MADONNA

Bir Nakşatra Çalışması MADONNA İÇİN SAHNE DÜNYASINA İLGİ- ÜNLENMEK VENÜS

Ay burcu Aslan ve Venüs yönetimindeki Poorvaphalguni nakşatrasında doğan MADONNA.
Madonna , Yükselen burcu Lagna- Aslan
Doğduğu gün 16 Ağustos , vedik astrolojide Güneş Yengeç burcunda
Ay burcu- Aslan, 1ci ev şöhret bölgesi  
Nakşatrası Poorva Phalguni- Venüs yönetiminde
İsmi, annesiyle aynı ismi takmışlar başka isimleri de var "Madonna Louise Veronica Ciccone", ama o Madonna'yı kullanarak çok akıllık etti.  Çünkü Merkür yükselende kendisine ne iyi geliyor ne gelmiyor akıl edebilecek bir kapasite verir. Madonna derken ilk hece "Ma" harfi vedik nakşatra skalasında Aslan burcuna yükselen burç- lagnaya denk gelmesi ve üstüne de Ay burada olması bu isimle büyük şöhret verir.  


Madonna Natal Chart / Doğum Bilgileri ve Pancanga


Date:          August 16, 1958

Time:          7:05:00
Time Zone:     5:00:00 (West of GMT)
Place:         83 W 54' 14", 43 N 36' 23"
               Bay City, Florida, USA

Lunar Yr-Mo:   Vilamba - Nija Sravana
Tithi:         Sukla Dwitiya (Mo) (46.45% left)
Vedic Weekday: Saturday (Sa)
Nakshatra:     Poorva Phalguni (Ve) (62.91% left)
Yoga:          Siva (Me) (64.02% left)
Karana:        Kaulava (Ma) (92.90% left)
Hora Lord:     Jupiter (5 min sign: Cn)
Mahakala Hora: Saturn (5 min sign: Cn)
Kaala Lord:    Saturn (Mahakala: Saturn)

Sunrise:       5:40:58

Sunset:        19:38:02
Janma Ghatis:  3.5013

Ayanamsa:      23-15-50.06

Sidereal Time: 4:06:54Nakşatrası Venüs yönetiminde bu yüzden Venüs yaşama baskın olacak: güzellik baş temadır, ilişkiler-karşı cins-  ile ilgili konular aklında.
Venüs sahne dünyası ve karşı cins-ilişkileri destekleyen bir numaralı gezegendir.
Venüs doğum anında 12. evinde: yatak odası ve seks yaşamına ilgi akıl orada!  Şarkılarında müstehcen konular bolcadır. Seksi giyinir.
Ay-Merkür 1. evde Aslan burcunda yaşam amacı çok ünlü olmak. Aslan sahne dünyasının burcudur. 
Merkür+Ay: ya ünlü bir  doktor olacaktı ya da ünlü bir şarkıcı! Ama aslen aklında ne var? tıp mı okuyacak- şarkı mı söyleyecek?  10. evi Boğa-Venüs ile ilgili  tıbba ilgi pek vermez.  Tıp için oturacaksın araştırıcı olacaksın hayat kurtarmak isteyeceksin gibi gibi... Nakşatra Venüs ile ilgili olduğu için sahne ve eğlence dünyası aklında olacak.
Arudha Lagna AL İkizler burcunda; müzik alanında ünlenmek isteyecek. AL arudha lordu Merkür yükselen burcunda Ay ile , çok keskin bir zeka ve taktikleri de olacak. 
Merkür 1. evde Kubera yoga: para yogasıdır, bu kişinin nihayi amacı ise ünlenmek ve yanında da  ticari kazançtır.  Merkür 1. evde tüccar zihniyeti derim veya Merkür 1. evde laf ebesidir, hitabeti iyidir.  Az bilgiyle çok şey satar misali.. Retro Merkür ise bunu abartıyor demektir , sivri zeka oyunları demektir. 

Ay, Navamsa D9- talih haritasında Venüs ile birlikte Başak burcunda. Talihli olacağı alan yine Venüs ile ilgili olacağını burada da görüyoruz.


Venüs, Dasamsa D10- kariyer haritasında kendi burcu Boğa'da, Venüs işleri yaparsa iş yaşamında başarılı olur diyebiliriz.


Kısaca önemli Yogaları var mı?


*Ay-Güneş yer değiştirme yogasında parivartana: Atma karaka gezegen olan Güneş ortaya daha fazla çıkıyor, ben kraliçeyim-en büyük benim diye iddiası yüksek.


*Guru Mangala: Mars-Jüpiter görünümü; aşırı enerji verir; ki yaş oldu kaç hala sahnede deliler gibi dansediyor.


*Yogakaraka: gezegeni Mars Koç burcunda kendi burcunda çok güçlü ama Ketu ile birlikte, bazen konuşan kendisi midir? obsesyonel varlık saldırılarına  maruz kalabilir.


*Jüpiter MKS- 3. evde Jüpiter asaletini öldürüyor, pek çok koca ( Jüpiter Darakaraka) verir. 


*Guru Çandala Yoga:  Jüpiter-Rahu ile birleşim,  Jüpiter güçsüz olduğu için Rahu Jüpiter'i öldürüyor, dinsel ögelere karşı gelmek, otoriteye kafa tutmak etkisi artırıcı, geçende de Trump karşıtı gösterilerin en önde geleniydi ve hatta sahnede Başkana küfür etti.


*Kubera yoga: Merkür 1.evde, laf sokar, tartışır, para için herşeyi yapabilir, ticaret-iş dünyası sever.

*Güneş 12. evde MKS: sağlığa zararlıdır.  


*Rajayoga Venüs-Güneş 12. evde yurt dışında büyük otoriter duruş ve başarı verir.

*Rajayoga Mars-Jüpiter 3-9.evde: büyük yaşam savaşı sonucunda büyük başarı verir ama kişi devamlı bir arbede içindedir ve savaş halindedir. 

Bu örnekte dikkat ettiyseniz  Nakşatrasına-lorduna ve hangi evi yönettiğine, etkisi altında olan burçlara ve ilaveten de yükselen burcuna lagnaya ve Aruhasına imajına baktım.  Yani kestirmeden yol aldım. Doğum haritası tam analiz edilirken daha detaylı başka teknikler de muhakkak kullanıyoruz. 


Nakşatra örneklerine devam edeceğim... Öptüm
#nandihimalaya #vedikastroloji #jyotish #jyotiş #jyotisapandita #nakşatra #aslanburcu #sahnedünyası #ün #şöhret #şarkı #madonna #pozitif #burçlar #gününenerjisi


nakşatra nedir ek bilgi al facebook yazılarım:


https://www.facebook.com/127659313921092/photos/a.127664230587267.15838.127659313921092/1396005923753085/?type=3&theater
Ek notlar: 

 1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
http://ayburcunubul.co.nf/

2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.

3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla

http://www.vedicastrologer.org/jh/

Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın

https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGs

Sevgilerimle 

Namaste


Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya


Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilirsiniz. KÜNYE özgeçmiş...

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR