VENÜS ÖZELLİKLERİ


VENÜS BURÇLARDA ÖZETLE:
Venüs ilişkilerde en önemli gezegendir. Güzel bir Venüs aşk getirir. Baharda insan içinde bir uyanış hisseder ve insanların en çok aşık olduğu mevsim bahar aylarıdır. Baharda Aşk bir başkadır... Bu yüzden hazır bahara girerken geçmiş yazılarımı sizin için derledim . 

Kendi haritamızdaki yerleşimlerden daha önemli olan bir konu da sevginin temsilcisi Venüs'ün kendi başına yerleştiği yer, bunu sakın unutmayın, istediğiniz kadar allamaye kulli yogalarınız olsun, 7. evinizde şahane olaylar görünsün, bir prensle evlenmek mümkün gözüksün ama Venüs kötü yerleştiyse sevgiyi anlaman mümkün değil veya sevgiyi anlamayan bir eşin gelmesi mümkün oluyor. Örnek Prenses Diana'nın haritası incelenebilir, kendisi zenginlik içinde ama mutluluğu bulamamıştı. Cicim aylarının bitmesi de bu yüzdendir, Venüs asaleti gereği iyi yerleşmediyse tutku belirli bir sürede tükenir.

Venüs Koç'ta; hızlı aşklar, ateşli ve çekici aşık, birçok ilişki imkanı,

Venüs Boğa’da;  evlilikte mutluluk, güzel ve düzgün bir eş, sarsılmaz ve dayanıklı aşk

Venüs İkizler'de; cinsellikte aşırılık, yüksek libido, çifte ilişkiler,  eğitimli partnerler, zorlama varsa 2. evlilik şansı

Venüs Yengeç'te;  tutku, cinsellikte aşırılıklar, duygusal eşler, eşle zamanı evde harcama ev yaşamına fazla özen

Venüs Aslan'da;  aristokrat aileden hoş bir eş, derin ciddi çekicilik, ateş burcunun kurutuculuğu; dirilik, tazelik çabuk bitebilir

Venüs Başak'ta; cinsellik arka planda, mantık birlikteliği önde. Venüs Başak'ta düşer;düşük kaliteli dar kafalı kişilere dikkat.  Remedy  gerekebilir (remedy: sorunu giderici öneriler)

Venüs Terazi'de; aşk evliliği göstergesi, cömertlik, şanslı ve hoş  eş, pahalı evlere, takılara ve lükse düşkünlük eşi bezdirebilir

Venüs Akrep'te; çok gizli duygulara tutkulu arayışlara meyl, kıskanç, aslen çok bağlı fakat aldatılırsa artık sadık kalamayabilir, intikamcı

Venüs Yay'da; sevimli bir aşık, verici, heyecanlı görünüş altında bir çocuk ve bilge, mutlu başarılı evlilik, ufak tefek kaçamaklara sevinç

Venüs Oğlak'da; soğukluk, vefasız aşk ilişkileri, aşkta şerefsizlik, evliliğin gecikmesi, palavracı eşler. Üzüntüler çoksa remedy gerekebilir

Venüs Kova'da; orjinal görüşlere evet ama Rahu'nun burcunda ne beklersin? yabancı eş , hezeyan, hayal kırıklıkları, geç yaşta evlenmek

Venüs Balık'ta, yüceldiği yerde olumlu, bol aşk, sonuçta mutlu bir evlilik, alçak gönüllü güzel iyi eşler, evlilikte konfor, büyük evlerDAŞALAR  DÖNEMLER:
Bir kişinin evlenme zamanlaması haritasında daşa sistemleriyle gözlemlenebilir. Bunun için ilk 7. evdeki gezegenin daşası, 7. eve görünüm yapan gezegenin daşası, 7. evin lordunun daşasına bakın.

Eğer kişinin yaşı bu daşaların yaşandığı yıllarda evlenmesine olanak sağlamıyorsa ne yapalım? 

Venüs - Jüpiter ve Ay maha-antar daşa bakın, ek olarak 7.nin lordunun dispozitörünün daşasına, 7.nin lordunun navamsada bulunduğu burcun lordunun daşasında da gelebilir.
görsel: bir rasi harita için Venüs Daşa zamanlaması, 20 yıl sürer

Hangi daşayı seçeceğiniz de çok önemli, vedik astroloji hakkında bilgisi olanlara tavsiyem klasik vimsottari daşaya çok güvenmemeleri gereğidir. Klasik vimsottari daşa Ay Nakşatrasına göre hesaplamadır ve daha çok sağlık, ölüm zamanları  hakkında net bilgi yansıtır.

Evlilik için Şri Lagna, 7. Evin daşaları, Gece Gündüz doğumlarıyla ilgili daşalar ve Narayan daşa sistemleri evlilik zamanlamalarında daha vurucu sonuçlar verirler.

Narayana Dasa of D-9 chart (a versatile phalita rasi dasa):

 Maha Dasas:

 Li:  2012-04-12  -  2019-04-13
 Sc:  2019-04-13  -  2024-04-12
 Sg:  2024-04-12  -  2034-04-13
 Cp:  2034-04-13  -  2038-04-13
 Aq:  2038-04-13  -  2043-04-13
 Pi:  2043-04-13  -  2048-04-12
 Ar:  2048-04-12  -  2050-04-13
 Ta:  2050-04-13  -  2062-04-13
 Ge:  2062-04-13  -  2063-04-13
 Cn:  2063-04-13  -  2074-04-13
 Le:  2074-04-13  -  2079-04-13
 Vi:  2079-04-13  -  2081-04-13

BAŞKA BİR HESAP: Lagnanın boylamdaki derecesine 7.nin lordunun boylam derecesini ekle. Bulunan bu değere yapılan Jüpiter transitleri (Jüpiter bu noktanın üstünden geçerken, bu noktaya üçgen geçerken veya bu noktaya karşıt - 7ev sonra- dururken) sırasında kişi evlenebilir ama şart değil.

BAŞKA BİR HESAP: a=Rahu boylam derecesi - (eksi) lagnadan Jüpiter’e kadar olan boylam derecesi (saat yönünde) . Bu bulduğunuz derece evlilik noktasıdır. Ayrıca bu noktaya +90 (b noktası)  ekleyerek ve – 90 çıkartarak (c noktası) 2 ayrı nokta daha elde edebilirisiniz. Bu 3 ayrı evlilik noktasına oluşan düğüm transitlerinde (görünüm) evlilik gerçekleşecektir. Jüpiter veya Rahu haritada 4. evde bulunuyorsa bu noktaya a+ 30 derece ekleyerek hata gidermeniz gerekiyor.  Veya Jüpiter veya Rahu haritada 10. evde bulunuyorsa bu noktadan a- 30 derece çıkartarak hata gidermeniz gerekiyor.  Sonra yine b ve c hesabını yaparsınız.
1.in ve 7.nin lordlarının daşa ve altdaşalarında
 a.) Ay’ın bulundugu burca bakilir = terazi = yöneticisi Venüs = Venüs’ün derecesini al yaz.  b.) 7 nin yöneticisi bulunur = jupiter = nerde? = ikizler = yöneticisi kim? =
merkür derecesini al yaz. merkür ün derecesi + venüs ün derecesi toplanir=X. Bu X derecesine transit Jüpiter görünüm yaptığında evlilik olacaktır. Ama o anki kişinin yaşadığı daşa veya bhukti de 7.nin lordu ile ilişkili olmalı.
yükselen lordu 7. evde transitteyken
Kadın haritasında Jüpiter alt daşasında (bhuktide), erkek haritasında Venüs bhuktisinde.
daşa lordu ile alt daşa lordu arasında 7. ev bulunduğunda, (opozisyonlarında) bu devrelerin birinde.
Jupiter transit    yaparken bir burctan geçerken görünüm yaptigi burclar  5.,7.,9.; o burclardan birinde ana haritanin yükseleninin yönetici gezegenin
bulundugu navamsanin yöneticisi bulunuyorsa.
Jüpiter’in erkeğin Venüs’üne veya Venüs’ünün dispozitörüne aldığu tüm görünümler sırasında
Venüs’ün kadının Mars’ına veya Mars’ının dispozitörüne aldığı tüm görünümler sırasında
Jüpiter’in 7.ev veya Venüs’e görünümlerinde ve aynı anda Satürn’ün 5. eve veya 7. eve görünmüleri sırasında.
3cül daşa lordu (örnek Venüs-Ay-Merkür de Merkür) navamsada lagnaya veya 7. eve görünüm aldığında.
3cül alt daşa gezegenin olduğu yere (yukarıdaki örneğe göre Merkür’ün olduğu yere Güneş’in görünüm yapmış olması ) Güneş transiti olduğunda.
2.nin lordunun daşasında veya bhuktisinde
Transit Satürn’ün navamsanın 9.evine aldığı görünümler sırasında veya transit Satürn raside 9.un lordunun navamsada bulunduğu yere görünümünde.
Yükselen lordu 7. eve yakınsa erken evlilik verir. 
7. eve veya 1. eve yakın duran bir faydalı gezegen erken evlilik verir.

GÜZEL EŞ GÖSTERGELERİ:
Venüs Jüpiter’e görünüm alıyorsa, Venüs 7.de veya 7.ye görünüm alıyorsa, Venüs 7.nin lorduna görünüm alıyorsa
Mars 7. evde yükselimde ise
Venüs, 7.de faydalı bir burçtaysa
Faydalılarla birlikte dolunay varsa.
Jüpiter, 7.ye veya 7.nin lorduna görünümdeyse (eş çok da sadık olur)
Ay, Jüpiter, Venüs veya Güneş 7.evdeyse (açık, beyaz tenli bir eş olacaktır)
Lagnaya veya 7. eve faydalı görünümler varsa  (eş sexe düşkün olacaktır)

EŞİN ESMER VEYA KOYU BUĞDAY TENLİ OLMASI:
7.evde Merkür varsa
Satürn veya Rahu 7. evdeyse
7.evde zararlı gezegenler varsa veya 7.eve zararlı görünüm geliyorsa
Jüpiter kötücül bir evde ve zarar aldıysa

Başka bir Hint araştırması ise şöyle açıklıyor: 7. evdeki Ay eşin güzel olacağını gösterir. 7. evdeki Jüpiter eşin güzel olacağını gösterir. 7. evdeki Satürn eşin güzel olmayacağını ve yaşlı olacağını gösterir. 7. evdeki Güneş veya Merkür bir sürü kadınla yatan-kalkan bir erkeği gösterir ve çoğul evlilik verir.  7. evdeki Mars veya Venüs sex gücünün yüksek olduğunu ve kaçamak ilişklier de yaşanabileceğini gösterir.
Kadının haritasında Ay ve Venüs lagnaya yakınsa o kadın çok güzel olacaktır. Erkeğin haritasında Ay ve Venüs 7. eve yakın olursa erkeğin eşi çok güzel olacaktır. 

ELEKTRİK VAR MI?:
Karşı cinsin uyumu konusunda astrolojide en çok karşılaştığım sorulardan biri; “ Burcum Balık Yengeç’le anlaşabilir miyim?” tarzı sorular oldu. Buradaki soruda karşılaştırmak istediğiniz Güneş’lerinizdir.

Güneş, ruhun derin seviyedeki gelişimini simgeler, zodyaktaki 12 Güneş burcunun temel özellikleri bulunur. Her Güneş burcu sahibi ev yerleşimiyle ortak bazı paydalarda anlatılabilirler. 12 burcun bazıları yapısal özelliklerinden dolayı birbiriyle anlaşamaz.

Örneğin iyi açılı komşu burçlar (Koç-İkizler) birbiriyle iyi komşuluk yaparak uyumlu ilişkideyken, sert açılı komşular (Koç-Yengeç) birbirleriyle iyi anlaşamayabilirler.

Güneş burcu uyumu sorguladığınızda iki  kişinin ruhlarının birbiriyle olan sempatizasyonundan bahsetmeye çalışıyorsunuz. Bu sorgu yanlış olmaz, fakat karşı cins uyumunda iki kişiyi uzun süre bir arada tutacak göstergeleri bize veremez. Öncü sempatizasyonu sağladıktan sonra  manyetik çekiciliğin de derecesini kontrol etmeliyiz. 

Güncel deyişle acaba aranızda elektrik var mı?

 Bunun için iki kişinin Venüs ve Mars'larının karşıklı görünümlerine bakmalıyız. Kadının Venüs’ü Erkeğin Mars’ı ile ve Erkeğin Venüs’ü kadının Mars’ı ile uyumlu mudur?

- Venüs-Marslar karşılıklı birbirine nasıl açı alıyor? İki gezegenin diğer kişinin Venüs Mars’ına herhangi açı alması iyidir. Öncelikle kadının Venüs’ünün erkeğin Mars’ına açı alması idealdir. 

Küçük bir açı bile birlikteliğe enerji verirken Venüs-Mars kontağı yok ise elektrik uzun sürmez, öpüşürken heyecan alamayacağınız biriyle ilişki azap verebilir, cinsel ateş bitince bedenler yan yana durmak istemez, hatta bir arada yapılan hobiler biter, erken uyuma tembellik, depresyon gözlenebilir. Venüs-Mars bağı zor anlarda çiftlerin kopmasını   engelleyen bir unsur olabilir. 

Doğum haritasında kendinde Venüs- Mars açısı olmayanlar evlenirken cinsellikten çok güvene   ve mantığa önem vererek seçimini yaparken, Venüs-Mars açısı olan kişiler o enerjiyi otomatik yayan bu konuya daha önem vererek seçim yapan kişilerdir. 

- Sizin 1.evinize karşınızdaki kişinin gezegenlerinin düşmesi sizin ondan o gezegen semboliği üzerine bir sempatizasyon getirir. Örneğin sizin Venüs’ünüz partnerinizin yükselenine veya 1.evinde bir yere düşüyorsa partneriniz sizi fiziksel olarak çok beğenebilir. Satürn tersi etkiyi verecektir, sizi yavaş, bakımsız, yaşlı bulabilir.  7. Eve düşen gezegeniniz varsa eşiniz sizi partner olarak seçmeyi hızla düşünür, 5. Evine düşüyorsanız ise romantizm ve aşk hakim olacaktır. Aynı anda bu 3 konum da gerçekleşebilir. Örneğin sizin Venüs’ünüz onun 1. Evinde, Jüpiter’iniz 5. Evinde, Ay’ınız 7. Evindeki sonuç harika bir birliktelik olabilir.

Venüs Mars uyumu haricinde şu görünümlere de bakmayı ihmal etmeyin;

- Kadının gezegenleri erkeğin haritasında AY ve Venüs’üne  açı alıyor mu?

- Erkeğin gezegenleri kadının haritasında Mars ve Güneş’ine açı alıyor mu?

-2 kişinin yükselenlerinin yerleşimleri birbirine köşe ve üçgen evdeyse iyidir, birbirine dokunmaktan, el ele dolaşmaktan keyif alırlar. 6-8-12. Evdeyse kişiler fiziksel olarak bir arada durmak istemezler birbirini iterler bir nevi ten uyumunda sorun vardır diyebiliriz. 

-Entelektüel fikir birliği için Merkür, Ay, Jüpiter yerleşimleri de kontrol edilmelidir.

- Vedik astrolojinin evlilik konusunda en önemli göstergesi; elmas taşı olan 12. Evin arudhası  UPAPADAya  sonra  değineceğim. Bu konuya ilerledikçe daha detaylı bakacağız.

kaynak: http://vedikastroloji.blogspot.com.tr

Teşekkürler ve Sevgilerimle.
Kadim Vedaların Bilge Işığıyla Yaşamınıza Ferahlıklar  #nandihimalaya #panditaastrolognandihimalaya #jyotisapandita #vedikastroloji #jyotish #jyotisi #jyotisa #burçlar #gününenerjisi #günlükyorum #vedikastrolojiegitim #sertifikaprogramı #hindistan #vedabilgisi #rişiler #kutsalyazıtlar #remedi #çözüm #şans #gelişim #olumlama #pozitif  #ruhsalsıçrayış #değişim #derinebakış #sorunnerede #venüs #aşk #sevgi #evlilik 

görsel: rahat ol ve mucizelere inan

Ek notlar:
1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. 
Ay burcunuzu öğrendiğinizde soğduğunuz NAKŞATRA YI da öğreniyorsunuz.
27 Nakşatra' Ay burcunuzun daha detaylı açıklamasını anlatır. Burada size 27 adet ay günü nakşatralarını hergün paylaşıyorum.
Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
http://ayburcunubul.co.nf/
2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.
3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla
http://www.vedicastrologer.org/jh/
Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın
https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGs
4- nakşatra nedir ? daha detay okumak isteyenleriniz ise aşağıda linke tıklayabilirler.
https://www.facebook.com/127659313921092/photos/a.127664230587267.15838.127659313921092/1396005923753085/?type=3&theater

Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

vedikastroloji@yahoo.com

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir,kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilir KÜNYE özgeçmişte detaylı özgeçmişimi okuyabilirsiniz. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR