CUMARTESİ

Satürn, yani Şani cumartesileri en fazla aktif olmaktadır. Şani hangi evinizi yönetiyorsa o ev aktif olur, Şani üzüntü vermek ister, mutluluk verdiği görülmemiştir, yaşlandırıcıdır, hücreleri de öldürür. Üzüntü vermemesi için o seni hırpalamadan sen elinden geleni yapmalısın, en doğrusu vermektir. Elinden ne geliyorsa verebilmelisin. Şani pek vermeyi sevmiyor. İçinden gelmiyor. Ben desem ne olacak ki içinden gelmiyor zaten. Ama yazayım ki bazen bilince insan kendini zorlar ve aa bak bu bana iyi geliyor der ve yapar. İnternetteki insanların yüzde çoğunluğu gördüğüm kadarıyla alma derdinde. Hep bana hep bana diyorlar. Hep kendileriyle ilgileniyorlar, azınlık ise tersini yapıyor. Verici insanlarımız da var çok şükür. Ben internetin gerçek karakasınının Şani olduğunu düşünüyorum. Çünkü vermeden alma modu Şaninin işidiir. Şani bencildir. Şani sadece kendi sorusunun cevaplanmasını sever. Devamlı direkt ve kabadır soru soranlarda Şani çok serttir ama bunu da genelde kederden ve sıkıntıdan yapıyor. İçi rahat değil zira. Vermeyi de sevmiyor. İnsanları kullanmayı çok seviyor. Bunda da kendini haklı görüyor. Bu anlatıklarım bencil Şani.

Verici Şani ise kendini düşünmüyor çok fazla veriyor, kendini unutuyor. Aşırı fedakar.
Her ikisi de iyi değil- orta yolu bulmalı- al ve yeterince paylaş.
1 Şani güçlü olunca insan çok çalışkan olur ve hatta Jüpiter ve Güneş de iyiyse spriitüel uygulamaları harika uygular.
2 Şani güçsüzse insan kederden sıyrılamaz.
3 Şani retro ise insan devamlı üzüntü içindedir.
4 Şani yaşamı uzatır ki karmaların yansın bitsin
5 Sert Şani günah işlemeye teşvik eder= kötü karma,
sonucunda sırtından vurulacaksın, Şani arka taraftan yaklaşır
6 Şani yükseleni görüyorsa kişi melankoliktir alkol sever ve hatta bağımlısı olabilir
7 Şani, yaşlılar ve yoksullardır onlara ihtimam gösterin
8 Şani, yavaştır, yaşam veya beden yavaşlamışsa Şani aktif oldu çaresini ara diyor...
Sadece para vermek yeterli olmaz. Bilgi vermek, kötü gününde yanında olmak, hastalara yardımcı olmak gibi de olmalı. Şani hangi eve giderse o eve keder verir.


örnek 1 ŞANİ 4. EVDEŞani 4. evde Ay ile birleşimde Kalika yoga kavuşumu oluşmuş, keder 4. ev üstünde olacak. 4. evde malefikleri istemiyoruz. Şani , 4. evde kişiye bencilce güçler verecek ve etrafını mutsuz edecek. Etrafına iyi etki vermeyecek. Anne mutsuz, kişi evinde mutlu olamayacak. Harita bir bütündür diyoruz her zaman tabi diğer faktörler de çok mühim mesela burada Jüpiter'in yükselen evde olması bu durumu kurtarıcı etkiler sağlayabilir. Lakin etrafı sert gezegenlerce sarılı bir Jüpiter bu ; kişi üstünde çok baskı var çünkü yükselen burca ve Jüpiter'e Rahu-Mangal ve Şani aynı anda görünüm verdiği için sıkınıtlı bir harita örneği oluyor. Burada kişi bilgili , çok eğitimli ama çok da ama kederlidir. Borçlar içindedir.


ÖRNEK 2 ŞANİ 3. EVDE


Yukarıdaki haritanın 2 saat kadar sonraki haline bakalım. Şani 3. evde Ay ile birleşimde Kalika yoga kavuşumu oluşmuş, keder 3. ev üstünde olacak. 3. evde malefikler kişinin mücadele gücün artırır. Şani, 3. evde kederi kardeşler, komşular üstüne verecek. Ev alma komşu al derler ya burada kişi kesinlikle buna dikkat etmeli, çünkü sorunlu komşular ona ömür boyu çektirebilir. Kardeşler çok kederlidir. Yine harita bir bütündür prensibinden çıkarsak, Jüpiter'in 12. evde sert gezegenlerce sarılı olması yurtdışı etkilerinin sakıncalşı olduğunu gösteriken kişiye indirekt etki verecek. Yuklarıdaki haritada ise direkt kişinin kendisini etkiliyordu. Burada kişi kederli değildir. Şani, Terazi lagna için 4 ve 5. evleri yönetiyor, bu evler de hem köşe hem de üçgen ev olduğu için Şani ona faydalar getirecek (kardeşler ve komşu harici) .

Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

vedikastroloji@yahoo.com

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilir KÜNYE özgeçmişte detaylı özgeçmişimi okuyabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR