HAZİRAN 2017

HAZİRAN’IN GETİRDİKLERİ

BUGÜN AKREP’te DOLUNAY 9 Haziran

JÜPİTER, Retrosu bitiyor 9 Haziran

 ŞANİ, AKREP BURCUNA GERİ DÖNECEK 20 Haziran!

Bugün sideral zodyakta Akrep dolunayını deneyimliyoruz. Vedik astrolojiye göre 24 derecede oluşan bu etkileşim burcun 3. Dekanatında yani simgesi akrep hayvanı olan bu burcun kuyruk bölgesinde yer alıyor. Bu durumda bu dolunayın temel kalıbı şu; zayıf yönlerimizden bir tanesi var ki; bununla yüzleşmek hiç hoşumuza gitmiyor. Bunun ortaya çıkması ve bilinmesi bizi rahatsız eder. Üzerimize basmış, bizi bir şekilde kullanmış kişilere karşı kırgınlıklar hatırlanır ve su yüzüne çıkar,  affedilmesi zorlaşır. Bu zor durumlara bizi sokan temel olay aslında o kişi değildir, daha geriye gidersek; kodlanan temel kalıplardaki bozukluk eksikliklerdir.  Kaynağı çocukluk yaşantımızda doyurulmamış bir duygumuzla ilgilidir ayrıca bu annemizle olan bağlantımızla da ilintilidir. Ay, Akrep burcunda düşmekte, öncelikle anneyle olan temel iletişimde bir sorun mevcut. Anne çok meşgul – psikolojisi iyi değil veya hayat gailesi gereği kişiyi doyuramıyor. Anne kayıpları hangi yaşta olursa olsun kişiyi etkiliyor. Küçük yaştaki eksiklik ise hayat boyu yaşamdan doyum alamamaya sebep olabilir. Yılda bir kere oluşan bu Akrep dolunayında doyum alamadığımız yaşam olaylarıyla yüzleşmek mümkün olur.  

Örneğin Akrep hangi evimizdeyse hayatımızdaki o kişi yaşam boyunca yaralı kalan insandır. Örneğin Akrep lagnaya göre 3. evinizdeyse kardeşiniz yaşam boyunca yaralıdır ve komşularınız genel olarak yaralıdır. Ve bu dolunay sizden çok onu etkiler. Onun sorunları sizi üzer. 7. evi Akrep olanlarda da eş ve ortak yaralıdır... Oğlak burcu yükselenlerde büyük kardeş yaralıdır ve arkadaşlarınız yaralıdır. .. bunun gibi... Akrep dolunayı kendinizden çok bu kişilerin sorunlarıyla da uğraşabilirsiniz. Yaşam bir bütündür doğum haritamızda herkes bu haritadan tespit edilir.


Gökyüzünde Akrep’te etkileşimi oluştuğunda; huysuz insanlar olumsuz duyguların kolay deşarj ederler. İdraklı insan ise ona sorun çıkartan tarafıyla yansız yüzleşme cesareti içindedir, kendisinin beğenmediği yararsız taraflarının  fark etmesini kolaylaşır.  Akrep zodyakra 8. Burç, onun amacı  bitir ve hadat et demek. Yaşamında işe yaramayan ne varsa ŞİMDİ bitir. O ne der? bu ne söyler ? diye korkma, sana faydalı olmayan kişiler varsa, seni rahatsız edenler insanlar mevcutsa onlardan artık kopman gerekiyor. Alışkanlıklarımızdan dolayı bu kararı almak her zaman kolay olmaz, hatta bazı korkularımız da devreye girer ve bu yıllar alabilir. Yeni bir çevre yaratmak, yeni kişilerle samimi olmak zamanı İkizler yeniayıyla kolaylaşacak. Evren o kadar mükemmel bir saat kurmuş ki; seni madur etmez eksiklerini  tamamlaman için yeni kapılar açar, ama sıkıntılı kişinin bu kapıyı görebilmesi  asıl önemli faktör. Akrep dolunayından sonra her zaman İkizler Yeniayı gelir. Bitirmek bazen üzücü veya bir başkasının seninle olan ilişkisini sonlandırması senin için duygusal sıkıntı belki ama sonraki yenilikler İkizler yeniayında gelir. Bu yüzden her yıl bir kere olan Akrep dolunayında durup bir düşünmek gerek.  Ben nerede tıkandım acaba? Beni tıkayan faktörler neler?  
30 yılda bir Akrep burcundan geçen Satürn de (Şani)  2 Kasım 2014’te  Akrep burcuna girdiğinden beri çeşit, çeşit yükler getirdi hepimize. Bu yükleri de taşımaktayız.  Her Akrep dolunayında bunları temizleme fırsatı doğar, şimdi bu 4-5 gün özellikle üstüne binen yükleri incele, ne akitler verdin? Fazla yüklerini atmanın zamanı ŞİMDİ ve bu cesareti bu Akrep dolunayında bulabilirsin bu hafta!
Akrep burcunun vedikteki yöneticileri olan birincil tip: Yeni bir kafaya, yeni bir bakışa ihtiyaç duyan Ketu: yeniliğe ulaşıncaya kadar dünyadan kopuş ve yoğun arayış içinde, ne yöne bakacağı pek belli değil ve yönsüz kaldığı sürece esir olacak ve birileri tarafından kullanılacak ve karanlıkta özellikle saldırı halinde. Bulduğunda ise ondan derini yok! Onun olayı bulana kadar… Bulduktan sonra süt dökmüş kedi gibi! 
2cil tipleme Mangal: ya etrafını  korumak ister, orduların – ailesinin komutanı olur ya da her şeyi yıkıp, kırıp yok etme peşinde!  Akrep bu yüzden değişim burcudur, Bir uçtan diğer uca geçme hikayesinde hep bir zorlama enerjisi içindedir. Akrep enerjisi  keskin  bölünme yaratır.  Her iki yöneticisi de birbirinden keskin olan Akrep uç noktada eylemleriyle ihtirasladır bu yüzden. İhtirasta ise bir dinamizm olur,  hareket verir, durmuş işlerin yapılmasını sağlar. Beklemek yoktur, hep bir eylem mevcuttur. Zaman zaman ihtiraslı  kişiler faydalı işler yaparlar; bu güzelliklere de vesile  olur.  Akrep dolunayında bizler bir şeyi ararız, ne olduğunu bilmiyorsak bile o bizim kucağımıza pat diye düşüverir. Ay, Akrep burcunda iken Brahmin bir burçta ve bu aslında her ne kadar düşüşte (debil) olduğu burç olsa da bitişleri desteklediği için yüklerin atılmasını destekliyor, ve Ay su burcunda kendi fıtratında bir alanda ; bizdeki su elementini çoğaltır , bu durum iklimsel olarak yağmurları getirdiği gibi, bizi çok duygusallaştırabilir, bazen bunun dozajı artar ve aşırı duygusallığın sınırı aşılabilir de!  

 Bu dolunay bir hafta boyunca yeni bir alana geçme isteyişimizde arzularımızı tetikleyecek  ve kesin geçiş yapana dek  sakinleşinceye kadar iteklenecek bizi. 
Sakin bir kişiysek, sıkıntılı bir hayatımız yoksa bile  kendi beynimizde bu oluşur.  Bir iç çekişme yaratır ki bu sonradan bizi dengeye sokacak. Atıl olan bir şeyler bizi durdurdu ve yerimizde çakıldıysak Akrep dinamizmi ile biraz sarsılarak bir ivme kazanabiliriz.  Şu anki dolunay iç yapısında sert gezegenlerden tesir almıyor. Rahu-Mars-Satürn tarafından görünümü yok; ama fikirlerin tesiri yoğun; Merkür ile karşılıklı kalan dolunay daha çok düşünsel  bazda  çekişmelere bizi çekmeye çalışacak. Tartışmak,   fikir ayrılıklarıyla bir yere varma çabasında makul olmayan bazı durumlar oluşması mümkün. 

Akrep Dolunayının tesirini Ay, Yay burcuna girince daha çok hissedeceğiz;  11-12-13 Haziran'da Ay- Yay burcunda olumsuz derecede olan Şani ile birleşiyor;  auramızda duygusal gelgitler bizi etkiler, kendimizi  bloke, yalnız, desteklenmiyormuş gibi hissedebiliriz.  Asıl işte yukarıda bahsettiğim konularda algı bu üç günde netleşir. Şani'nin (Satürn) sıfır derecede geriliyor olması gezegenin vasfının ateş elementine bürünmesine vesile olacak;  Şani için bu sıkışmışlıktır, işler bir türlü bitirilemez, projeler sonlanamaz, aksaklıklar artar, çalışanlar mutsuzdur, çeşitli iş kazalarına meyil oluşur. "Şani Gandanta" pozisyonu 20 Haziran’da Akrep’ e geri dönene kadar bu Haziran ayında çekişmeli durumların bizi beklediğini göstermekte. Bu ay 15’inde  Güneş İkizler burcuna giriyor ve Mars ile birleşiyor, Güneş girişi sırasında Güneş-Şani –Mars karşıtlığı oluşuyor; 14-15 Haziran da önemli kararlar alınmamalı,  sıkıntılıdır. Ülke haritamızın yükselen burcuna denk geliyor, kısıtlanma, daralmışlık ve hatta önemli bazı tehlikeleri işaret edebilir.  İçimize kim su serpecek, graha ise  Jüpiter : ŞİFA SEYYAHI JÜPİTER  bu akşam (9 Haziran)  nihayet aylar boyunca geri hareketini bitiriyor, geri giden Jüpiter umutları, hedefleri hep  ertelemişti, kapıları kapatmıştı, tam hızlanamadık, para akışı bir tuhaf? şimdi yaşam hareketlenecek, hayat arzularımıza cevap verir hale gelecek. Koruma artacak. Talihsiz olaylar kıl payı durdurulabilir.  ŞİMDİ yükleri atma zamanı da bunları da atınca  hafifleriz, aklımız selim hale girer.  Büyük kafa, ondan bilgilisi yok işte onun için adı  Guru= Jüpiter’in desteğini tam zamanında hissediyor olacağız. Çözüm sende de. Sevgilerimle…

Namaste ♥
Jyotişa Pandita
Nandi Himalaya#nandihimalaya #vedikastroloji #jyotish #jyotiş #jyotisapandita #vedikastrolojiegitim #çözümsende #kendinegüven #nakşatra #haziranayı  #şans #gelişim #olumlama #pozitif #burçlar #gününenerjisi #günlükyorum #aylıkyorum
Ek notlar:
1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. 
Ay burcunuzu öğrendiğinizde doğduğunuz NAKŞATRA YI da öğreniyorsunuz.
27 Nakşatra' Ay burcunuzun daha detaylı açıklamasını anlatır. Burada size 27 adet ay günü nakşatralarını hergün paylaşıyorum.
Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
http://ayburcunubul.co.nf/
2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.
3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla
http://www.vedicastrologer.org/jh/
Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın
https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGs
4- nakşatra nedir ? daha detay okumak isteyenleriniz ise aşağıda linke tıklayabilirler.
https://www.facebook.com/127659313921092/photos/a.127664230587267.15838.127659313921092/1396005923753085/?type=3&theater


Jyotişa Pandita
NANDİ Himalayavedikastroloji@yahoo.com

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir,kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilir KÜNYE özgeçmişte detaylı özgeçmişimi okuyabilirsiniz. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR