KOÇ BURCUNDA YENİAY

Bu ayki konseptimiz yeniayda "pıtır pıtır patlayan bahar dalı gibi olmak"
Koç Burcundaki yeniayınızı kutlarım, Yeniay derecesi 12:23 Hint zodyağında 0 derece ile 13:20 derece arasında yer alıyor. Bu derece Batı zodyağında 26:00- 9:20 derece Boğa’ya denk gelir. Biz Panditler, Hint zodyağına göre yorum yapıyoruz. Ama batı Zodyağını takip edenlerinize de aralığı vermiş olayım. Güneş 12:22 Koç burcunda
Ay 12: 12 Koç burcunda
Merkür 2:11 Koç burcunda 
Üç gezegen birleşimindeki Yeniay Aşwini nakşatrasında oluştu. Transformasyon için yeni idealleri hayata geçirmek elzem artık, oturmamak , üretmek, harekete geçmek gerekir, yeni liderlerin ortaya çıkışını destekler, yaşam koçları ve danışmanlar için yeni fikirlerle insanlığa fayda sağlayabilecekleri verimli bir devredir. Pıtır pıtır patlayan bahar dalı gibi ol, yenilendin, tazelendin çünkü. Vedik astrolojiye göre Koç burcuna denk gelen bu yeniay Hamal Yıldızında (Aşwini) oluştu. Hamal Koç burcunun kafa bölgesine denk geliyor; Açılımı; inat etmek, kafayı bir konuya takmak, kıyasıya mücadele etmek, bu mücadele öfke barındırır bu yüzden kafayı toslamak da olası bu yüzden dikkatli olmak gerekir. Kime kafa tuttuğuna dikkat et, boyundan büyük işlere de kalkışma, kapasitenin farkına varanlar güzel sonuçlar alırlar. Vedalar döneminden *Büyük Kadim Üstad Paraşara'ya göre bu yıldız yeni keişflere açık ama Koç olduğu için başkalarına karşı saygı sorunu veriyor. Çünkü kafaya takmış dediği olacak ve başkaları umrunda değil. Eleştirilere açık değil, halbuki açık olsan kendindeki yanlış yönleri düzelteceksin. Ama bu Koç için gerçekten zor. Senin de hataların olabilir , bu ay zayıf yönünle yüzleşmeye ve bunu şifalandırmaya bak. **Batı dünyasından başka bir Üstad Ptolemy'ye göre ise bu sabit yıldız, Satürn - Mars karışımda etki veriyor, Baskı, zorlama, savaş - ölüm tehtidi zorlanmalara yakınlık oluşturur.
Yarın Ay Boğa burcunda yücelecek; Her yıl Koç'taki yeniaydan sonra oluşan 2 güzel günden faydalanmak gerekir. Yarın Akşaya Tritiya günüdür bu etki cumartesine de yayılacak. 28-29 Nisan'dan faydalanmak şart. Zodyağın kral ve kraliçesi olan Güneş ve Ay'ın asaletleri yüceliyor; doğum haritamızdaki özellikle Koç ve Boğa burcu alanından bize şans gelecektir. Yeniayın etkileri açısından da 28-29 Nisan'da akılcı kararlar almak, Koç'un olumsuz yönünü, eleştirileri ve zorlukları bizim lehimize döndürecek. Akşaya Tritiyayayı altın ile özleştiriyorlar bolluk bereket günü deniyor ama tabi durup dururken altın -bolluk bereket nereden gelecek, bu mümkün mü hayır değil . Ben bunu şöyle değerlendiriyorum, bir insanın kendi çapında bir kapasitesi vardır, bunu bu özel günlerde yine kendi çapında değerlendirebilirse daha iyisine ulaşabilir, kendi kapasiteniz ışıldayan bir altın gibidir, çoğu kişi kendinin farkında değil ve bir sürü desteği başkasından bekler, önce kendine sahip çıkabilmelisin. Şartları zorlamalısın. Koç burcu bireysel bir burçtur. Önce BEN der. Önce BEN de, bunu ukala bir tavırda ol diye söylemiyorum. Önce BEN deki güzel değerlerini masaya yatır, al sana Akşaya Tritiya işte kendi içindeki kral ve kraliçeni bir uyandır bakalım. Güneş içsel benlik Ay değerler ve psikolojik durum. Bunları dengeye getirmeliyiz. Sabah kalkınca kapının önünde altın bulmak olanaksız, kendi verilerini, aklını ve gücünü kullanmayı kolaylaştıran 28-29 Nisan'da harekete geç en azından.
Koç burcu ayrıca 1. burç olduğu için yükselen burcunu temsil eder. Bu yeniayda kendinle ilgili yeni yetenekleri keşfedebilir ve kapasiteni yükseltebilirsin. Yükselen burç güçlü olmazsa insan kendini sevemez. Başkalarına muhtaç olduğu düşünür ve yaşam öyle akar. Kendi çabasıyla yükselmiş, başarılara adını yazmış kişilerin yükselen burcu güçlü oluyor. Bazen bir bakıyorsun az eğitim ve sermayesiz nerelere gelmiş. Bu işte özgüvenin başarısıdır; kendinden emin ve BEN olabilmekle igilidir. BEN olabilmeyi başarıyla sağlamış bir kişi bir süre sonra BİZ olmaya da adım atar.
Başaramamış bir kişi ise büyük işler başarır ama sevilmeyen bir kişi olacaktır ki işte Koç burcunun en olumsuz yanı da budur, fazla benliğe kayarsa ruhsal yapısında tek başına kalmaya mahkumdur. Ve yaşam sonunda daha fazla sıkıntı ile karşılaşır. Güçlü bir benlik, biz bilincine doğru hareket edebiliyorsa muhteşem bir lider olabilir ve herkes tarafından da onurlandırılarak güzel bir karma oluşturur. Değil mi ama.

Koç burcundaki yeniaya retro Merkür de eşlik ediyor. İletişim hatalarının bollaşması yanısra başağırısı da eşlik edebilir. Ayrıca dalgınlıktan dolayı ocakta yemekler yanabilir, yangınlar çıkabilir , gazı açık unutmayın. 


EVRENİN UYUM ENERJİSİYLE HAREKETE GEÇEBİLMEYE DAVET EDİYORUM SİZİ...
Bugün  Ay Boğa burcuna girdiği zaman yarın yılda 1 kere oluşan güzel bir açılım verecek. Yarın 28 Nisan günü Akşaya Tritiya denilen bu özel günde gezegenler de hayli güzel etkideler. Yücelimleri bol bir gündeyiz. 3 tane Yücelim var. Bu yıl Venüs de yücelimde. Yücelimdeki gezegen kendimizi bu alanlarda iyi ifade edebilme etkisi verir. Bugün 19'dan itibaren 3 gün

*AY Boğa burcunda yüceliyor
*GÜNEŞ Koç burcunda yüceliyor
*VENÜS Balık burcunda yüceliyor
*JÜPİTER Hasta Nakşatrasında olduğu için AY ile çok uyumlu ve görünümü de var tabi bundan dolayı 2 kez daha olumlu olacak.
*MARS Rohini nakşatrasında olduğu için AY ile çok uyumlu
Uyum üstüne uyum var, sen de bu uyuma katıl ve kendini yücelt, kendine özen göster, kendin için iyi bir şeylere katıl, sen çok değerlisin bunun farkında ol. Tek başına yapamıyorsan , etrafından destek almalısın, sana ayna olacak yeni gruplar ve dostlarla da bu kolayca oluşabilir.

29 NİSAN CUMARTESİ SESLERLE ŞİFA ÇALIŞMASI yapacağım
Şimdi yerimiz belli oldu nihayet bildiriyorum:

12 astrolojik evin yani 12 burcun temel seslerine odaklanıyoruz ve bütün temel sesleri çalıştığımız için doğum haritasının şifalanmasında ilk adımı atıyoruz. Temel sesler ilk adımdır. Herkes için uygundur.
Çalışmanın temel amacında öncelik kendini ifade etmeni kolaylaştırmak, kendini anlamak, daha önce yaşadığın üzüntüleri temizlemek, karşı cins ile iletişim enerjin kopuksa yeniden bağlantı sağlamak, kendine güveni güçlendirmektir.
Bu çalışmanın düzenli tekrarlanmasıyla 8. ev borçlar evi düzelir, bereket ve bolluk anlamında 2.-11. evinde açılımlar da oluşur.
Bu sefer Ay'ın açısı da müsait olduğu için değişik olarak çalışmaya tıkanıklıkları açma çalışması olan Ganeşa çalışması da ekleyeceğim.

Kendinize iyi bakın. İyi olun.


Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

vedikastroloji@yahoo.com

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir,kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilir KÜNYE özgeçmişte detaylı özgeçmişimi okuyabilirsiniz. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR