ANGELA MERKEL

VEDİK ASTROLOJİ DOĞUM HARİTASI RASİ'DE
DEVLET İŞLERİ - POLİTİKA - BAŞKANLIK GÖSTERGELERİ


 Yeni Bir Nakşatra Çalışması... Almanya Başbakanı Angela Merkel 


Çalışkanlıkları  ve disiplinleri açısından Almanları severim. Tabi her memleketin kendine göre olumlu veya olumsuz tarafları mevcut, bendeki hem tatlı hem acı anılarıyla Almanya gönlümde güzel anıları ağır basan bir gurbet ülkesidir. Bugün ülkemize sık ziyaretler yapan Başbakan Angela Merkel hanımefendinin düşüncelerini biraz vedik astrolojiyle okuyalım. bakalım o neler düşünüyor? Ay burcu Oğlak, Ay yönetimindeki Sravana nakşatrasında doğan Angela Merkel, aslen fizik okumuş ve matematiği hep iyiymiş,  dede tarafı  Polonya köklerine sahip. Meslek değiştirmiş ve politikaya geçmiş.Natal Chart / Doğum Bilgileri ve Pancanga
Date:          July 17, 1954
Time:          18:00:00
Time Zone:     1:00:00 (East of GMT)
Place:         10 E 00' 00", 53 N 33' 00"
               Hamburg, Germany
Altitude:      0.00 meters
Lunar Yr-Mo:   Jaya - Ashadha
Tithi:         Krishna Dwitiya (Mo) (25.93% left)
Vedic Weekday: Saturday (Sa)
Nakshatra:     Sravanam (Mo) (8.17% left)
Yoga:          Priti (Me) (23.00% left)
Karana:        Garija (Ju) (51.86% left)
Hora Lord:     Moon (5 min sign: Ta)
Mahakala Hora: Venus (5 min sign: Ge)
Kaala Lord:    Mercury (Mahakala: Mercury)
Sunrise:       4:11:32
Sunset:        20:39:36
Janma Ghatis:  34.5193
Ayanamsa:      23-12-25.02
Sidereal Time: 13:19:56Göstergeler:

*Yükselen burcu Lagna- Akrep, matematik, hesap kitap işleri için Ketu güçlü olmalı ki, Akrep burcunun yöneticisi olan Ketu, burada ilk başta Mars'tan daha güçlü 8. evde yerleşmiş ama asalet açısından zayıf düşmüş-debil etkide Ketu, iş ve görevde matematiksel bir iş hayatı sürdürmez ve bayan Merkel sonra politik bir partiye katılıyor. Ketu nere... politika nere? Alakası yok birbirlerinin zıddılar. Ama yaşam Ketu ile açılıyor ve onun fizik-kimya okumasına vesile olmuş.

*Doğduğu gün 17 Temmuz, vedik astrolojide Güneş, Yengeç burcunda; Hakkani liderlerin Güneş'leri güçlü ve asaletli olmalıdır ki sevilsin ve güzel bir yönetim sergilesin, despot olmasın, benim dediğim dediktir demesin. Bu kişinin sevilmesi, halkı yönetmek için Ay güçlü olmalı, liderliği destekleyen Güneşi Ay'ın burcu Yengeç'te olduğu için yazdığım kriterlere çok uydu. Halkı hakkani ve kendine göre merhametli tarzıyla yönetir, sevilir, Dünya tarafından da sevilir. 

*Ay burcu- Oğlak 3cü ev, iletişim-savaş ve hareket bölgesinde. 3. evde Ay bereketlidir. Yanlış yemekten dolayı ömrü kısaltır ama liderler ve çok hareketli kişiler için iyi bir yerleşim. Oğlak bir toprak burcu ve 12 burç arasında en zor etki veren burç Kaliyuga burcu ve sonuçlarını geç verir. Ay Oğlak'ta orta yaştan sonra daha iyidir. Mücadele ve çalışma ile ancak başarılı yapar. Armut piş ağzıma düş olmaz. Nakşatra Ay yönetiminde yumuşak bir nakşatra olan Sravana. Oğlak olarak akıl çalışmakla alakalı, yerinde duramaz, hizmet etmeyi sever.  Savaş taktikleri vardır, bekler, bekler sonradan savaşır. Yılmaz. İnatçıdır. Çok dinler. Emin konuşur. Atak ve hırçın davranmaz. Ağırbaşlıdır. Beklenmedik güzel hamleler yapar. Ay anneliği simgeliyor. Angela Merkel'in hiç çocuğu olmamış. Ay Oğlak olunca ev işlerinden uzak durmayı seviyor. Çocuk karakası Jüpiter 8. eve gitmiş zararlı evde, çocuk sahibi olacak zamanım yok diyor.*Nakşatrası Ay, yönetiminde bu yüzden Ay yaşama baskın olacak: şirketlerde insan kaynaklarında çalışanların da Ay'ları güçlü oluyor. Merkel'in aslen idare şeklini büyük bir şirketin halka ilişkiler departmanında çalışmasına benzetebiliriz. Kendine değil, ülkesine hizmet etme bilincine sahip diyebilirim. 

*Neden fizik-kimya işini bırakıp politika kısmına geçti? Bir önceki örneğimde Madonna'nın ya doktor, ya şarkıcı olabilecek bir haritası var demiş izah etmiştim. Merkel, Akrep yükselenden dolayı 2 ayrı kaderi seçebilir. Birisi Mars'ın kader alanı diğeri, Ketu'nun kader alanıdır. Bu Akrep yükselenle doğmuş olanlara özgü bir ayrıcalık. Ketu'ya doğru gittiğinde, İkizler'deki birleşimden dolayı Merkür ve Jüpiter onu iş dünyasına, büyük şirketlere itiyor ama bu birleşim 8. evde olduğu için Almanya'da, doğduğu yerde işi devam ettirmesi mümkün olmaz. 8. ev aktivasyonu iş yaşamını bitirecek. Mars'a doğru yönlendiği zaman Yay'daki düşmüş-debil konumda Rahu ile birleştiği için Rahu'nun alanına gidecek. Politik işlerde Rahu haritada önemli bir göstergeç. Rahu düştüğü yerde olduğu için politikayı burada destekliyor. Rahu, daha güçlü olsaydı politikaya girmeyebilir mesela avukat, araştırmacı, veya bir mühendis de olabilirdi.  Ama Mars ve Rahu birleşimi 2. evde genel olarak politikaya iter. 10. evin Güneş tarafından yönetildiğini eklersem, hükümet için çalışacak bir karması bulunuyor. Zayıf Rahu-Mars birleşimi 2. evde olduğu için Merkel'in konuşmaları politiktir.  Bu Rahu-Mars birleşimi Türkiye haritasının 7. evine denk geliyor, bizim için bu yerleşimde Mars, iyi konumda değil. 7. evimizde sınırlarla ilgili ülke ilişkileriyle ilgili kaos oluşturur ve resistans verir. Merkel'in Ketu'su Türkiye haritasının 1.ci evinde, Ay üstünde; bizi mat edebilecek şaşırtacak ve üzücü sonuçlar oluşturur. Türkiye'yi hiçe sayıcı durumlar oluşturur.  Ama bir yandan da olumlu bir Jüpiter ve Merkür birleşim var; bu birleşim Türkiye'nin yükselen ve Ay burcuna denk geliyor. Yani şöyle: bazen şahane ilişkiler bir bakmışsın durup dururken nem kapmış ve kötü ilişkiler oluşmuş. Şu anki Merkür daşası bize fayda sağlar.

*Türkiye'nin Ay burcu İkizler- Angela Merkel'in Ay burcu Oğlak; 6-8 ilişkisinde aynı düşünmüyoruz anlamına geliyor, hatta aslen birbirimize iyi gelmiyoruz. Ne biz onu anlayabiliriz ne de o bizi anlayabilir demektir. Ama çaba harcayarak bu değişiyor. Şöyle ki: Türkiye'nin Ay burcu Aridra nakşatrasında ve Rahu yönetimde olduğu için , Merkel'i anlamaya ondan ziyade biz daha fazla çaba sarfedeceğiz anlamına geliyor. Merkel'in, Jüpiter ve Merkür'ünün bizim Ay Nakşatranız Aridra ile aynı olması diğer Dünya liderlerine göre onu bize daha fazla yakınlaştırdığı da bir gerçek. Biz Türkiye, Merkel ile anlaşmak, onu anlamak için her zaman daha sempatik veya uzlaşmacı  davranmayı seçeriz.  

*AL, Arudha lagna Oğlak ve Ay ile birlikte, ünlü olacağını, yaşlılık döneminde de liderlik pozisyonlarını koruyacağına işaret eder. Arudhadan 12. evde Rahu ve Mars olması diğer politik liderlerin ve düşmanların iz üstünde olduğunu kendisini desteklemediğini gösteriyor. Arudhadan 6. evde Jüpiter ve Merkür, lider için son derece zararlı bir yerleşimdir. Şu an Merkür daşasında olan Merkel'in 2015 yılından itibaren zorlandığını işaret etmekte. Her ne kadar 6. evde malefik Ketu iyi gibi dursa da, güçsüz olduğu için düşüş getirir.  

*Sayın Angela Merkel'in Ay'ı Navamsa, D9- talih haritasında Yengeç burcunda aşırı güçlü ve vargottama Güneş  ve Venüs ile de birlikte olduğu için Ona lider olarak dünya çapında kalıcı bir tanınmışlık verir. Ay, aynı zamanda (AK) Atma Karaka gezegeni, halkına hizmet etmeyi sever. Başkanlığı bir gün bittiğinde bile halkı için çalışmaya başka görevlerde devam eder.


*Ay, Dasamsa D10- kariyer haritasında Royal bir burç olan Koç'ta, 3. evde; antlaşmalar ve konuşmaları vasıtasıyla arabulucu bir lider olacak. Büyük devlet adamlarıyla ilişkide olacak. Rasi Lagna lordu retro Mars, Dasamsa - D10 haritasında Oğlak burcunda 12. evde yücelimde, Satürn ve Ketu ile birlikte; 12. ev yurtdışında önemli görevleri başaracağını, fakir ve güçsüz yabancılarla ilgileneceğini ama sonra başarısının düşebileceğini de işaret ediyor. Yurtdışını gösteren 12. ev: Merkel, politik yaşantısında yabancı memleketlerle olan ilişkilere önem verecek demektir. Keza bir şirkette çalışıyor olsaydı, seyahatler yapan ve uluslararası işlerde çalışan görevleri olurdu diyebiliriz. 

Önemli Yogaları Neler?

*Ay-Güneş İlişkisi : dolunaydan 2 gün sonra doğmuş, doğruluktan ve hakkaniyetten yanadır, ilk amacı pek de servet yapayım, lüks içinde yaşayım olmaz.  

*Guru Mangala Yoga: Mars-Jüpiter görünümü; aşırı enerji verir, aileye pek bağlı olmaz,  erkek gibi ben güçlüyüm der. Özellikle erkeklerin daha fazla aktif olduğu alanlarda bulunan kadın liderlerde bu görünüme sık rastlıyorum. Zaten onlarla mücadele edecek güç- ben de varım burada edası bir yerden gelmeli değil mi ?

*Satürn 12. evde yücelmiş: Terazi'de yücelimde olan Satürn dustana evde olması açısından iyi etkiler verecek,  uzun çalışma saatlerine dayanıklı olacak. Yurtdışında daha özel işler başaracak ama kendi memleketinde gizli düşmanları çoğaltacak.
*Düşmanlarını yenebilir mi?: Bir politikacının düşmanı veya rakipleri çok olur. Politikacının en önemli sorusu; "ben yenilir miyim? saldıran olur mu? suikasta uğrar mıyım? bana ne olur? rakiplerimi geçer miyim?" gibi soruları çok olur. Burada Mars'ın retro olması, düşmanların asabi olduğunu gösteriyor. Debil Rahu ile olan düşman, sonuna kadar Merkel'e kızar, onunla uğraşır onu zehirlemeye bile kalkışabilir ama sonuçta kazanamaz, düşmanlarına karşı galip  gelecek bir haritası var. 

*Rajayoga Mars-Jüpiter 1-5.evin lordları, 2-8. evde Raja Yoga veriyor, normal iş yaşamının bitmesi ve politikaya geçiren gösterge budur.  Özellikle lagna lordu Mars ile oluşan bu yogada, politika ile şahsi bir  ünlenme verecek. 

*Viparit Raja Yoga Mars-Merkür 6-8.evin lordları arasında olan bu yogada ya kendi düşecek ya da birinin kaybetmesiyle kendi yükselecek. Bu aslen sinsi bir yogadır. Fırsatçı yogası diyorum ben buna. Bir kişinin kaybından dolayı kazanmaktır veya kendisinin ayağını kaydıracak düşmanları gösteriyor. Merkür, çok güçlü ama Mars debil Rahu ile olduğu için 2ci dediğim daha geçerli. Yani daşası sert olmazsa ayağını kaydırmaya çalışacaklar ve Raja yogasını düşürecekler. 2015'te Merkür daşası başlayan Merkel'in önümüzdeki dönem iktidarda kalması zorlanıyor olacağını gösteriyor. Merkür de debil Ketu ile birlikte. Neden oy kaybetmeye başladı diyenlere vedik astrolojide viparit raja yogasından dolayı Merkür daşasında kaybetme etkilerine girmiş diye cevabı hemen verebilirim. Almanlar, Sayın Merkel'in mülteci sorununa yaklaşımını sevmiyorlar ve oy kaybetmesine en büyük neden olarak görmekteler. Halbuki Angela Merkel'in doğum haritası yabancıların korunmasına destek veren özellikleri var. Yukarıda belirtmiştim D10 Dasamsada Rasi lagna lordu Mars 12. evde Satürn ve Ketu ile Oğlak'ta yücelmiş ama retro olduğu için bundan vazgeçirmek isteyecenler çıkacak. O, fakirin, yoksulun ve acizin yanında olmak isteyecektir ama retro Mars olduğu için tam yapamayacak. Mültecileri korumak istemesi ona göre gayet insani ve gayet normal bir harekettir. Zira Atma karakakası Ay olan bir başkanın ilk düşüneceği kişiler kendisi olmaz, halkı olur. Bu durumlardan ötürü de geçen yıl sonbaharda ciddi bir oy kaybı yaşayan Merkel, 2017 Eylül'de yeni seçimlerde ne yapar?


2017 yıl döngüsü haritasında Terazi burcu yükseliyor, Venüs ise Rasi'ye göre 8. evde kalıyor. Yıl haritası güçlü değil bundan önceki 3 seçimde 2005-2009-2013 yıllarında hem daşası güçlü hem de yıl döngüleri güçlüydü. 2017 Sonbarda daşası Merkür-Merkür olacak. Viparit Raja yogası olduğu için oy kaybetmesini beklenebiliriz. Diğer adayların haritalarına da bakmak gerekir elbette, şu anda hala adaylardan bazıları belli değil ve isimleri belli olsa bile doğum haritalarını için doğum saatlerini bulabilir miyiz? Diğer adaylar Sosyal Demokrat Parti'nin adayı belli olmadı.  Sosyal Demokratların lideri Sigmar Gabriel, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ve Hamburg Belediye Başkanı Olaf Scholz adaylık için adı geçen isimler arasında görünüyor.Bu örnekte dikkat ettiyseniz Nakşatrasına-lorduna baktım, politik lider olma yogalarına daha fazla önem verdim. Yükselen burcu lagnaya, Aruhasına imajını da tabi muhakkak incelemek gerekirdi onları da ilave ettim. Doğum haritası daha detaylı analiz edilirken  başka teknikler de muhakkak kullanıyorum. Bu yüzden analiz yapmak uzun saatlerimi alıyor.

Yeni Nakşatra örneklerine devam edeceğim... Öptüm#nandihimalaya #vedikastroloji #jyotish #jyotiş #jyotisapandita #angelamerkel #şansölye #almanyaseçim2017 #başbakan #politika #ün #liderler #pozitif #burçlar #başarıEk notlar: 

 1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
http://ayburcunubul.co.nf/

2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.

3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla

http://www.vedicastrologer.org/jh/

Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın

https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGs

4- nakşatra nedir ?  facebook'tan da beni takip edebilirsiniz.  

https://www.facebook.com/127659313921092/photos/a.127664230587267.15838.127659313921092/1396005923753085/?type=3&theaterSevgilerimle 

Namaste


Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya
vedikastroloji@yahoo.com

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilir KÜNYE özgeçmişte detaylı özgeçmişimi okuyabilirsiniz. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR