YENGEÇ YENİAY

YENİAY 23 TEMMUZ'DA  YENGEÇ BURCUNDA OLUŞTU 

Yeniayımız Yengeç'te oluştu, yeni bir vizyonumuz var güzel bir ay olsun inşallah. Vedik astrolojide su etkisinde Puşyami nakşatrasında oluşan bu yeniayın enerjisiyle çok istediğimiz konuda çözümlere yakınlaşacağımızı hatta çözebileceğimizi söyleyebilirim. Konu başlığı yavaş ama emin adımlarla gelişecek. Bu yeniayın diğer ucunda dolunayda 15 gün kadar sonra bir Ay tutulması gelecek bu yüzden Ay haritanızda zayıf ise bu ay duygusal ve kırılgan olacaksınız asla pes etmemelisiniz. Zira Puşyami, Brihasaspati tarafından korunur. Brihaspati kimdir? Brihaspati bütün umutları oluşturan Rabbimin vedikteki karşılığı bolluk ve bereket vasfıdr. Lakin Ay burcu zayıf olanlar bunu terse çekeceklerdir ve Ay Yengeç bölgesinden enerjisini bıraktığı için zayıfmışlar gibi düşünecekler, bu ara zerzenişler, umutsuzluk olduysa Ay haritanızda %100 zayıf demektir. Yeniayı yine ters etkileyen Mars'ın bu ay Yengeç'te bulunması dolayısıyla morali düşürüyor, gelecek umutlarını zayıflatıyor. Bu yüzden özellikle geceleri pozitif düşünme uygulaması yapılmalı. Ay'ınızı gece güçlendirici meditasyonlarıma katılın. Bu ay sulardan enfeksiyon, sıcaktan dolayı aşırı su kaydı vücudumuzu yorabilir, 15 gün sonra tutulma oluşacağı için enfeksiyonlar artabilir. 

7 Ağustos 2017 Ay Tutulması, Oğlak burcunda Sravana Nakşatrasında gerçekleşiyor.


Natal Chart
Date:          August 7, 2017
Time:          21:00:00
Time Zone:     3:00:00 (East of GMT)
Place:         28 E 57' 00", 41 N 01' 00"
               Istanbul, Turkey
Altitude:      0.00 meters
Lunar Yr-Mo:   Hemalamba - Sravana
Tithi:         Pournimasya (Sa) (0.75% left)
Vedic Weekday: Monday (Mo)
Nakshatra:     Sravanam (Mo) (15.68% left)
Yoga:          Soubhagya (Ve) (80.68% left)
Karana:        Bava (Su) (1.51% left)
Hora Lord:     Moon (5 min sign: Ta)
Mahakala Hora: Mercury (5 min sign: Ta)
Kaala Lord:    Jupiter (Mahakala: Mercury)
Sunrise:       6:06:08
Sunset:        20:13:10
Janma Ghatis:  37.2446
Ayanamsa:      24-05-13.22
Sidereal Time: 17:01:35

Mars'ın asaleti Yengeçte sıfırlanır. oysa yeterli bir Mars bize hergün lazım: Mars eksik ise : cesaret eksikliği, çabuk moral bozulma, kendini müdafaa edememe ve kas gücünde zayıflık verir. Bu ay zayıf Ay burçları daha çok mücadele etmeli ve pes etmemeliler. Bugün ( 26 Temmuz) gökyüzünde Mars-Güneş birleşimi kesinleşiyor, bugün ve yarın özellikle kafanıza olumsuz olaylar pek takmayın derim.  

NOT: AY NASIL ZAYIF OLABİLİR? Yeniaydan itibaren ve dolunaydan sonra 8 gün içinde doğan kişilerin Ay burçları zayıf kabul edilir ayrıca Ay , 6-8-12. evlerinde zayıftır. Ay Akrep burcunda yine zayıftır. Ayrıca bazı yogalarda Ay zayıflar ve kişide korkular ve endişe oluşur mesela Ay ve Ketu birleşimi, Ay ve Satürn birleşimi bazı evlerde sakıncalıdır, Bu veriler doğum haritasında komple incelenir. Ay zayıfsa kişi fakir kalabilir veya endişesi yüksektir. Bu konumlara sahipseniz ama yaşam şahane ise başka gezegenler sizi koruyordur.

Kendinize çok iyi bakın sevgilerimle. NamasteJyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

vedikastroloji@yahoo.comVedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir,kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilir KÜNYE özgeçmişte detaylı özgeçmişimi okuyabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR