DOLUNAY 11 04 2017

ALTIN BİLEZİKLİ DOLUNAY; 10 NİSAN 2017 
Dolunay etkileriyle yeni bir haftaya başladık. Konuşacak çok konumuz var.  Toprak elementinden  bir burçta oluşan bu dolunayda bir rüyadan uyanmayı temsil ediyor, çünkü Dolunay aynı zamanda Jüpiter üzerinde oluşuyor. Ve Başak burcu Merküryen bir burç- iletişim ve sanaatkarlık ondan sorulur,  birbirimizi incitmeden düzgün iletişim kurabiliyor olmak çok önemli olacak. Bu dolunay sıradan olamaz çünkü gökyüzünde şu an 4 tane retro gezegen bulunuyor. Çok fazla çabalayacağımız bir haftadayız. Jüpiter ve yanık olmayan Venüs retrosuna karşın - saldırıları, terbiyesizlikleri tetikleyen zararlı bir Merkür ve Satürn retroları karşı karşıya gelen karşıt grupların dengeyi kurmakta zorlanacakları olayları işaret ediyor.   10 Nisan 2017 Dolunay’ı Vedik Astrololojiye göre Başak burcunun 27. Derecesinde tamamlanıyor. Bu alan Çitra nakşatrasıdır.

Modumuz şöyle olabilir; hiç de tınımda değil .... veya sen ne diyorsun kardeşimmmm???? gibi bir patlayış hali veya ayyy aman sen de ben haklı olduğumu zaten biliyorum hiç de umrumda değilsin gibi çeşitli açılımları olabilir. Çitra, Mars tarafından yönetilir, yapıcı-iş bitirici yönü olduğu kadar şiddet içeren unsurları da taşıyacaktır. Özellikle tartışmaları, kavgaları bu hafta (önümüzdeki 10 gün kadar) tetikleyecektir. *ÖĞÜT: 
Başak burcu toprak burcu ve mükemmeliği arıyor, onda doğurganlık özelliği yüksek yani bunu “üretim yapmaya yatkınlık ” olarak düşünebiliriz, Başak maddi konularda bereketi simgeliyor,   bu yüzden bu dolunayda kendine odaklanmak ve en iyi yapacağımız alanımızı keşfetmek, bu konuda en iyi olabilmek mümkün. En iyi olduğumuz alanımız bizim için altın bileziktir, yaşam boyu bizi doyurur. “Ya Zahir” , yardımcı olabilir.
* NİYET : 
 “EN İYİ OLDUĞUM ALANI GÖRÜYORUM.

*ÖĞÜT 2:
Başak ve dolunayın oluştuğu  Çitra nakşatrası içimizde yatan cengaveri keşfetmemize yardımcı olacak. Mars tarafından yönetildiği için , Mars macera sever ve cesaretlidir, Bu dolunay bize cesaret de veriyor, maceralara dikkat çeker.  Pısırık olmayız, densizler artabilir tabi ama sen cesaretlisiz zaten hiç sorun yok!  2. Öğüdüm şu ki:  bu dolunayda içimizde yatan cengavere odaklanabiliriz, bu bizim yaşamla olan mücadelemizdeki cesaretli yönümüzdür. Oluşan moral bozucu olaylardan etkilenmemek, cesaretlenmek, yaşama bağlanmak, isteklerini oluşturmak bu dolunayın en önemli konularından olacak.  Odaklanmakta sorun yok zaten bir takım olaylar oluşacak ve sen bunuönce biraz geriye çekilerek gözlemlemeli sonra ise  sonra ise üstüne giderek  açığa çıkartmalısın
* NİYET : 
 “İÇİMDEKİ CESARETİ UYANDIRIYORUM”   

*Retro Örnekleri :
Güneş retro olmaz geçtik, Ay retro olmaz geçtik. Kader düğümleri Rahu ve Ketu yaşam boyu zaten retrodur, saymıyorum bunu.
Geriye kaldı Merkür-Venüs- Jüpiter-Satürn-Mars. Bunlardan her biri yaşamımızda 2 şer tane evi –hayat konumuzu yönettiğine göre bir tane retro bile olsa bu alanlarda yaşamda gecikmeli olarak ilerliyoruz. 
*Örnek Akrep lagna kişisinde  Venüs retro olsun.
Venüs 7 ve 12. Evleri yönettiği için, 1. Evlilik alanında sıkıntı, ticari bağlamda ortaklardan sıkıntı, borçlarını ödemede gecikmeler, evlilik yaşamında huzursuzluk veya anlaşılamam getirebilir. Faydalı bir gezegen olduğu için baş etmesi kolaydır.
** Örnek2: Koç lagnalı kişide Satürn retro olsun. 10. Ve 11. Evleri yönetiyor; kariyerde ilerleyememe, gelirlerde istenilen seviye ulaşmakta gecikmeler, büyük kardeşte sorunlar, gereksiz bir yaşam yüküyle boğuşma verecektir. 
**** Örnek3: Hiç retro gezegeniniz yok ama gökyüzünde bir gezegen retro olunca, haritanızdaki alan neyse sadece o dönem için geçici sorunlar oluşturur sonra geçer. Ama yine sizin bu dönemde  çaba göstermeniz gerekir.
***** Örnek4: Retro gezegeniniz var ve gökyüzünde o gezegen retro olunca, haritanızdaki alan neyse  o dönem için  sorunlar yine  oluşturur  yine sizin bu dönemde  extra bir çaba göstermeniz gerekir. Bunun sonucunun ne olacağı o gezegenin retrosunun asaletine bakmak gerekir. Her burçta farklı sonuçlar getirir.


*Geçen hafta yazdığım detaylı "+RETRO-RETRO+RETRO-RETRO" makaleme de tekrar bir göz atın isterseniz.
https://www.facebook.com/127659313921092/photos/a.127664230587267.15838.127659313921092/1464401620246848/?type=3&theater


#nandihimalaya #vedikastroloji #jyotish #jyotiş #jyotisapandita #pandit #dolunay #nakşatra #çitra #birgünmutlaka #herşeyinzamanıvar #şans #gelişim #olumlama #pozitif #kendinegüven #mutluyum #cesaret #altınbilezik   #gününenerjisi #günlükyorum #vedikastrolojiegitim #namaste 


Ek notlar:
1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz.
Ay burcunuzu öğrendiğinizde soğduğunuz NAKŞATRA YI da öğreniyorsunuz.
27 Nakşatra' Ay burcunuzun daha detaylı açıklamasını anlatır. Burada size 27 adet ay günü nakşatralarını hergün paylaşıyorum.
Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
http://ayburcunubul.co.nf/
2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.
3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla
http://www.vedicastrologer.org/jh/
Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın
https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGs
4- nakşatra nedir ? daha detay okumak isteyenleriniz ise aşağıda linke tıklayabilirler.
https://www.facebook.com/127659313921092/photos/a.127664230587267.15838.127659313921092/1396005923753085/?type=3&theater

Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

vedikastroloji@yahoo.com

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir,kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilir KÜNYE özgeçmişte detaylı özgeçmişimi okuyabilirsiniz. 


Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR