MAYIS DETOX

MAYIS 2017 -VEDİC DETOX- GÜNLERİ 

Amaç: HERTÜRLÜ ARINMA VE DETOX İÇİN ÖZEL BESLENME

MAYIS AYI DETOX GÜNLERİ
Biz Panditler ve vedik astrolojide ilerlemek isteyenler gökyüzü olaylarına geçit veren özel günlerde özel bir beslenme uyguluyoruz. En meşhuru dolunay ve yeniaydan 11. Ay gününe gelen günde özel bir tarzda beslenmektir. Negatif enerjili olan bu günlerde irade bu şekilde güçlendirilmektedir. Ünlü savaşçı Kadim Vaişnava Üstadı Sri Krişna, bunun bu günde yapılmasını tavsiye etmişti.

Bu ay için günler şöyle

*6 MAYIS 2017 Güneş doğuşunda başlanır- 7 MAYIS 2017 Güneş doğuşundan sonra biter


** 22 MAYIS 2017 Güneş doğuşunda başlanır- 23 MAYIS 2017 Güneş doğuşundan sonra biter
Arzu eden herkes 24 saatlik bu  DETOX PROGRAMINI istediği yerde yapabilir. Özel bir yetenek veya eğitime gerek yoktur. Özellikle kavga -fakirlik-öfke sorunları-ne yapacağını bilememe hali için mutlak bir iyileştirme yöntemi olarak da vedik astrolojide bir remedi olarak önerilmektedir. Aşağıda bazı harita örnekleri paylaşacağım. Amaç  doğum haritamızdaki öfke gezegeni Mangal’ın düzeltilmesidir. Mangal (Mars), önemli bir blokaj gezegenidir. Serttir, kestirip atar, ara bulucu değildir, kafasına estiğini söyler, saygısızdır, onun dediği olur, insanları korkutur. Dünyada iyi veya zararlı Mangal konumuyla doğmuş pek çok kişi vardır. Dünyadaki şiddet, savaşlar ve zalimlik bu kötü yerleşimli Mangal ile doğmuş insanlar yüzünden başlatılmaktadır. Korku İnsanlığın en büyük düşmandır. Bu yüzden zararlı Mangal’ın edepli hale gelmesi şarttır ki bize huzur ve ferahlık sağlasın.  

NASIL YAPILACAK:
1. Seçenek: 24 saat tam oruç tutulur
2. Seçenek 24 saat sadece su içilerek oruç tutulur
3. Seçenek öğlene kadar tam oruç tutulur (saat 13:00) sonrasında su içilir veya listedeki besinler tüketilebilir.
4. Seçenek 24 saat listedeki belirli yiyecekler tüketilerek beslenme sağlanır,  yediğimiz miktarlarda nefsimizi tutmalıyız ve miktarları abartmamalıyız.


tiyo: Bu orucu 1 yıl yapanlar muhteşem sonuç almışlardır yani ayda minumum 1 kere yılda 12 kez.

HEM RUHSAL HEM DE BEDENSEL ARINMA ORUCU OLAN BU DETOX PROGRAMI NE İŞE YARAR?
BİR GÜNDE GERÇEKTEN NELER KAZANACAĞIZ?
Ayda iki kere Dolunay ve Yeniay zamanında, Ay en büyük ve en küçük haliyle büyüyüp küçüldüğü için enerjisel bir değişime uğruyoruz. Nasıl bu zamanlarda denizlerde kabarma ve cezir oluyorsa aynı şekilde bedenimizdeki suda da aynı doğal oluşum etki gösterir. Bu günlerde tahıl, buğday ve unlu yiyeceklerden uzak durmak bedendeki su oranını dengeye getirir. Bunun sonucu da hem bedensel sağlık hem de ruhsal arınmadır. Hazım için harcanmayan enerji kalp çakrasında yoğunlaşır ve bize ruhsal derinlik getirir. Zihin sakinleşir ve düşünce durur. Tüm stresler unutulup içsel huzur ve sakinlik deneyimlenir. Kalp çakrasında ruhsal enerjinin toplanması sonucu kalpteki Üstün Ruh ila irtibata geçme çok kolaylaştır: tefekkür ruh hali içine kolayca girilir.
 Tüm dikkatin ruhsallığa verilmesi önemlidir, alış veriş, temizlik, vs. gibi günlük işlerden uzaklaşmak rahatlama verir. Spritüel konulara önem verilmelidir. Dış dünyaya değil içinize kendinize odaklanın. Mümkün olduğu kadar içe dönüp meditasyon ve tefekkür yapılabilir. 5000 yıl önce bağlayan yozlaşma çağı içindeyiz, beklemediğimiz kötülüklerle karşılaşmak her zaman artık olasıdır, bu yüzden bunlara maruz kalmamak için vedik astroloji bazı şifa yöntemleri sunuyor, bunlardan birini şu an okumaktasınız. Bu yozlaşma çağı olan Kali çağında negatif enerji tahıl ve buğdaylar vasıtasıyla bedene giriş yaptığı vedalarda belirtilmiştir. Yeniay ve dolunaydan sonraki 11. Gün Güneş ve Ay arasındaki açılanma kalıbı Mars açısından negatif enerjili bir gün oluşturur. 


Başlangıç: Güneş doğmadan 96 dakika önce oruç başlar
Niyet: Sadece arınmaktır, başka bir dilek tutulmaz. 
Bitiş: Bir sonraki gün Güneş doğduğundan itibaren 3 saat içinde kahvaltı ediniz. 


Mayıs ayı başlangıç bitiş zamanları Türkiye içindir, çok uzak şehirler için bu arınma bazen 1 gün öncesine (Türkiye’nin doğusunda kalan ülkelerde, Örnek Çin) veya 1 gün sonrasına gelebilir (Türkiye’nin batısında kalan yerler mesela Amerika) . Bazen Ay’ın özel pozisyonundan dolayı Londra gibi yakın batı şehirleri de gün fark edebilir. Böyle bir durum varsa bana sorabilirsiniz. Türkiye’nin her şehri için gün değişmeyecektir, aynı gündür.
Kendiniz hesaplamak isterseniz: Başlangıç saati yerel saatinize göre güneş doğuş saatinden 96dakika çıkartın, bulduğunuz saat sizin oruca başlangıç saatinizdir. Bu saate kadar bir şey yiyip içebilirsiniz. Yukarıda verilen saat sadece İstanbul için geçerlidir. Bitiş saati de ertesi gün güneş doğduktan sonra yaklaşık 4 saat içerisinde arınma orucu bitirilmelidir.

Oruç Tutmanın Önemi
Vedik metinlerde manevi hayatı derinleştirme ve ilerletme açısından tavsiye edilen en önemli tedavi; oruç tutulması ve beslenmenin düzeltilmesidir. Genelde bu detox çok basit veya gereksiz görülüyor mesela “Bu Detox evlenmeyenlerin kısmeti açacak ...” yazsaydim katılım oranı 10binleri bulurdu. Ama işte buna gidilecek yolda senin belki de bir blokajın var, ve mutluluk sana gelmiyor, onun yerine öfkeli eşler geliyor, veya öfkeli sana bağıran bir patron veya ebeveynler bile bu sorundan kaynaklanabilir. Paranın elektronik ortamda çalınması, gasp edilerek paranın çalınması, para kayıplarının bazen sebebi Mangal’dır yine.   Bu yüzden bu arınmada dilek dilemiyoruz . Tek dileğimiz olumsuz geçmiş karmadan arınmak olabilir.  Karma temizliği yıllar sürüyor o da doğru yöntemi bulduysan anca.... 
Hap çözüm yoktur.  Çözüm kendinsin . Parlak arınmış zihin ancak mutlu olur. + extra Çözüm kendine uygun remedi yi uygulamaktir ki bunun için doğum haritasına bakılarak çözüm üretilir.
Arınma günlerinde spritüel aktivite yapmak sizin için çok faydalıdır. Bu günlerde  mümkün olduğunca uzun süre oruçlu kalmaya gayret edin. Hastaysanız tabi su için ve az yemek tüketin aç kalmayın. Tahıllardan uzak durduğunuzda bile büyük fayda göreceksiniz. Oluyorsa eEn azından saat 13:00'e kadar tam oruç tutmaya gayret ediniz. Başaramıyorsanız çok hafif yiyecekleri tercih etmelisiniz. Tam orucu tutamıyorsanız su ve taze meyvelerle güne devam edebilirsiniz.


Arınma günü   Yenilmeyecek Yiyeceklerin Listesi:
- Et-Tavuk-Balık-Yumurta gibi hayvan etleri yenmez.  
-Domates, patlıcan, karnabahar, brokoli, dolmalık biber, pancar, acı kavun, zeytin- havuç
-Bezelye, nohut ve tüm baklagiller (fasulye, bakla, soya, mercimek vb.), buna baklagillerden yapılmış bütün ürünler de dahildir (tofu ve diğer soya ürünleri gibi)
-Tahıllar (buğday, çavdar, yulaf, mısır, pirinç) ve tahıllar ile baklagillerden üretilmiş her türlü un (buğday unu, nohut unu, çavdar unu, irmik gibi)
-Mısır veya tahıllardan imal edilmiş nişastalar ve bu nişastalardan yapılmış veya karıştırılmış ürünler (kabartma tozu, karbonat, mısır şurubu içeren içecekler ve yiyecekler)
-Tahıllardan üretilen bütün yağlar (mısır yağı, hardal yağı, susam yağı, zeytin yağı, margarin gibi) ve bu yağlarda kızartılan bütün yiyecekler (kızartılmış kuruyemişler, patates cipsleri ve diğer atıştırmalık kızarmış yiyecekler)
-Ayçiçek çekirdeği, kabak çekirdeği gibi kuruyemişler tüketilmez
-Bal ve nişastadan yapılmış tatlılar yoktur
- Tütün- çaylar- neskafe ve kahve içilmez.
Özetle : Ekadasi orucu vejeteryandır ve tahıllardan yapılmış yiyecekler yenmez: buğday ürünleri, ekmek, börek, çörek, kek, müsli, makarna.
NELER YENEBİLİR?
 Su, süt, ayran, bütün meyveler (taze ve kuru), patates, kereviz gibi kök sebzeler (havuş hariç) , hıyar, limon, hindistan cevizi, şeker, tüm süt  ürünleri;  peynir, yoğurt, tereyağı, fındık, fıstık tüketilir.

Bir öneri: Patates ince dilimlenerek üzerine yoğurt sürülerek tuz ve karabiber ile tatlandırılıp fırında pişirilebilir. Başka baharat kullanmayınız.

ÖNEMLİ: BAHARATLAR KESİNLİKLE DİĞER GÜNLERDE KULLANDIĞINIZ BAHARATLAR OLMAMALI. LÜTFEN EKADASİ İÇİN AYRICA KARABİBER VE KAYA TUZU BULUNDURUNUZ. TUZ, ÖĞÜTÜLMELİK KAYA TUZU OLMALI, KARABİBER TANE OLURSA EKADASİ YEMEĞİNİN ÜSTÜNE O ANDA EL DEĞİRMENİNDE ÖĞÜTÜLÜP EKİLMELİDİR. VE SADECE EKADASİ İÇİN KULLANILACAK ŞEKİLDE AYRI BİR KAPTA SAKLANMALIDIR.


EKADASİ GÜNÜNDEKİ KURALLARA ÇOK İYİ UYULMALIDIR. AKSİ HALDE EKADASİ SAYILMAZ. LÜTFEN YUKARIDAKİ KURALLARA DİKKAT EDİNİZ.


Oruç ertesi gün Güneş doğumundan sonra buğday ürünleri, ekmek, vb. gibi hayvan ürünleri içermeyen vejetaryen bir menüyle bozulur.

ÖRNEK MENÜ:
Hindistan cevizi yaginda Patatesi soteleyecegim. Üstüne dil peyniri eriteceğim. Yanına ayran salatalık çok güzel gidiyor. Ara öğün için tuzsuz badem -az şekerli bir meyva veya muz da güzel gider .ZİHNİN DENGELENMESİ İÇİN GECE MEDİTASYONU  
Meditasyonu bedensel arınma ile birleştiriyoruz ve amacımız zihnimizi de arındırmak, zihni güçlendirmek , korkulardan arınmak. Korku blokajdır.
Zihin de arındırılmalıdır ;  dışarıdan-karmamızdan - hatalarımızdan gelen her korkunun giderilmesini sağlıyoruz  .
Gece  21:30-23:30 arasında Meditasyonla da bunu pekiştirmeliyiz.
Meditasyon çeşitleri var ama bugün konumuz bu değil
Müzik eşliğinde yapabilirsiniz.
Sessiz bir yerde dik bağdaş kurarak otur.
Mum güzel bir koku yakabilirsin
İstersen önce mantra-dua yapabilirsin

Meditasyon bilmeyenlere bir öneri:
Minimum 30 dakika sessiz kal
40 Dakika yaparsanız daha iyi olur
Düşüncelerin gelip senden çıkmasına izin ver
Hiçbir düşünceye karşı koyma
Yaşanmış bir sürü anı sana gelecektir
Ne gelirse gelsin senin parçan
Bu parçanı severek ona bak 
Sonra onları yavaşça suya - havaya bırak gitsinler (hayalinde)
Müzik yardımcı olabilir dinleyebilirsin
Süre geçtikçe boşluk oluşabilir bu da iyidir
Olayı deneyimle...
Sessiz olarak 40 dakika bile  otursan başlangıç için iyidir

Bunu bir disipline edip her gece veya haftanın belli günleri yapabilirsen zamanla yol alırsın ve yaşamda güçlenirsin, zihni güçlü olan korku tanımaz ve başarılı olur, iyi karma uygular, ailesi de bundan faydalanır, çevresi de.

Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

vedikastroloji@yahoo.com

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir,kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilir KÜNYE özgeçmişte detaylı özgeçmişimi okuyabilirsiniz.  

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR