Kayıtlar

Ocak 23, 2017 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

MAKARA ŞANKRANTİ 2017

Resim
GÜNEŞ OĞLAK BURCUNA GİRİŞİ ASTROLOGLAR VE MİSTİK KİŞİLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR MAKARA ŞANKRANTİ !
14 OCAK 2017
"Makara" Oğlak burcunun Sanskrit dilde uğurlu ismidir. "Şankranti" Güneş'in bir burca ilk girişi anlamında kullanılır. Makara Şankranti oldukça uğurlu bir başlangıçtır . Güneş Oğlak burcuna  girince değişim sinyalleri başlar.  Beyinler uyanır, atalet biter bu dönem 6 ay sürer. Zihinde ışık çakar.  
Vedik astrolojisi Güneş bizi aydınlatırken konuşulur çünkü verdiği bilgiler yaşama ışık tutar bu yüzden de ışık astrolojisi olarak tanımlanır, buna verilen orjinal isim olan  Jyotişa'nın enerjisi bizi değişime ve dönüşüme götürür. Jyotişa (vedik astroloji) her eve girsin ve aydınlanma başlasın. Jyotişa'nın verdiği bilgiler yıllarca saklı tutulmuştur. Bugün de bu bilginin aslı hala saklı tutulmaktadır. Hırs ve yozlaşma çağında özellikle bu bilgi bunu doğru kullanan kişilere aktarılmalıdır. 
Aşağıdaki Rasi haritasında Güneş'in sıfır derece Oğlak olduğunu görm…

KOÇ BURCU 2017

Resim
2017’YE GENEL BAKIŞ  VE KOÇ BURCU Satürn, vedik astrolojiye göre 26 Ocak Perşembe günü 18:04’de  Yay burcuna giriyor. Bir devir kapanıyor ve yeni bir dönem açılıyor. Satürn doğum haritamızda aktifleştiği zaman doğal enerjisi gereği bazı konularda kısıtlama getirir, bunlar sonucunda kendimizi daha çok sorgulamak durumunda kalıyoruz. Satürn bir burçta iki buçuk yıl kadar kalır. 2017’de retro hareketi yüzünden Satürn tüm yıl boyunca  Yay burcunda olmayacak. Satürn Yay burcuna girdiğinde Yay burcunun doğasıyla ilgili alanlarda kısıtlamalar, yavaşlamalar oluşacaktır, bu alanlardan bazıları şöyle; genel  özgürlük teması, kanunlar, hukuk, avukatlar, savcılar, geziler, turizm, uzak diyarlar, yabancı felsefeler, yüksek eğitimler, üniversitelerle ilgili her konu diyebilirim. Satürn Yay burcunda bu alanlarda yeni ve kısıtlayıcı düzenlemeler getirecektir.    6 AY sonra Transit Satürn geri harekete geçiyor ve 20 Haziran 2017’de Akrep burcuna geri gelecek.  Sonra bu etkinin tam bitmesi  yine Transit …