Ketu da 10. Eviniz olan Oğlak burcunca giriyor; Ketu’nun yıllık geçişleri geçmiş karmanın temizleneceği yaşam alanlarımızı gösteriyor. En azından iş yaşamında bir süpürme yapıyor olacaksın. Bu tabi başlangıçta hoşuna gitmeyebilir de. Senin bu yaşamda iş arkadaşlarına ve topluma bir borcun var bunu şimdi Ketu buradan geçerken bir güzel bu alanda kendini feda etmen istenebilir.  Direnmeden ve iş  konusunda başına gelenlere aldırış etmeden yüksek moralli olmalısın, doğuştan rasi doğum haritanda eğer 10. Evinde bazı pozitif gezegenler varsa, Ketu Oğlak burcundan geçerken (1,5 yıl)   iş yoğunluğu arttırıcıdır, sert gezegenlerle doğduysan işi sonlandırıcı olabilir de.
10. Ev doğum haritamızın cennet bölgesidir;  10. Ev bir rasi doğum haritadasında son derece özel bir ev. O evden daha önemli bir ev varsa sonra yükselen burç lagna gelebilir.  Ketu, 10. Eve girince, ne olur? Zorunlu iş değişimi, araştırıcı işlere dalmak, parası az işler, terfinin zorlanması veya durması, araştırıcı işlere merakın artması, daha düşük pozisyonlarda çalışma zorunluluğu oluşturur. Eksik donanımın  yüzünden işten çıkarılma bile olabilir. Ketu 10. Evde özellikle güvenlik sektöründe ve IT sektöründe  çalışanlar için tehlikeli bir geçiş dönemini anlatıyor, Koç burçlarından bu işlerde çalışanlar varsa, büyük sıkıntılar bekliyor.  Beklediklerinin altına fit olmalı, bu dönemde gözün yükseklerde olmamalı, “kendimi geliştiriyorum  bu da bir deneyimdir bu dönem geçecek” demelisin ancak o zaman bu 1,5 yıllık dönemi daha rahat  geçirebilirsin.

KOÇLARA MUTLULUK EVLİLİK ALANINDA…
İnsan mutlu oldu mu her işin üstesinden gelir, mesela  iş ki hayırlı bir eşi olsun. 12 Eylül’de transit Jüpiter Koç burcunun ilişkiler alanı olan 7ci eve Terazi’ye girecek. Evlilik, ortaklık alanında gelişmeler sevinç ve mutluluk verici, umut getiricidir. Mutluluğu eşinizden veya ortağınızdan yana tadabilir, diğer gezegenlerin oluşturacağı sıkıntıları hissetmez ve gözünüz görmez.
Ayrıca Eylülden itibaren, yeni ve pozitif arkadaşlıklar edinecek, sosyal çevrenizde olumlu değişimlere, iletişiminizin genişlediğine şahit olacaksınız. Yeni, uzun kontratlar için yine Eylülden sonrasını tercih etmenizi öneriyorum.

Koçlara esenlikler diliyorum, her şey gönlünüzce olsun. Sevgilerimle. Namaste <3

  
Notlar, burçlarınızı okurken dikkat etmeniz gerekenler  :


 1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin, yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar sadece AY burcuna göre yorum okumalılar. Sizin için yaptığım Ay hesaplatıcı program. Programın uzay-zaman hesaplatıcı kodları için Hindistan’dan dostlarımıza da buradan tekrar selam ediyorum.


2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun. Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen ve sonucunda olumlu değişimler oluşturan bir kişiysen yükselen burcun güçlüdür. Birşeylere çaba gösterdin ama sonuçlar olumsuzsa ya Ay burcun zayıf  ya da kendin zannettiğin kadar güçlü olmayabilirsin. Bu durumda  yükselen burcun seni yanıltıyordur o zaman yükselen yorumlarına  gitme . Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.

3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.

Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla


Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için sizin için yaptığım videoya tıklayın


Sevgilerimle 

Namaste


Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilirsiniz. KÜNYE özgeçmiş..."


Jyotişa Pandita NANDİ Himalaya. Paraşara / Jaimini / Vastu İç Mimari uygulamaları.  Brihaspati Devaguru Center- Hindistan / Rama Mantra Şastra Akademi  Danimarka. İletişim "vedikastroloji@yahoo.com" Facebook Vedik Astroloji Bülteni, VedikAstroloji Blog yazılarımın her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.


Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR