OĞLAK BURCU

Herşeyi bıraktığımız gibi bir dolunayı daha geride bırakmış bulunuyoruz. Vedik astrolojiye göre  İkizler burcunun son derecelerinde oluşan bu dolunay Punarvasu Nakşatrasında oldu bitti. Punarvasu doğası gereği yumuşak etkilere sahiptir. Oluşan negatif olayları kolay atlatma ve çözümler sağlar. Sert birleşimler de vardı  son bir aydır, bunlar Ketu ve Mangal (Mars) birleşimi en sert gördüğüm etki ; kavga, öfke patlamaları, acaip kazalar diye özetleyeyim. İkizler dolunayı yöneticisi olduğu için Merkür sorunlarını daha fazla öne çıkartıyor; ve bu sert birleşimlerin sonucunu büyüterek bizim doğamızdaki iletişim problemlerini  anlayışsızlık katsayımızı yukarı çıkartacak etkiye sahiptir. Yay-İkizler hattı yani karşı olduğu burç arasında olan Güneş-Ay yerleşimi dolunayın Yay ve İkizler temasını vurguluyor. 

Güneş Yay burcundadır: Adil davranıyor muyuz?Adaleti koruyabiliyor muyuz? Rahu'nun Güneş'e  açısı yüzünden bunu sağlamakta büyük sıkıntı görünüyor. Öte yandan Güneş Yay'da iken savunma gücü yüksektir, kendimizin doğrularını irdelemek, kendi yanlışlarımızı bulmak kolaydır. Bugün (13 Ocak 2017) artık Güneş'in yay burcundaki son günü.   

Diğer yandan Ay İkizler'de dolunay oluşurken:  Adaleti sağlarken birbirimizi doğru anlayabiliyor muyuz? Birbirimizle iletişim kurarken alaycı mıyız? Gerçekçi miyiz? Seçtiğimiz cümlelerde başarılı mıyız? Bu konulara dikkat etmemiz şart bu ay.

Bu dolunaydan en çok hareketli burçlar etki alıyorlar; İkizler- Yay-Balık ve Başak burçları en çok hassas olan kişilerdir. Dolunayın yoğun etkisi ortalama bir hafta sürebilir. 

Bugün 13 Ocak 2017, Güneş 29 derece Yay burcunda burç değiştiriyor olacak. Yarın Oğlak burcunda Şankrantiye giriyoruz. Oğlak Şankranti Güneş'in Oğlak burcuna girdiği ilk güne verilen isimdir. Gün ışığı artık kuzey yarım kürede daha fazla artmaya başladığı için enerjilerin bizim üstümüzdeki etkisi daha olumlu hissedilir. Güneş Oğlakta iken iş dünyasında gelişmeler görülür. Naturel 10. burç olan Oğlak çalışkanlık ve azimle ilgilidir. Oğlak burcunda herhangi bir gezegen varsa o gezegenin temsil ettiği alanda çalışma dürtümüz yüksek olur. Valla sizi bilmem ama benim fikrimce çalışan kişinin sırtı yere gelmez. Bazı kurnazlar laf salatasıyla  öne geçtiklerini zannedebilirler ama çalışan kişi uzun vadede herkesin önüne geçer çünkü o kendini gerekli olan her iyi konuyla donatır ve  kötü zamanlarda bile çıkış kapısını en kolay bulan kişiler Oğlaklardan çıkmaktadır. 10. ev karmanın, yani olayların yeridir. Haritanın kral evi 10. evdir veya Oğlaktır. 10. evi güçlü olanın sırtı yere gelmez. 10. evde ister sert gezegenler olsun ister yumuşak gezegenler olsun kişiye bir yaratma potansiyeli verir.  Yarattığımız herneyse ondan elbette sorumluyuz.
Yükselene göre 10. evde Mars ve Güneş çalışırken çok enerji verir, insanlara hayranlık etkisi arttırıcıdır, ama mesela Mars aşırıya giderse işiniz iflas edebilir; Mars 10. evde işin kapanmasını çabuklaştırır.  Veya 10. evde Güneş eğer zararlı kullanılırsa kişinin sağlığını bozabilir. Çünkü doğal bir adalet var evrende, nahoş olaylar yaratanlar belki hemen tökezlemiyorlar ama bir gün bu oluyor. 

Her yerleşimi artı ve eksi yönleriyle değerlendirmek gerekiyor. Mars ve Güneş Oğlak'ta bu tarz etki iflas etkisi vermez, 10. eve göre daha iyi yerleşimdedir. 

Vedik astrolojiye göre  14 Ocak-13 Şubat arasında doğan kişilerin Güneş'leri otomatik olarak Oğlak burcundadır. 
Artvin'e sevgiler...

Natal Chart

Date:          January 14, 2017
Time:          13:46:20
Time Zone:     3:00:00 (East of GMT)
Place:         41 E 49' 00", 41 N 11' 00"
               Artvin, Turkey
Altitude:      0.00 meters

Lunar Yr-Mo:   Durmukha - Pushya
Tithi:         Krishna Tritiya (Ma) (84.74% left)
Vedic Weekday: Saturday (Sa)
Nakshatra:     Aasresha (Me) (28.36% left)
Yoga:          Priti (Me) (0.45% left)
Karana:        Vanija (Ve) (69.48% left)
Hora Lord:     Moon (5 min sign: Vi)
Mahakala Hora: Saturn (5 min sign: Le)
Kaala Lord:    Jupiter (Mahakala: Jupiter)

Sunrise:       7:36:31
Sunset:        17:07:29
Janma Ghatis:  15.4092

Ayanamsa:      24-04-45.00
Sidereal Time: 21:09:58
Bazen artık yıllardan dolayı bu tarih +1 gün atabilir yani 15 Ocak-14 Şubat! da olabiliyor. Bu kişiler çok iyi organizatördürler ve kozmozla çok ilgilidirler. Çünkü Hint şahaserlerinde yer alan kozmik yaratılış kitapları arasında en büyük kitap  Kozmik  Veda yazıtı Oğlak burcunda yazılmıştır. Güneş Oğlak burcunda doğan bir kişi Bhaga Adityanın gücüne sahiptir; iş bilir, yükselir. Bu dönem ışığınız yücelsin inşallah


Ek notlar: 


 1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.

2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.

3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla


Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayınNamaste

Jyotişa Pandita 

NANDİ Himalaya


Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilirsiniz. KÜNYE özgeçmiş..."


Jyotişa Pandita NANDİ Himalaya. Paraşara / Jaimini / Vastu İç Mimari uygulamaları.  Brihaspati Devaguru Center- Hindistan / Rama Mantra Şastra Akademi  Danimarka. İletişim "vedikastroloji@yahoo.com" Facebook Vedik Astroloji Bülteni, VedikAstroloji Blog yazılarımın her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR