GÜNEŞ TUTULMASI KOVA

26 Şubat, Kova burcundaki Güneş tutulma etkisindeyiz


Rasi Çakra - Tutulmanın Doğum Haritası 
Date:          February 26, 2017
Time:          17:00:00
Time Zone:     3:00:00 (East of GMT)
Place:         32 E 51' 00", 39 N 56' 00"
               Ankara, Turkey
 Lunar Yr-Mo:   Durmukha - Magha
Tithi:         Amavasya (Ra) (4.30% left)
Vedic Weekday: Sunday (Su)
Nakshatra:     Satabhishak (Ra) (48.21% left)
Yoga:          Siddha (Ke) (92.55% left)
Karana:        Naga (Sa) (8.60% left)
Hora Lord:     Mercury (5 min sign: Pi)
Mahakala Hora: Moon (5 min sign: Li)
Kaala Lord:    Moon (Mahakala: Moon)
Sunrise:       7:26:29
Sunset:        18:37:03
Janma Ghatis:  23.8967
Ayanamsa:      24-04-50.93
Sidereal Time: 2:37:50


Bu hafta genel olarak etki altında kalmaya müsaitiz. Çünkü Pazar günü yaklaşan Güneş tutulması etkilerini hissediyoruz. Aslında tam tutulma olmadığı halde etkisi yüksek olabilir, çünkü tutulmaya Merkür de katılacak. Merkür her türlü iletişimi ve ticareti temsil eden bir gezegen ve tutulmaya dahil olması iş dünyasında yakın dönemde sıkıntıları işaret eder. Merkür Güneş ile çok yakın seyredecek ve yanık pozisyonda olacak, üstüne bir de tutulma etkisinde kalacağı için alım-satım konularında istemediğimiz ürünlerin alımı, ürünlerin hatalı üretilmesine sebep olur. 

Ketu-Merkür birleşimi çok zararlı bir birleşim; insan sağlığına çok büyük tehlikeleri işaret eder. Özellikle kemiklerin kırılmasını kolaylaştıran bu birleşim için sağlıklı beslenmenin önemi çok büyük. Ürünler tazeliğini koruyamayacak şekilde paketlenebilir. Delik ambalajlar, kötü korunma şartları bu hafta daha fazla etki altında kalır. Taze yeşil sebzeler özellikle bu hafta çok temizlenmelidir. Merkür'ün tutulmaya sıkıntılı bir nakşatrada dahil olması nedeniyle, medya grupları, gazeteciler, yazarlar, oyuncular için de riskli konuları ilerleyen günlerde gündeme taşıyacaktır. Ketu- Merkür ile birleştiği için bu alanlara saldırılar oluşabilir.  

 Güneş Tutulması pazar günü Kova burcunda Satabişak nakşatrasında oluşuyor. Burası çok gizemli bir nakşatra; önümüzdeki dönem önemli bazı gizli belgelerin ortaya çıkacağını işaret ediyor. Tutulmayı konuk eden Kova-Satabişak zehirlerle de ilgilidir. Bu hafta toksik etkilere açık bir hafta. Çevre kirliliğine, çevreyi kirletecek kazalara karşı büyük kurumlar maksimum güvenlik tedbiri almalılar. Tutulmanın etkileri aylara yayılacaktır. Bu hafta bir olay olmadı diyip gevşememek gerekir. Tutulma etkileri sonucunda Güney Amerika, Atlas okyanusu ve Afrikayı daha yakından ilgilendiriyor.  Bir şey yaklaşıyor ama nedir bunu bilmek mümkün değil çünkü işin içinde Ketu var! Ketu genelde istenmeyen , istem dışı hatalar sonucu bazı sıkıntılı olayları işaret ediyor. Belki biri bir düğmeye hatalı basacak! Kimbilir. Olmasın inşallah. Ketu Kova'da yıkıcı güçte ve Güneş İle  çok yakınlaştı. Bugün Güneş 8 derecede Ketu 9 derecede! Hatalara açık bir hafta bu, bu yüzden önemli konularda adım atarken bu hafta çok daha fazla düşünmeliyiz. Bu tutulmadan en fazla etki alan Kova burcudur; Kova hataya müsait, Boğa iş dünyasında etkileniyor, Aslan'ın eşi ve ortakları etkileniyor. Akrep'in ise iç dünyasında değişim getirecektir. Diğer burçlar da dolaylı yönden etki alacaklar.   Farkındalığı bol dikkatli bir hafta temenni ediyorum. Sevgilerimle, Namaste. 


#nandihimalaya #vedikastroloji #jyotish #jyotiş #jyotisapandita #nakşatra #akrepburcu #jyesta #güneştutulması #satabişak #ketu  #şans #gelişim #olumlama #pozitif #burçlar #gününenerjisi #günlükyorum

Ek notlar:
1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. 
Ay burcunuzu öğrendiğinizde soğduğunuz NAKŞATRA YI da öğreniyorsunuz.
27 Nakşatra' Ay burcunuzun daha detaylı açıklamasını anlatır. Burada size 27 adet ay günü nakşatralarını hergün paylaşıyorum.
Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
http://ayburcunubul.co.nf/
2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.
3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla
http://www.vedicastrologer.org/jh/
Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın
https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGs
4- nakşatra nedir ? daha detay okumak isteyenleriniz ise aşağıda linke tıklayabilirler.
https://www.facebook.com/127659313921092/photos/a.127664230587267.15838.127659313921092/1396005923753085/?type=3&theater

Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya
vedikastroloji@yahoo.com

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilir KÜNYE özgeçmişte detaylı özgeçmişimi okuyabilirsiniz. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

2017